Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Drenaż limfatyczny – usuwa cellulit i ujędrnia skórę
Drenaż limfatyczny to zabieg fizjoterapeutyczny, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jest specyficznym rodzajem masażu, którego celem jest usprawnienie przepływu limfy w układzie limfatycznym. W efekcie dochodzi do poprawy krążenia krwi, usunięcia toksyn nagromadzonych w komórkach i tkankach, złagodzenia bólu, a także znacznej poprawy kondycji skóry.

 

 

Leczniczy masaż

Drenaż limfatyczny to zabieg wykonywany ręcznie przez wykwalifikowanego masażystę lub za pomocą specjalnej maszyny, praktycznie na każdej części ciała. W medycynie jest z powodzeniem wykorzystywany w dolegliwościach objawiających się obrzękami zapalnymi czy zastoinowymi. Jest również zalecany po zabiegu mastektomii (amputacja piersi) i kwadrantektomii (usunięcie guza piersi wraz z marginesem). Drenaż limfatyczny jest zalecany także w trakcie leczenia i regeneracji przy: niewydolności żylnej, przewlekłych opuchnięciach, zespole ciężkich nóg, chorobie zwyrodnieniowej stawów czy dnie moczanowej. Drenaż limfatyczny (tak jak inne rodzaje masażu) sprawia, że czujemy się odprężeni i wypoczęci. Drenaż limfatyczny ułatwia usunięcie toksyn z organizmu, dlatego zalecany jest szczególnie osobom rozpoczynającym dietę.

 

„Bum” w medycynie estetycznej

Drenaż limfatyczny w medycynie estetycznej jest wykonywany najczęściej w obrębie nóg i twarzy. Może być stosowany jako profilaktyka powstawania żylaków, jednak przede wszystkim masaż limfatyczny ma znakomite działanie antycellulitowe. Cellulit powstaje wskutek zaburzenia krążenia limfy i gromadzenia się wody w tkankach. Masaż limfatyczny usprawnia przepływ chłonki i dzięki temu eliminuje czynniki sprzyjające powstawaniu ,,pomarańczowej skórki”. Skóra po drenażu jest sprężysta i jędrna. W celu osiągnięcia pełnych korzyści zalecane jest wykonanie serii 10 zabiegów.

W pierwszej fazie osoba wykonująca zabieg głaszcze nogi pełnymi dłońmi, a po chwili przechodzi do mocniejszego ugniatania i masowania. Najważniejszy przy wykonywaniu takiego masażu jest kierunek ruchu rąk masażysty, aby efektywnie „wypchnąć” zastaną limfę i skierować do ujścia żył.

Drenaż limfatyczny twarzy ma na celu redukcję obrzęków, ale jego sumienne i prawidłowe wykonanie może również pomóc chorym zatokom. Regularne masaże powodują, że skóra staje się gładsza, bardziej promienna i skuteczniej wchłania kosmetyki pielęgnujące.

 

Spektakularne efekty warte swojej ceny

Efekty masażu limfatycznego są często widoczne praktycznie już po pierwszym masażu, jednak warto zdecydować się na całą serię wizyt u masażysty, co pozwoli nam wzmocnić efekty i utrzymać je na dłużej. Drenażu limfatycznego nie można w żaden sposób przedawkować, a dwa masaże w tygodniu będą w zupełności wystarczające.

Ceny za jedną wizytę u masażysty różnią się w zależności od techniki, jaką masażysta wykonuje drenaż (manualnie lub z wykorzystaniem specjalnej maszyny). Zazwyczaj cena pojedynczego drenażu limfatycznego nóg kosztuje około 100 zł, natomiast cena masażu limfatycznego twarzy waha się do 50 do 150 zł.

Źródło: 

KOMENTARZE
Newsletter