Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
ECOllaboration Concept Collection: zrównoważona ewolucja piękna
ECOllaboration Concept Collection: zrównoważona ewolucja piękna

W dynamicznie zmieniającym się świecie beauty and personal care dążenie do zrównoważonego rozwoju przestało być jedynie trendem – stało się siłą napędową wynoszącą innowacje na nowe wyżyny. W zeszłym roku z dumą zaprezentowaliśmy inauguracyjną edycję ECOllaboration Concept Collection, wyznaczając początek naszej transformacyjnej podróży w kierunku zrównoważonych formuł kosmetycznych, szczycących się minimum 90% zawartości pochodzenia naturalnego. Kolekcja ta stanowiła świadectwo naszego zaangażowania w zmiany i oferowanie ekologicznych rozwiązań, które rezonują ze zmieniającymi się wymaganiami naszej planety i jej mieszkańców.

W tym roku w Dow kontynuowaliśmy tę podróż, wprowadzając na rynek drugą edycję ECOllaboration Concept Collection. Stworzenie tej kolekcji było wspólnym dziełem napędzanym kreatywnością i wiedzą niezwykłego zespołu specjalistów z działu technicznego z całego świata. Ich poświęcenie i pomysłowość tchnęły życie w kolekcję, która wykracza poza piękno – ucieleśnia naszą wspólną wizję bardziej zrównoważonej przyszłości.

Dlaczego zdecydowaliśmy się wyruszyć w tę podróż po raz kolejny z drugą edycją? Odpowiedź leży w niezaprzeczalnej globalnej zmianie w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologicznego sposobu myślenia. Zrównoważony rozwój nie jest już tylko opcją – stał się istotą innowacji na całym świecie. Patrząc wstecz na rok 2021, byliśmy świadkami niezwykłego zjawiska. W każdym zakątku globu, na każdym kontynencie zaobserwowaliśmy bezprecedensowy wzrost zapotrzebowania na zrównoważone formuły kosmetyczne. Hasła związane ze zrównoważonym rozwojem wysunęły się na pierwszy plan, przyćmiewając wszystkie inne kategorie oświadczeń widocznych na rynku. Był to wyraźny sygnał, że zrównoważony rozwój przestał być modnym twierdzeniem – stał się globalnym imperatywem.

Z dumą prezentując ECOllaboration Concept Collection 2.0, zapraszamy do przyłączenia się do nas w tej podróży ku bardziej zrównoważonej oraz inkluzywnej przyszłości. Razem możemy nadal przekształcać branżę kosmetyczną, wyznaczając nowe standardy w zakresie świadomości ekologicznej i innowacji. Jesteśmy przekonani, że dzięki Twojemu wsparciu ta kolekcja nie tylko spełni, ale przekroczy oczekiwania, oferując rozwiązania kosmetyczne, które są dobre nie tylko dla Ciebie, ale także dla planety, którą wszyscy nazywamy domem. Bądź na bieżąco z nowym, ekscytującym rozdziałem w naszej zrównoważonej ewolucji.

Obie edycje tej kolekcji obejmują szeroką gamę produktów do pielęgnacji skóry, włosów i opalania, a także kosmetyki kolorowe opracowane ze składników pochodzenia naturalnego, a wszystkie z wyraźnym naciskiem na różnorodność i integrację społeczną, zwłaszcza w drugiej edycji. W pierwszej edycji położyliśmy wyraźny nacisk na trzy kluczowe filary naturalnego piękna: ekologię, rozwój ekonomiczny i ekologiczny sposób myślenia. Oprócz wykorzystania ponad 20 składników Dow, które umożliwiły powstanie tej kolekcji, wprowadziliśmy również innowacyjne formaty, w tym dezodorant w postaci stałej, odżywczy sztyft do ciała i szampon w proszku. Produkty te nie tylko zawierają formuły o zminimalizowanej zawartości wody, ale także opakowania zero waste, co czyni je prawdziwym ucieleśnieniem zrównoważonego rozwoju.

Nasze zaangażowanie w ekologiczny sposób myślenia wykracza poza same receptury produktów – torby są w 100% ręcznie robione z resztek tkanin z branży modowej i stworzone przez organizację Mulieris ASBL, która stara się umożliwić kobietom i mężczyznom reintegrację społeczną poprzez krawiectwo oraz promować projektowanie mody i modę w Brukseli. Jeśli chodzi o opakowania, zespół Dow wybrał całościowe podejście do materiałów przyjaznych dla środowiska: trzcina cukrowa, drewno i spoiwa pochodzenia roślinnego, wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, wykonanych z zawartością PCR (przetworzony materiał wtórny) we współpracy z partnerami Dow Packaging & Specialty Plastics i wreszcie praca nad zmniejszeniem śladu CO2 poprzez nadanie priorytetu lokalnym opakowaniom pochodzącym z okolic centrum technologicznego Dow w Belgii.

ECOllaboration Concept Collection 2.0 to coś więcej niż tylko produkty kosmetyczne – to świadectwo tego, co można osiągnąć, gdy zrównoważony rozwój stanie się siłą napędową innowacji. Dołącz do nas w podróży ku jaśniejszej, bardziej zrównoważonej przyszłości beauty and personal care. Wspólnie na nowo definiujemy standardy branżowe, krok po kroku, dbając o środowisko.

W ramach artykułu prasowego przeprowadziliśmy selekcję receptur, które wzbudziły największe zainteresowanie ECOllaboration 1.0:

POWDERwow – szampon w proszku Dow zawierający 93% składników pochodzenia naturalnego. Zaprojektowany, aby zapobiegać marnotrawieniu wody i ograniczać zużycie opakowań. POWDERwow składa się z połączenia UCARE™ Extreme Polymer, unikalnego biodegradowalnego polimeru, który jeszcze bardziej zwiększa działanie kondycjonujące, oraz DOWSIL™ 979 Emulsion, nowej emulsji zapewniającej najlepsze w swojej klasie korzyści sensoryczne. Działa oczyszczająco na każdy rodzaj włosów, nadając im gładkości. Formuła została zaprojektowana tak, aby osiągnąć 93% zawartości składników pochodzenia naturalnego. Ponadto 25 g preparatu POWDERwow odpowiada 125 ml płynnego szamponu. POWDERwow jest łatwy w użyciu i zapewnia dobrą ilość i jakość piany na włosach. Formuła POWDERwow znacząco zmniejsza siłę rozczesywania zarówno na suchych, jak i mokrych włosach, dzięki dodatkowi polimeru UCARE™ Extreme i emulsji DOWSIL™ 979, a także pomaga przywrócić włosom hydrofobowość (włosy są zdrowsze).

RockmyDEO – dezodorant w postaci stałej zawierający 96% składników pochodzenia naturalnego. Najlepsze perfumy są dostępne w małych opakowaniach – a teraz dezodoranty również! Zaprojektowany, aby odpowiedzieć na globalne poszukiwania bardziej zrównoważonych, a jednocześnie wysoce skutecznych dezodorantów, RockmyDEO wprowadza do życia nową generację holistycznego zrównoważonego rozwoju, łącząc gospodarkę o obiegu zamkniętym z najwyższą wydajnością. Formuła RockmyDEO, osiągająca 96% zawartości składników pochodzenia naturalnego, jest łatwa w użyciu i może wystarczyć na cztery miesiące przy jednej aplikacji dziennie. Fluid AP, Low Odor, będący częścią preparatu, jako emolient o dużej rozprowadzalności, pozwala na uzyskanie gładkiego, nielepkiego odczucia i braku pozostałości filmu po wchłonięciu.

StayonLIPs – krem do ust zawierający 99% składników pochodzenia naturalnego. Subtelne, ale efektowne podejście do naturalnego piękna, bogaty krem do ust, który jeszcze bardziej podkreśli elegancki wygląd – bez względu na okazję. Dzięki naszemu nowatorskiemu, biologicznemu filmotwórczemu MaizeCare™ Style i DOWSIL™ EL-TIPS Silicone Elastomer o wysokiej zawartości części stałych w odnawialnym nośnik StayonLIPs zapewnia gładkie, matowe wykończenie, które nie będzie się utrzymywać nigdzie indziej niż na ustach. Preparat StayonLIPs to produkt o najwyższej zawartości składników pochodzenia naturalnego wynoszącej łącznie 99%. Dodanie 5% polimeru MaizeCare™ Style Polymer w formule StayonLIPs jako substancji tworzącej film prowadzi do zwiększenia długotrwałych korzyści bez uszczerbku dla odczuć sensorycznych dzięki elastomerowi silikonowemu DOWSIL™ EL-TIPS.

Na początku tego roku firma Dow Personal Care zaprezentowała ECOllaboration 2.0 Concepts Collection na targach In-Cosmetics Global. Umożliwia klientom na całym świecie tworzenie zrównoważonych kosmetyków o wysokiej zawartości składników pochodzenia naturalnego, stawiając na pierwszym miejscu inkluzywność, bezpieczeństwo i dobrostan środowiska. Kolekcja ta kładzie nacisk na produkty neutralne pod względem płci, ponadczasowe i dostępne w pięknie.

