Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2013 rozdane!
12 stycznia 2014 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie rozdano Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2013 - najbardziej prestiżową nagrodę środowisk farmaceutycznego i medycznego. Spośród niemal 100 000 lekarzy i farmaceutów zgłoszonych przez pacjentów z całej Polski, wybrano elitarne grono 10 –laureatów Nagrody Anioły Farmacji i 10 laureatów Nagrody Anioły Medycyny 2013.

Prowadzący galę prof. Jerzy Woy-Wojciechowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego - przewodniczący Kapituły Honorowej Nagrody i Iwona Schymalla – dziennikarka i prezenterka, podkreślali wyjątkowy charakter nagrody. Ma ona szczególny wymiar, jest wyrazem zawodowego prestiżu oraz wdzięczności pacjentów. To jedyna w Polsce nagroda środowiska farmaceutycznego i medycznego o charakterze społecznym - przyznają ją lekarzom i farmaceutom, którzy w swojej pracy zawodowej wyróżniają się wyjątkowo troskliwym, przyjaznym i wspierającym podejściem. Nagroda ta jednoczy oba środowiska, w słusznej sprawie: niesienia pomocy osobom potrzebującym.

Tegoroczne ANIOŁY. Kim są?

(fot. dzięki uprzejmości Platinium Cast, agencja PR&event)

To ludzie, którzy ujmują ciepłem, życzliwością, szczerością i uśmiechem. Są niezwykle skromni. Potrafią słuchać, a zapytani o siebie wolą raczej mówić o tych, którzy zaszczepili im miłość do ludzi i zawodu. Towarzyszą swoim pacjentom od lat, dobrze znają ich historie i rodziny, zdarza się, że pamiętają nawet o ich urodzinach!

oto nazwiska laureatów :

ANIOŁY FARMACJI

mgr farm. Grażyna Barańska    Tyszowce
mgr farm. Barbara Byszuk    Cieszyn
mgr farm. Danuta Dudek    Nowa Ruda
mgr farm. Radosław Dziok    Dąbrowa Górnicza
mgr farm. Magdalena Ekielska    Brwinów
mgr farm. Krzysztofa Frelich    Knurów
mgr farm. Anna Kobylińska    Warszawa
mgr farm. Zofia Kurek    Wojnicz
mgr farm. Agnieszka Nowakowska    Szczecin
mgr farm. Rozalia Przeworska    Warszawa

ANIOŁY MEDYCYNY

dr n. med. Elżbieta Bręborowicz    Poznań
dr n. med. Stanisław Frankowski    Bydgoszcz
lek. med. Tadeusz Frączek    Krynica Zdrój
lek. med. Anna Gabig    Sztum
lek. med. Anna Kołacińska    Oleśnica
dr n. med. Barbara Kowalewska    Bydgoszcz
lek. med. Maria Kwiatkowska    Świdnica
lek. med. Izabela Lenartowicz    Katowice
lek. med. Krystyna Pucer-Świentuchowska    Biała Podlaska
dr n med. Krzysztof Tuszyński    Poznań

Poparcie Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej dla inicjatywy i nagrody.

Nagroda Anioły Farmacji i Anioły Medycyny spotkała się z poparciem Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Ewy Kopacz, która nadesłała list z gratulacjami dla laureatów. Pani Marszałek podkreśla, że w procesie leczenia równie istotna jak sama recepta jest osobista relacja łącząca pacjenta z lekarzem lub farmaceutą, oparta na szacunku i zaufaniu. Relacja taka wspomaga terapię i może być dla pacjenta źródłem dodatkowej siły w walce z chorobą. Takie podejście do pacjenta, zdaniem Pani Marszałek, jest najlepszą drogą uprawiania zawodu lekarza i farmaceuty. „Jeszcze raz gratuluję laureatom, życząc wszystkim pacjentom, by spotykali na trudnej drodze walki z chorobą same Anioły Farmacji i Anioły Medycyny” – napisała.

W tym roku napłynęło niemal 100 000 zgłoszeń. Miejmy jednak nadzieję, że w przyszłorocznej edycji konkursu nominowana zostanie jeszcze liczniejsza grupa oddanych służbie drugiemu człowiekowi farmaceutów i lekarzy. Anioły są wśród nas. Wiemy to na pewno. Dostrzegajmy ich wspierającą obecność i doceniajmy ją.

Źródła

Platinium Cast

Agencja PR & event

KOMENTARZE
Newsletter