Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bańka chińska skutecznym sposobem na ciało bez cellulitu
Bańka chińska skutecznym sposobem na ciało bez cellulitu
Każda kobieta chce być posiadaczką pięknego, jędrnego ciała pozbawionego cellulitu. Cellulit jest zmorą wielu kobiet, które często mimo szczupłej sylwetki, zmagają się z tą nieestetyczną przypadłością. Okres wakacyjny sprzyja odsłanianiu większych partii ciała, dlatego „skórka pomarańczowa” stanowi niepożądany defekt, który staramy się zwalczyć.

 

 

Co to jest cellulit?

Cellulit, czyli medycznie lipodystorfia, potocznie zwany skórką pomarańczową jest to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami w obrębie tkanki podskórnej. Pomiędzy grudkami tłuszczu znajdują się puste przestrzenie, w których gromadzi się woda i produkty przemiany materii, czego wynikiem jest niestetyczna, grudkowata, pomarszczona i włóknista skóra. Pojawia się zazwyczaj na udach, pośladkach, brzuchu, piersiach. Często dotyczy kobiet otyłych oraz takich, u których tkanka tłuszczowa gromadzi się w dolnych partiach ciała. Częściej dotyka kobiety niż mężczyzn.

 

Główne przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyny powstawania cellulitu są różne. Najczęściej należą do nich: brak ruchu i siedzący tryb życia, problemy z krążeniem, nadmiar cukru i soli w diecie, palenie papierosów, wady postawy, czynniki hormonalne oraz noszenie zbyt obcisłych ubrań.

 

Walka z cellulitem

Aby rozpocząć walkę z cellulitem należy wprowadzić w życie zmiany, których należy się trzymać. Powinno się wyeliminować z diety cukier i sól, które powodują zatrzymywanie wody w organizmie. Ważne jest wprowadzenie w życie aktywności ruchowej. Dodatkowo, samodzielnie można poprawiać krążenie w partiach ciała dotkniętych cellulitem wykonując masaże szorstką gąbką, prysznice naprzemiennie ciepłą i zimną wodą oraz stosując preparaty antycellulitowe.

 

Masaż bańką chińską skutecznym sposobem na cellulit

Doskonałe efekty w terapii antycellulitowej przynosi regularnie wykonywany masaż gumową bańką chińską. Jest to bańka próżniowa, którą należy zassać do ciała, aby wytworzyło się podciśnienie. Dlatego wykonywanie masażu bańką polega na przyłożeniu do skóry tej bańki, którą ściskamy dłonią, a następnie na rozluźnieniu ucisku. Powstałe podciśnienie wpływa na przekrwienie, poprawę napięcia i przyspieszenie przemiany materii.  Masaż wykonuje się ruchami podłużnymi lub kolistymi w kierunku węzłów chłonnych. Skóra przed wykonaniem masażu powinna być wysmarowana oliwką, aby zwiększyć poślizg. Zabieg powinien trwać od 15 do 30 minut. Powinno wykonywać się go w odstępach co 2-3 dni w serii 12-13 zabiegów. Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona, mogą też pojawić się delikatne siniaki. Masaż bańką chińską generalnie ma na celu usunięcie zbędnych produktów przemiany materii, przyspieszenie przemiany materii, redukcję tkanki tłuszczowej, pobudzenie krążenia krwi, ujędrnienie skóry, wymodelowanie sylwetki, zrelaksowanie. Pierwsze zabiegi mogą być bolesne, kolejne odczuwane są jako przyjemne.

Przeciwskazania do stosowania zabiegu dotyczą przede wszystkim zaburzeń z krzepliwością krwi oraz skłonności do wylewów podskórnych. Masażu bańką chińską nie należy wykonywać podczas menstruacji oraz w ciąży. Przeciwskazaniami są też żylaki, nowotwory, otwarte rany, uszkodzona skóra. Zabronione jest stosowanie baniek chińskich w obrębie kręgosłupa, mostka, obojczyka, łopatek, okolic serca, oczu, uszu, brodawek, żołądka.

KOMENTARZE
Newsletter