Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wypełnij formularz i przeżyj razem z Jagiellońskim Centrum Innowacji i portalem Biotechnologia.pl konferencję dla branży kosmetycznej, na której wysłuchasz wypowiedzi ekspertów, którzy przedstawią najnowsze metody badawcze stosowane w produkcji kosmetyków, powiedzą, co w trawie piszczy, czyli o aktualnych trendach z zakresu recepturowania, zapoznają gości z przepisami prawa, które ostatnimi czasy uległy zmianie, a także opowiedzą o wprowadzaniu produktów kosmetycznych na rynek.

 

Wraz z rosnącym trendem wszystkiego, co eko/bio nie zabraknie wypowiedzi o zaawansowanych metodach otrzymywania surowców kosmetycznych opartych na składnikach naturalnych, światowych trendach oraz przykładowych innowacjach, o których opowie Anna Piotrowska z ProTec Ingredia Polska.

Razem z dr Dianą Dołęgą, manager ds. rozwoju Jagiellońskiego Centrum Innowacji zobaczysz, jak przejść od małych partii po szarże przemysłowe. Dowiesz się o linii produkcji kosmetyków Jagiellońskiego Centrum Innowacji powstałej głównie do celów prowadzenia działalności badawczej i innowacyjnej.       

– W ramach działalności operacyjnej JCI oferuje możliwość produkcji kosmetyki białej, skierowanej głównie do podmiotów chcących wprowadzać do obrotu nowe kosmetyki, jak również nowe linie produktów. Swoją ofertę adresujemy zarówno do małych przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem kosmetycznym, jak i do doświadczonych producentów kosmetyków, chcących przetestować swoje produkty w mniejszej skali – mówi dr Dołęga. 

O tym, jak wzmocnić markę poprzez badania przenikania substancji aktywnych przez warstwy skóry, włosów i paznokci za pomocą spektroskopii ramanowskiej w modelu in vitro opowie Jakub Dybaś, specjalista ds. spektroskopii ramanowskiej z Laboratorium Obrazowania w Jagiellońskim Centrum Innowacji. Badania te z pewnością tworzą wartość dodaną przy wprowadzaniu nowej linii produktów kosmetycznych. 

Wiadomo, że praktyka pozostaje najdłużej w pamięci, dlatego po wszystkich wystąpieniach ekspertów przyjdzie czas na warsztaty, by razem z Jakubem „przeniknąć" wgłąb skóry.

– Z pewnością jeszcze tego nie wiesz, że jeśli nie ma cię w kanale nowoczesnym to albo powoli umierasz, albo już nie żyjesz. Jak podają prognozy i trendy rynkowe, już niedługo nie będzie gdzie handlować. Cały rynek skupi się wokół e-commerce oraz zrzeszonych pod wspólnymi szyldami miejsc sprzedaży – te jakże tajemnicze, a być może prorocze słowa wypowiada Tomasz Szacoń, który rozwinie ten temat na wykładzie. To doświadczony handlowiec, który rozwijał sprzedaż dla dwóch dużych polskich firm, laureat nagrody Diamenty Forbes 2018. Opowie także jak porozumieć się z kupcem zarządzającym daną kategorią w Rossmannie lub jak zorganizować wspólną promocję z siecią LIDL.

Stawiając pierwsze kroki w produkcji kosmetycznej, możesz nie wiedzieć, że claim może być przyczyną reklamacji. Dlatego o tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas umieszczania informacji na etykiecie, by nie wprowadzać konsumenta niepotrzebnie w błąd, opowiedzą dr inż. Marta Pawłowska, Safety Assessor oraz mgr Łucja Pijarczyk, kierownik Laboratorium Badań Kosmetyków i Chemii Gospodarczej z ACC Chemicals Sp. z o. o. Sp. K. Poruszą także kwestie obowiązujących przepisów prawa odnośnie do reklamacji zarówno z perspektywy konsumenta, jak i producenta. Dowiesz się od nich, jakie obowiązki spoczywają na barkach producentów, o sytuacjach, kiedy producent może odrzucić reklamację oraz jak sobie radzić z reklamacjami, a także o niezbędnych badaniach potrzebnych do potwierdzenia stabilności fizykochemicznej i mikrobiologicznej produktów w zależności od ich formy fizykochemicznej.

Kiedy zaczynasz interes albo zastanawiasz się nad stworzeniem czegoś ponadprzeciętnego, innowacyjnego, nie martw się, że masz za mało pieniędzy czy nie masz doświadczenia w tej branży. Przyjdź, a przekonasz się, że ograniczenia są tylko w naszej głowie. Spotkasz osoby, które być może myślały tak jak Ty, ale postawiły wszystko na jedną kartę. Ograniczone fundusze niech nie będą wadą, a zaletą, bo dzięki temu bardziej rozwiniesz swoją pomysłowość i stworzysz coś wyjątkowego.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter