Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
COSMETIC SCAN – aplikacja ułatwiająca szybką analizę kosmetyku
COSMETIC SCAN – aplikacja ułatwiająca szybką analizę kosmetyku
W dobie trendu eko, coraz więcej konsumentów jest świadomych tego, co kupuje. Ludzie analizują składy żywności, środków czystości, kosmetyków. Jednak nie zawsze po analizie etykiety lub innego oznaczenia produktu, przeciętny konsument jest w stanie wywnioskować, jaką rolę pełni dany składnik, czym jest i czy jest bezpieczny? Z pomocą przychodzi aplikacja Cosmetic Scan, która pozwala na analizę jakości składu kosmetyku.

 

 

Działanie aplikacji CosmeticScan jest bardzo proste. Wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu, który chcemy poddać analizie. Cosmetic Scan składniki kosmetyków podzielił na grupy:

• substancje komedogenne (zapychające pory skóry),
• potencjalne alergeny i substancje, które mogą wywołać podrażnienia,
• substancje podejrzane o właściwości rakotwórcze,
• substancje, których stosowanie w kosmetykach jest zabronione w Unii Europejskiej,
• substancje, które są niewskazane dla kobiet w ciąży.

Substancje komedogenne to składniki, które zdecydowanie odradzane będą posiadaczkom cer tłustych, mieszanych, problematycznych. Ma to znaczenie jedynie w przypadku kosmetyków do twarzy.

Potencjalne alergeny są to zwykle składniki kompozycji zapachowej i nie są one groźne, aczkolwiek jeśli konsument wie, że na dany potencjalny alergen jest uczulony, ta funkcja bardzo mu się przyda.

Substancje podejrzane o właściwości rakotwórcze są to składniki, których stężenie w produkcie jest uregulowane prawnie tak, aby produkt był bezpieczny. Warto jednak wiedzieć, że taka substancja znajduje się w stosowanym przez nas kosmetyku, ponieważ stosując kilka różnych preparatów, stężenie takiej substancji zdecydowanie wzrasta.

Obecność substancji, których stosowanie jest zabronie w kosmetykach na terenie Unii Europejskiej to ważna informacja, jeśli produkt jest sprowadzany zza granicy.

Substancje niewskazane do stosowania przez kobiety w ciąży to bardzo przydatny dla tej grupy punkt. Kobiety ciężarne, mimo iż dbają o to, co nakładają na swoją skórę, często nie mają świadomości, jakie składniki kosmetyków są dla nich niewskazane. Dlatego też ta opcja jest tak ważna dla ich bezpieczeństwa.

Po zeskanowaniu produktu, od razu widzimy, jakie substancje zawiera dany produkt i w jakich ilościach są obecne. Znajdziemy także opis poszczególnych substancji, zastosowanie oraz możliwe skutki uboczne. Aplikacja ma na celu podnoszenie świadomości konsumentów. Ponadto, dzięki niej klient ma pewność, że kupuje bezpieczny dla siebie preparat kosmetyczny.

Posiadacz tejże aplikacji może także oznaczać kosmetyki jako dobre i złe oraz kompletować je. Można również zwrócić uwagę, które składniki są dla danej osoby najbardziej niepożądane.

Cosmetic Scan ma w swojej bazie ponad 200 000 kosmetyków, które dostępne są na rynku polskim, niemieckim, francuskim. Posiadacz aplikacji ma także możliwość zgłoszenia kosmetyku, którego brakuje w bazie.

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2018>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Łańcuch dostaw zgodny z GMP i GDP
2018-12-12 do 2018-12-12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter