Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Eusolex® UV-Pearls™ OMC
14.06.2004
1.Wstęp     
Ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV stała się jednym z głównych priorytetów kosmetyków pielegnacyjnych (skin care). Obecnie producenci maja do wyboru wiele filtrów UVA i UVB, zarówno organicznych jak i nieorganicznych.      
Eusolex® UV-Pearls – filtry zamknięte w mikrokapsułkach – to nowa oferta w ochronie przeciwsłonecznej. Wykorzystano w tym przypadku unikalną technologię zamykania organicznych substancji w krzemowych kapsułkach (która to do tej pory nie była wystarczająco efektywna). Pierwszym dostępnym produktem z tej serii jest Eusolex® UV-PearlsOMC, kapsułkowany Ethylhexyl Methoxycinnamate.       Eusolex® UV-PearlsOMC to „Okulary dla Skóry” (Sunglasses for the Skin). Aplikację kapsułek na skórę można porównać do noszenia okularów przeciwsłonecznych chroniących oczy.

Hydrofobowe filtry UV
do fazy wodnej

Unikalna technologia pozwala uzyskać wodne dyspersje filtrów UV – daje nowe możliwości recepturowe.

Poprawa fotostabilności kombinacji filtrów UV

Kapsułkowany filtr w fazie wodnej umożliwia fizyczna separację Avobenzonu i OMC - zwiekszona fotostabilność mieszaniny filtrów.

Ograniczone pochłanianie przez skórę i zdolność wywoływania alergii.

Kapsułkowanie powoduje ograniczenie kontaktu filtru ze skórą Eusolex® UV-Pearls OMC nie wywołuje podrażnień.2. Cechy produktu
 • Nowe aplikacje z hydrofobowymi filtrami UV
 • W tym przypadku wykorzystane zostały hydrofilowe właściwości krzemowej kapsułki. Obecnie można wprowadzić hydrofobowe filtry UV do fazy wodnej lub nawet do kosmetyku wyłącznie na bazie wody. Dodatkową zaletą jest miłe uczucie na skórze po aplikacji – znacznie przyjemniejsze niż w przypadku „zwykłych” filtrów UV.
 • Poprawiona fotostabilność mieszaniny z Avobenzonem (BMDBM)
 • Niektóre filtry UV, w szczególności BMDBM i jego pochodne, okazują się mało fotostabilne w formulacjach kosmetycznych. Poprzez użycie kapsułkowanych filtrów, zwiększa się fotostabilność całej formulacji.
 • Stabilność produktu
 • Eusolex® UV-Pearls OMC charakteryzuje się wyjątkowo wysoką odpornością na :    -    temperaturę    -    wysychanie    -    przepuszczanie przez różne rodzaje dysz (spray)    -    homogenizację    -    nacisk co zostało sprawdzone w trakcie licznych badań przeprowadzonych przez firmę Merck (dostępne na życzenie).
 • Aplikacja
 • Eusolex® UV-Pearls OMC nadaje się doskonale do emulsji O/W, W/O, W/Si, mikroemulsji, emulsji wielokrotnych oraz produktów żelowych opartych np. na gumie ksantanowej czy karbomerach. Eusolex® UV-Pearls OMC jest niewidzialny dla oka po aplikacji na skórę (dzięki wielkości oraz naturalnej przejrzystości). Ze względu na niski potencjał alergiczny polecamy go do stosowania w produktach takich jak: 
  -kosmetyki przeciwsłoneczne,  
  -kosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci i niemowląt,
  -kosmetyki przeciwsłoneczne dla osób szczególnie wrażliwych,
  -kosmetyki pielęgnacyjne na dzień,  
  -fluidy i podkłady z filtrami. Więcej szczegółowych informacji oraz próbki produktu uzyskają Państwo od naszych przedstawicieli regionalnych.

  Przygotował: Piotr Wasilewski  Piotr Wasilewski, Merck Sp. z o.o.
  KOMENTARZE
  news

  <Czerwiec 2024>

  pnwtśrczptsbnd
  30
  31
  2
  3
  4
  8
  9
  10
  12
  14
  15
  16
  19
  PCI Days
  2024-06-19 do 2024-06-20
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  28
  29
  30
  Newsletter