Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Krakowska Farmina nabyła przedsiębiorstwo Apipol-Farma
Redakcja _, 31.03.2017 , Tagi: farmina, apipol-farma
Krakowska Farmina nabyła przedsiębiorstwo Apipol-Farma
Po kilkumiesięcznym okresie zakończyły się prace związane z przejęciem przedsiębiorstwa P.P.-F. Apipol-Farma Sp. z o.o. przez krakowskiego producenta leków Farmina Sp. z o.o. Z dniem 22 marca 2017 r. produkty oraz marka Apipol-Farma stają się własnością Farminy wraz z zakładem produkcji farmaceutycznej w Myślenicach koło Krakowa, gdzie kontynuowana będzie nieprzerwanie działalność, teraz funkcjonując pod nazwą Farmina Sp. z o.o.

Wypowiadając się zaraz po podpisaniu umowy, prezes Farminy Wojciech Świderski stwierdził, że „…wchłonięcie przedsiębiorstwa Apipol-Farma, tak jak przejęcie w 2014 r. niemieckiej spółki produkcji farmaceutycznej Spreewӓlder Arzneimittel GmbH, wzmacnia naszą pozycję poprzez ożywienie i rozwinięcie tradycji produktów leczniczych, suplementów diety i kosmetyków bazujących na naturalnych komponentach pszczelich. Wzmacnia też nasz potencjał produkcyjny w certyfikowanej wytwórni GMP, w której również będziemy kontynuować produkcję kontraktową dla kilku kluczowych klientów. Dyrektorem zarządzającym zakładem pozostaje dr Krystian Sodzawiczny”. 

Grupa Farmina, posiadająca teraz trzy wytwórnie – Kraków, Mӓrkische Heide i Myślenice – z dumą może potwierdzić, że rozwija swoją misję wytwarzania preparatów o przystępnych cenach, odpowiadając na wyzwania zmieniających się oczekiwań rynkowych. 

KOMENTARZE
Newsletter