Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Targi Kosmetyki w warszawskiej hali Expo
Targi Kosmetyki w warszawskiej hali Expo
Esthetic Show to Międzynarodowe Targi Kosmetyki, Beauty & Spa, połączenie programu merytorycznego z targami kosmetycznymi. Nowe wydarzenie targowo-konferencyjne odbyło się 22 i 23 listopada w hali Expo w Warszawie. Ich organizatorem jest Esthetic Business & Media sp. z o.o.

 

Spotkanie naukowe, biznesowe to idealny moment do zapoznania się z trendami oraz najważniejszymi osiągnięciami z zakresu szeroko rozumianej kosmetyki.  – Przy pracy nad koncepcją i charakterem targów Esthetic Show postawiliśmy sobie za cel, aby spełniały one dwa podstawowe kryteria – mówił Maciej Trochimowicz (zdjęcie obok), dyrektor ds. rozwoju Esthetic Show. –  Po pierwsze, mają one odzwierciedlać najatrakcyjniejsze obecnie kierunki rozwoju rynku. Po drugie, mają mieć innowacyjną, atrakcyjną dla odwiedzających i wystawców formułę.

 

Międzynarodowe Targi Kosmetyki to: konferencje, warsztaty, cztery wydzielone strefy tematyczne (kosmetyka , spa & wellness , medycyna estetyczna, biznes), punkty konsultacyjne,  program imprez towarzyszących o charakterze show (pokazy, konkursy). 22 i 23 listopada można było wysłuchać wykładów specjalistów związanych z branżą kosmetyczną.
– Przygotowaliśmy bogaty program konferencji. Są to cztery konferencje tematyczne, odpowiadające głównym filarom targów – podkreślił Maciej Trochimowicz. – Łącznie daje to 25 merytorycznych prelekcji. Ich program został przygotowany z uwzględnieniem kryterium praktyczności. Po naszych konferencjach odwiedzający mogą się spodziewać głównie praktycznych porad i rozwiązań. Np.
 dr. inż. Katarzyna Kowalcze dietetyk kliniczny, mówiła o diecie w ofercie Spa, jako dodatkowym elemencie zwiększającym dochodowość i atrakcyjność ofert.  Prof. zw. dr hab. Henryk Mruk zwrócił uwagę na sprawdzone sposoby promocji salonu beauty i Spa, dr n. med. Michał Wiciński na skórne reakcje nadwrażliwości na leki, a dr Agnieszka Michalska oraz dr Anna Czeczuk na skutki zdrowotne stosowania suplementów diety spalających tkankę tłuszczową.

Podczas wykładu „Trychologia – nowa gałąź nauki o pielęgnacji włosów i skóry głowy”  lek. med. Izabela Tilszer,  prekursorka medycyny estetycznej i mezoterapii w Polsce, opowiadała, m.in. o: typach łysienia, przyczynach patologicznego cyklu włosa, nadmiernym owłosieniu, badaniach przyczyn nadmiernego wypadania włosów, przeszczepach włosów, zabiegach mezoterapii, stem cells i trychologicznych.  Prelegentka jest prezesem Polskiego Towarzystwo Mezoterapii. Przypomniała, że mezoterapia narodziła się we Francji ponad pół wieku temu. Dzięki efektom terapeutycznym zyskała zwolenników zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. W 1964 roku powstało Francuskie Towarzystwo Mezoterapii, a cztery lata później została oficjalnie zaakceptowana przez Akademię Medyczną we Francji.

 

Słuchając wykładu dr n. med. Piotra Niedziałkowskiego (zdj. po lewej): „Współpraca lekarza medycynie estetycznej z kosmetologiem” można było dowiedzieć się o: metodach upiększania, bezkarnym wykonywaniu zabiegów, przyszłości medycyny estetycznej, najczęściej wykonywanych zabiegach, urządzeniach medycznych, odpowiedzialności karnej oraz o powikłaniach po zabiegach i możliwości ich leczenia.

 

 

 

Ciekawym okazał się wykład „Ultrasonografia wysokich częstotliwości, jako nowatorska metoda oceny skóry w gabinecie kosmetologicznym i lekarza medycyny estetycznej”  wygłoszony przez dr hab. n. med. Roberta Krzysztofa Mloseka (zdj. po prawej). Mówił on o skórze w obrazie UZG, zastosowaniu ultrasonografii wysokich częstotliwości do oceny stanu skóry (m.in. ocena zmarszczek, jeziorka naczyniowe, ziarniaki naczyniowe, teleagniektazje, blizny potrądzikowe), ultrasonograficznym obrazowaniu cellulitu.

 

Na  targach w Warszawie pojawiła się dr Francesca Ferri, odkrywczyni fitomelatoniny, która specjalnie na to wydarzenie przyleciała z Włoch.   Umysłem i sercem EffegiLab jest dr Francesca Ferri powiedziała Zofia Rompalska, główny dystrybutor fitomelatoniny w Polsce.   Wiedza i doświadczenie pozwoliły jej na realizację marzenia, którym było zapoczątkowanie nowej ery w kosmetyce, wyeliminowanie z preparatów wszystkie potencjalnie szkodliwych dla skóry substancji oraz rozpowszechnianie idei „czystych kosmetyków” i „kosmetyków zdrowych”.
 

Esthetic Show to miejsce, gdzie nauka łączy się z technologią. – Jesteśmy producentem nowoczesnego sprzętu do transdermalporacji, technologii bazującej na odkryciach uhonorowanych nagrodą Nobla – podkreśliła Elżbieta Drzazga (zdj. po prawej), właścicielka firmy OrganicSeries.  – Znajduje ona zastosowanie w zabiegach Spa, medycynie estetycznej, fizjoterapii, kosmetyce profesjonalnej.


 

 

Targi Esthetic Show to duże i ważne wydarzenie dla sektora kosmetycznego oraz Beauty & Spa. Ciekawa tematyka konferencji, duże pole wystawców oraz towarzyszące temu pokazy makijażu i liczne konkursy pozytywnie wpływają na całość wyspecjalizowanego eventu.

 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2021>

pnwtśrczptsbnd
1
3
5
6
9
Packaging [R]evolution
2021-06-09 do 2021-06-09
10
11
12
13
15
16
EUROBIOTECH Online 2021
2021-06-16 do 2021-06-16
VIII KONGRES POLSKA CHEMIA 2021
2021-06-16 do 2021-06-16
17
Beauty Innovations 2021 ONLINE
2021-06-17 do 2021-06-18
19
GENialne terapie
2021-06-19 do 2021-06-19
20
LNE ONE DAY
2021-06-20 do 2021-06-20
21
22
23
25
26
27
29
PHARM Connect Congress 2021
2021-06-29 do 2021-06-30
30
1
3
4
Newsletter