Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
W branżowym garncu, czyli marcowy kalendarz wydarzeń
Czas leci nam ostatnio bardzo szybko, zważywszy iż jesteśmy tuż przed wydaniem Kwartalnika 1/2017 i w ostatnich miesiącach tworzyliśmy dla Was odświeżoną odsłonę portalu, z którą powoli będziecie się oswajać. Mimo wszystko nie chcemy zaniedbywać naszego stałego cyklu podsumowującego najważniejsze wydarzenia w branży w skali miesiąca. Zatem zaplanujcie z nami marzec!

 

 

 

2.03 – Meet Biotech-Boost Biotech #7 Gdańsk

Gośćmi czwartkowego spotkania na Pomorzu będą:

- Jakub Grabowski (firma Bowil): Zastosowania bionanocelulozy - więcej informacji o działalności firmy na ich stronie internetowej;
- dr Robert Czajkowski: Bakteriofagi lityczne - od izolacji i charakterystyki do komercjalizacji i użycia w biologicznej ochronie roślin;
- Olga Grudniak (BreakBox Lab): Student też może, czyli jak rozpocząć badania bez tytułu naukowego.

Najświeższe informacje o kolejnych kawiarnianych spotkaniach organizowanych przez Stowarzyszenie Boost Biotech, jak zwykle na ich Facebooku.

 

3.03 – Dzień Wynalazków. Technologie dla bezpieczeństwa i zdrowia

Zapraszamy Was do Krakowa, gdzie w murach Politechniki zaprezentowane zostaną najciekawsze polskie wynalazki z dziedziny bezpieczeństwa i zdrowia. W tym roku organizatorzy, czyli eksperci z zespołu INTECH PK, selekcjonując projekty skupili się na tematach cyberbezpieczeństwa, produkcji bezpiecznych leków czy zielonej chemii. Dla innowatorów będzie to wyśmienita okazja, aby w formule „speed dating” spotkać się z przedstawicielami instytucji zajmujących się komercjalizacją, a także funduszy inwestycyjnych - organizatorzy zaprosili do udziału m.in. fundusze Innoventure oraz YouNick, a także przedsiębiorstwa aktywnie poszukujące nowych rozwiązań, mających zwiększyć ich poziom konkurencyjności na rynku. Poza prezentacją wynalazków, a także rozmowami networkingowymi, wydarzenie obejmie także panel dyskusyjny „Zabezpiecz i sprzedaj swój pomysł”. Rejestracja jest bezpłatna. 

 

4.03 – V Szkoła Diabetologii Dziecięcej PTEiDD

Zapraszamy do Krakowa diabetologów, endokrynologów, pediatrów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarki i dietetyczki na wykłady i warsztaty.

Tematyka wykładów:

*problemy związane z leczeniem młodych dorosłych z cukrzycą typu 1 przekazywanych z ośrodków pediatrycznych do opieki internistycznej oraz w okresie dojrzewania,

*fakty i mity o szczepieniach u chorych z cukrzycą typu 1,

*nowoczesne systemy monitorowania glikemii – kosztowne gadżety czy konieczność?,

*żywność funkcjonalna w otyłości i cukrzycy typu 2,

*aktualne spojrzenie na rolę leczenia dietetycznego w cukrzycy typu 1,

*aktualne możliwości wykorzystania zabiegów bariatrycznych w leczeniu cukrzycy typu 2 i innych powikłań otyłości olbrzymiej,

*zagrożenia związane z chirurgią bariatryczną u dzieci i młodzieży.

Warsztaty zaś obejmą: obsługę systemów monitorowania glikemii i pomp insulinowych.

Udział jest bezpłatny, a zarejestrujecie się poprzez stronę internetową.

 

4-5.03 – Ogólnopolska konferencja Combinat

Tym razem przenosimy się do Wrocławia na tamtejszą Politechnikę, bowiem Combinat to inicjatywą typowa studencką, a konkretnie – koła naukowego BANG. Tematem konferencji jest modelowanie molekularne, a uściślając - wykorzystanie nowoczesnych metod modelowania komputerowego w rozwiązywaniu współczesnych problemów badawczych obecnych w biotechnologii, inżynierii materiałowej i biomedycznej. Jeśli chcecie wkroczyć w zadziwiający i interdyscyplinarny świat atomów i molekuł - klikajcie po dokładne informacje.

 

10-11.03 – VI Krakowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne

- Podczas Konferencji przedstawiane będą tematy dotyczące postępów w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego i wątroby, wybranych zagadnień nieswoistych zapaleń jelit, problematyki żywienia w gastroenterologii, z którymi najczęściej może się spotkać lekarz specjalista gastroenterolog, internista, czy pediatra, ale także lekarz rodzinny. Szereg wykładów, które podjęli się przedstawić zaproszeni profesorowie z wiodących ośrodków klinicznych w Polsce, będzie miało charakter praktyczny, tak aby umożliwić Państwu wymianę poglądów i doświadczeń, a także podjęcie dyskusji – tak do Krakowa zaprasza prof. dr hab. med. Tomasz Mach, Przewodniczący Komitetu Naukowego VI Krakowskich Dni Hepato-Gastroenterologicznych. My zaś zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na temat konferencji. 

 

14.03 - XIII seminarium w cyklu MEDICA INFO - WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W MEDYCYNIE - TECHNOLOGIE, REALNOŚĆ STOSOWANIA, UWARUNKOWANIA

Techniki i zastosowania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, potencjał VR w rehabilitacji, wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w terapii bólu, w medycynie (technologie, realność stosowania, uwarunkowania), a także w celach badawczych i szkoleniowych – o tym i nie tylko o tym usłyszycie na seminarium Warszawie po uprzedniej rejestracji.

 

18.03 – Przez żołądek do DNA, czyli kilka słów o nutrigenomice

To kolejna już studencka inicjatywa w tym miesiącu! Studenckie Koło Naukowe Genetyki Medycznej UMP zaprasza do Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na wydarzenie poświęcone zagadnieniom nutrigenomiki i nutrigenetyki. W czasie zaledwie 3,5 godziny organizatorzy postarają się skondensować cały program wydarzenia, w skład którego wejdą takie tematy jak: styl życia i odżywianie naszych rodziców i dziadków a funkcjonowanie naszych genów, personalizowane żywienie, terapeutyczny potencjał likopenu - czerwonego barwnika pomidora, żywienie w mukowiscydozie jako element holistycznego postępowania terapeutycznego w chorobie metabolicznej, celiakia okiem klinicysty, nutrigenomika w badaniach nad mechanizmami powstawania i leczenia otyłości, zależność między dietą a mikrobiomem. Wstęp jest bezpłatny, acz liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na Facebooku.

 

21.03 –Szanse i zagrożenia dla polskiej branży kosmetycznej – 4 lata po wejściu w życie rozporządzenia kosmetycznego

W roku 2017 mija czwarty rok funkcjonowania Rozporządzenia Kosmetycznego, a także 25 lat od powstania Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Z tej okazji Stowarzyszenie zaprasza Was do udziału w szczególnej konferencji, podczas której prelegenci – aktywni uczestnicy europejskiego rynku kosmetycznego – dokonają podsumowania obowiązywania rozporządzenia oraz przedstawią nadchodzące dla branży wyzwania w czwartym roku jego obowiązywania. Konferencja odbędzie się 21 marca 2017 w Warszawie. Program oraz formularz zgłoszeniowy zawierający warunki uczestnictwa znajdziecie na stronie.

 

22.03 – Technologie w zarządzaniu szpitalami i placówkami opieki zdrowotnej

Tematyka konferencji będzie skupiona m.in. na systemach i technologiach używanych w placówkach medycznych, sprzęcie wykorzystywanym w ochronie zdrowia, dokumentacji medycznej, zarządzaniu finansami w obrębie placówek medycznych, najlepszych praktykach zarządzania szpitalem/przychodnią. Tyle tytułem zajawki, zapraszamy oczywiście do zapoznania się z pełnym programem, sprawdzenia dla kogo udział w konferencji jest bezpłatny, a w dalszej kolejności – do zobaczenia w Warszawie!

 

23.03 – Kosmetyki naturalne

To już propozycja szkolenia organizowanego tradycyjnie w Łodzi przez wydawcę naszego portalu, Bio-Tech Media. Zaproszenie kierujemy do producentów i dystrybutorów kosmetyków naturalnych, kosmetologów, mniej doświadczonych pasjonatów naturalnej kosmetologii, osób zainteresowanych naturalnymi metodami pielęgnacji i ekologicznym stylem życia. Agenda spotkania obejmie m.in.: przegląd rynku kosmetyków naturalnych i organicznych, ich certyfikację, wymagane i oczekiwane cechy takiego kosmetyku, roślinne składniki aktywne stosowane w kosmetyce i roślinne komórki macierzyste. Na wszelkie pytania chętnie odpowie pani Anna Miłowska (anna.milowska@biotechnologia.pl, 782 468 130), a przed kontaktem zapoznajcie się ze wszelkimi niezbędnymi informacjami

 

26.03 – Edukacyjny Kongres Podologiczny

Celem kongresu jest omówienie szeroko rozumianych zagadnień z zakresu podologii, prawidłowego wykonania wybranych zabiegów podologicznych, umiejętności dopasowania odpowiednich narzędzi i podoceutyków, zatem skierowany jest do właścicieli gabinetów podologicznych i kosmetycznych, podologów i kosmetologów oraz do osób pragnących pogłębiać swoją wiedzę z zakresu podologii. Wydarzenie obejmuje nie tylko wykłady, ale także pokazy, prezentacje firm, wystawę połączoną ze sprzedażą produktów podologicznych oraz specjalne rabaty i nagrody dla uczestników. Warto wejść na stronę kongresu po więcej informacji.

 

29-31.03 – 19. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab

Od lat patronujemy tej wyjątkowej, połączonej imprezie targowej. Analiza chemiczna, biotechnologia & LifeScience, metrologia, medyczna diagnostyka laboratoryjna, nanotechnologia, materiałoznawstwo, inżynieria i ochrona środowiska, kryminalistyka – jeśli interesuje Was któreś z tych zagadnień, to liczymy że miniemy się gdzieś na hali Centrum MT Polska w Warszawie, a może spotkamy się na naszym stoisku pod numerem C24? Wszelkie wątpliwości rozjaśni Wam strona wydarzenia.

 

Zapomnieliśmy o czymś ważnym? Poinformuj nas o tym!

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Newsletter