Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Manicure termiczny – czyli efekt ombre nie tylko na włosach
Wydawać by się mogło, że osiągnięcie efektu ombre na paznokciach i na włosach wymaga użycia odpowiednich akcesoriów i jest wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów w drogich gabinetach. Nic bardziej mylnego. Obecnie efekt ombre przy odrobinie wolnego czasu i cierpliwości można wyczarować samemu w domowym zaciszu.

 

 

Czym jest ombre na paznokciach?

Efekt ombre, ombre, paznokcie ombre czy też cieniowane paznokcie, to stylizacja paznokci, otrzymana poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw lakierów do paznokci. Zabieg ten pozostawia efekt przenikania się kolorów, przez co paznokcie wyglądają bardzo oryginalnie. Cieniowanie barw (przejście między lakierami w różnych kolorach) wykonuje się m.in. za pomocą specjalnej gąbeczki czy pędzelka kolorystycznego. Ale nie tylko. Obecnie zamiast ręcznego cieniowania można wybrać lakier, który sam zmienia się pod wpływem temperatury, tzw. lakier termiczny.

 

Lakier termiczny – temperaturowe ombre

Lakier termiczny to kosmetyk do paznokci, który reaguje na zmiany temperatury. I tak powyżej 30°C kolor lakieru jaśnieje, a poniżej – ciemnieje. Obserwowane zmiany w kolorach są widoczne zatem np. po wejściu do ciepłego pomieszczenia i wyjściu na dwór. Reakcja lakieru na ciepło to nie tylko zmiana temperatury otoczenia. Lakiery termiczne reagują również na ciepło naszego ciała. Odcinek przyrośnięty do palca jest jaśniejszy niż końcówki paznokcia. Wzrost temperatury powoduje stopniowe rozjaśnienie koloru w kierunku zewnętrznego koniuszka, a spadek temperatury – ciemnienie w kierunku macierzy płytki. Z tego względu temperaturowe ombre polecane jest dla kobiet, które noszą długie paznokcie.

 

Kolorystyka lakierów termicznych

Obecnie na rynku dostępne są nie tylko lakiery, które zmieniają tonację jednego koloru, ale także preparaty, dzięki którym możliwe są dwukolorowe przejścia. Barwy te są jednak do siebie odcieniem np. ciemnoczerwony, jasnopomarańczowy czy też ciemny fiolet i jasny róż. Wyrazistość kolorów sprawia, że taki manicure dobrze prezentuje się w różnych stylizacjach i najlepiej w zimie.

 

Aplikacja lakierów termicznych

Producenci lakierów termicznych twierdzą, że aby uzyskać najbardziej optymalny efekt należy paznokcie pomalować trzykrotnie lakierem. Nałożenie cienkiej warstwy i odczekanie przed nałożeniem kolejnej aż całkowicie wyschnie, powoduje, że manicure będzie bardziej trwały a otrzymany efekt trójwymiarowy i głęboki. Przed nałożeniem lakieru termicznego dobrze jest zastosować bazę podkładową, a na koniec malowania utwardzić go utwardzaczem albo lakierem nawierzchniowym. Kosmetyk ten przeznaczony jest zarówno dla klientów robiących manicure w domu, jak i dla profesjonalistów pracujących w gabinetach SPA czy profesjonalnych zakładach kosmetycznych.

Źródła

1. Efekt ombre bez wyrzeczeń – oryginalny manicure termiczny, dostępne online: 22.02.2018.

https://kobieta.wp.pl/efekt-ombre-bez-wyrzeczen-oryginalny-manicure-termiczny-6222711414658689a

2. Jak zrobić manicure ombre? dostępne online: 22.02.2018.

 https://kobieco.pl/zrobic-manicure-ombre-proste/

3. A. Jakimiuk, Ombre na paznokciach – jak zrobić paznokcie ombre, krok po kroku, dostępne online: 22.02.2018 http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/stopy-rece-paznokcie/ombre-na-paznokciach-jak-zrobic-paznokcie-ombre-krok-po-kroku_41219.html

 

https://pixabay.com/pl/zdobienia-paznokci-paznokcie-2688565/

KOMENTARZE
Newsletter