Poniżej zostało wyszczególnione kilka formulacji z drugiej edycji:

Shape4All – zwiększający objętość i kondycjonujący spray do włosów zawierający 91% składników pochodzenia naturalnego Shape4All to minimalistyczna formuła o wielu zaletach, która pozostawia włosy miękkie, zdefiniowane i lśniące. Uzyskaj odświeżone, uniesione i zdefiniowane włosy dzięki tej neutralnej pod względem płci formule. Osiągając 91% zawartości składników pochodzenia naturalnego, Shape4All zapewnia naturalne i zdefiniowane loki dzięki MaizeCare™ Clarity Polymer, polimerowi biopochodnemu i biodegradowalnemu. DEXCARE™ CD-1 Polymer, odnawialna, biopochodna polisacharydowa jako część formulacji, jest wysoce skutecznym środkiem ułatwiającym osadzanie silikonu, takiego jak DOWSIL™ 5-7113 Silicone Quat Microemulsion, kationowy aminofunkcyjny polimer silikonowy, stosowany w Shape4All do intensywnego kondycjonowania i regeneracji bez efektu tłustych i ciężkich włosów.

Trust Your Gut – przezroczysty tusz do rzęs zawierający 91% składników pochodzenia naturalnego. Celebruj miłość do piękna i wyrażania siebie dzięki Trust Your Gut. Ta innowacyjna formuła dzieli radość z nakładania makijażu z łatwością i pewnością. Wrażenie chłodzenia przy każdej aplikacji pomaga zapobiec rozmazywaniu się czarnego pigmentu i uzyskać wspaniałą objętość już za pomocą kilku lekkich pociągnięć. Preparat zawierający 91% składników pochodzenia naturalnego może być stosowany do różnych aplikacji, takich jak: rzęsy, brwi, broda i baby hair. MaizeCare™ Clarity Polymer, biodegradowalny polimer, zapewnia nielepkie uczucie podczas stylizacji, umożliwiając uzyskanie krystalicznie czystych formuł. Przyjemną konsystencję uzyskuje się dzięki połączeniu zagęstników: CELLOSIZE™ Hydroxyethyl Cellulose PCG-10 i ACULYN™ 33A Reology Modifier.

Clean n’ Mild – płyn do mycia twarzy zawierający 95% składników pochodzenia naturalnego. Clean n’ Mild to otrzymany w procesie na zimno środek do mycia skóry na bazie wody, o zbalansowanym pH i zawierający łagodne składniki. Jest to płyn do mycia twarzy, który delikatnie oczyszcza skórę. Pozostawia ją gładką i jedwabistą, delikatnie usuwając makijaż i zanieczyszczenia. Clean n’ Mild może usunąć np. podkład ze skóry dzięki połączeniu środków pochodzenia biologicznego i środków powierzchniowo czynnych firmy Dow. EcoSense™ GL-60 HA oraz HL Surfactants na bazie soforolipidów to biosurfaktanty pochodzenia naturalnego. Dodatkowo do formulacji zawierającej 95% zawartości składników pochodzenia naturalnego dodano EcoSense™ APP-1000 Surfactant, w 100% pochodzenia naturalnego niejonowy surfaktant alkilopoliglikozydowy.

Celegreytion – serum do włosów zawierające 93% składników pochodzenia naturalnego. Celegreytion to prawdziwa celebracja piękna siwych włosów. Pochwal się siwizną dzięki lekkiemu, wielozadaniowemu serum do włosów, które przywraca hydrofobowość, nawilża, chroni przed uszkodzeniami i szybko nadaje wysoki połysk. To serum do włosów zawierające w 93% składniki pochodzenia naturalnego zawiera DOWSIL™ PMX-1508 Fluid, blend dimetikonolu o ultrawysokiej lepkości w C13-15 alkanie – biopochodnym, naturalnie biodegradowalnym nośniku stosowanym na włosy w celu ułatwienia czesania na mokro i na sucho, zapewniającym gładkość, jak również zwiększającym połysk w przypadku siwych włosów.

Dwie kompletne kolekcje ECOllaboration Concept Dow Inc. ze wszystkimi recepturami są dostępne tutaj

Autorzy: 

Celine Lévénez-Bougaran, DOW SILICONE BELGIUM SRL - Zone Industrielle C - Rue Jules Bordet - 7180 Seneffe - Belgium

Alessandra Marelli, DOW ITALIA DIVISIONE - Via F. Albani, 65 20148 Milano - Italy

Daniel Almeida, DOW BRASIL IND E COM LTDA - André Costa, 2201 Chácara Morada Medit - Jundiaí - Brazil

Jason Vogel, DOW SILICONES CORPORATION - 2200 West Salzburg Road 48611 Auburn – United States

Źródła

Fot. Dow

KOMENTARZE
Newsletter