Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czy dieta lodowa jest skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianych kilogramów?
Deser lodowy, uzyskiwany poprzez zamrażanie uprzednio przygotowanej masy owocowej, mlecznej, na bazie wody, cukru i soku stanowi doskonałe orzeźwienie w upalne dni. Ale lody to nie tylko słodkości dla naszego organizmu, to witaminy i składniki mineralne a w szczególności źródło wapnia, który pomaga w walce z niechcianymi kilogramami.

 

 

Dietę lodową odkrył doktor Brian Weiner, gastroenterolog z New Jersey, wpływ temperatury otoczenia na organizm ludzki potwierdzili także badacze z Garvan Institute of Medical Research w Sydney. Doktor Weiner uważa, że spożycie litra lodów dziennie pozwala spalić ok. 160 kalorii,, co jest wydatkiem energii zbliżonym do szybkiego spaceru na odległość 1,5 km. Jego zdaniem w ciągu roku można stracić ok. 15 kg.

 

Z czego wynika skuteczność diety lodowej?  

Dieta lodowa jest coraz modniejszym sposobem odżywiania. W lodach znajduje się dużo wapnia – pierwiastka, który ma udział w procesie tycia i chudnięcia. I tak odpowiednio, gdy jest go dużo w organizmie, zwiększa się jego zdolność do spalania tłuszczu. W sytuacji odwrotnej - braku wapnia - komórki organizmu gromadzą tłuszcz i powiększają swoją objętość. Przyjmując preparaty wapniowe możliwe jest spalenie o 26% więcej kalorii i o 38% więcej tłuszczu. Najlepiej, aby wapń pochodził z naturalnych źródeł tj. nabiału. Naukowcy prowadzący takie badania zaliczyli właśnie do nabiału lody zawierające mleko. Dieta lodowa jest kuracją oczyszczająco-odchudzającą.

 

Jak długo stosuje się dietę lodową?

Czas trwania diety lodowej wynosi średnio 4 tygodnie. Założeniem jest spożywanie każdego dnia posiłków liczących łącznie 1500 kalorii. Wśród tych posiłków jeden musi składać się z lodów, jednak bez obecności w nich cukru i tłuszczu. Wielkość porcji nie powinna przekraczać filiżanki i mieć mniej niż 250 kcal. Dodatkowo w diecie lodowej należy wypijać około 3-4 litrów wody, najlepiej w wersji zmrożonej lub z dodatkiem kostek lodu. Podczas diety jemy przede wszystkim świeże owoce, gotowane warzywa, białko oraz błonnik pozyskiwany z pełnoziarnistych zbóż. Niska temperatura lodów pozwala organizmowi szybciej zaspokoić apetyt na słodkości, co w rezultacie powoduje, że nie dochodzi do skoków cukru we krwi a ciało jest szybko nawodnione. Pierwsze efekty widoczne są już po około tygodniu - płaski brzuch i czysta cera. Organizm podczas diety lodowej uzupełnia niedobory witamin i zrzuca kilogramy w postaci wody zatrzymanej w organizmie. Jeśli nasze menu podczas diety lodowej będzie bazować na zdrowych składnikach oczyszczających, dieta ta może zagwarantować organizmowi prawdziwy detoks.

 

Jakie lody i kiedy warto spożywać?

Najlepsze w diecie lodowej są lody domowe wytworzone na kefirze czy też jogurcie probiotycznym. Jako dodatki powinny znaleźć się: banany, surowe kakao, spirulina, jagody, maliny – naturalne składniki zawierające antyoksydanty. Od lodów warto zacząć śniadanie, ponieważ zimy posiłek pobudzi metabolizm i poprawi pracę mózgu. Nie należy natomiast stosować najogólniej dostępnych lodów, bo te zjedzone w nadmiarze odłożą się wyłącznie w postaci tłuszczu. Kupując lody należy zatem dokładnie przeczytać ich skład i wybrać te ze zdrowymi składnikami i jak najmniejszą ilością kalorii.

 

Zalety diety lodowej

Wyniki badań dietetyków potwierdzają, że również wzmacnia ona organizm, zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia, osteoporozy, kamicy nerkowej czy raka okrężnicy.

Źródła

1. Dieta lodowa, dostępny on line: 25.05.2017 https://portal.abczdrowie.pl/dieta-lodowa

2.Dieta lodowa – nowy sposób na detoks i odchudzanie, dostępne on line: 25.05.2017 http://www.elle.pl/galeria/dieta-lodowa-nowy-sposob-na-detoks-i-odchudzanie/3-dieta-lodowa-dlaczego-odchudza

3. Dieta lodowa – nowy sposób na utratę wagi – jak schudnąć – diety odchudzające, dostępny on line: 25.05.2017

http://www.polskatimes.pl/artykul/3488865,dieta-lodowa-nowy-sposob-na-utrate-wagi-jak-schudnac-diety-odchudzajace,id,t.html

4. Dieta lodowa, dostępny on line: 25.05.2017

http://mamzdrowie.pl/dieta-lodowa/

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter