Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Klik i masz – październikowy rozkład jazdy
Adam Zalewski, 01.10.2015 , Tagi: konferencje, szkolenia
Klik i masz – październikowy rozkład jazdy
Ponownie dla Waszego ułatwienia, wrzucamy propozycje szkoleń, konferencji i zjazdów z zakresu biotechnologii, farmacji i medycyny w przejrzystej formie jednego artykułu. Zapraszamy do lektury i zaplanowania sobie miesiąca, w którym bardzo wiele dzieję się w powyższych branżach.

W październiku swoje spotkania organizuje Akademia Alergologii. W tym roku Polskiemu Towarzystwu Alergologii przyświeca hasło „Alergologia – od dzieciństwa do starości”. Organizatorzy rocznie przeprowadzają kilkanaście takich spotkań, z których każde zawiera maksymalnie 4 sesje, poświecone odrębnym dziedzinom. Obecnie, oprócz takich tematów jak: immunoterapia, spirometria, nieżyt nosa, astma, alergia u dzieci, Akademia rozszerza swój zakres merytoryczny o nowe zagadnienia z zakresu pulmonologii i pediatrii. Udział w zjazdach jest nieodpłatny, a na stronie możecie zapoznać się z programem poszczególnych zjazdów i zarejestrować się na nie. 3. października Akademia spotyka się w Poznaniu, 10. – we Wrocławiu, a 24. – w Bydgoszczy. 

 

Jeżeli interesuje Cię jak połączyć medycynę z biznesem, zapraszamy 5. października do Łodzi. http://images.freeimages.com/images/previews/5e9/business-man-1238376.jpgPodczas konferencji „Medycyna – farmacja – kosmetyki” dowiesz się wszystkiego o branży pod kątem Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego. Ponadto zdobędziesz wiedzę o najnowszych innowacjach w medycynie, kosmetologii i farmacji, poznasz techniki komercjalizacji tych branż oraz zyskasz ogląd łódzkiego rynku. Na konferencji nie zabraknie też przedstawicieli firm, które wiodą w powyższych dziedzinach prym w regionie. Ponadto prelegenci powiedzą jak dokonywać przemyślanych konwergencji, łączyć branże oraz jak postępuje unifikacja rynku europejskiego. Kliknij i zarejestruj się już dziś. Pod linkiem znajdują się też inne konferencje w ramach RSI – zapraszamy wszystkie osoby, planujące biznes w regionie łódzkim.

 

Jeżeli spodoba Ci się w Łodzi – zostań tu jeszcze dwa dni, gdyż 6.-7. października odbędzie się XI. Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Przemysł Farmaceutyczny 2015”. W tym roku organizatorzy konferencji bardzo mocno stawiają na edukację w zakresie nowych rozwiązań technologicznych w farmacji oraz właściwej interpretacji przepisów prawnych obowiązujących w zakładzie farmaceutycznym. Oprócz części merytorycznej, uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się także z ofertą produktową ponad 30 firm działających w przemyśle farmaceutycznym. Dla osób zainteresowanych zostawiamy: mail do rekrutacji oraz link do strony.

 

Kolejny na mapie ważnych wydarzeń jest Kraków. 8. października na południe Polski wybiorą się osoby zainteresowane branżą life science. Organizatorzy konferencji „Life Science Open Space” zapraszają przede wszystkim osoby, które mają już w głowie swój pomysł na biznes i szukają parterów, możliwości wdrożenia swojej idei lub inspiracji do poszerzenia działania. Opłata za uczestnictwo wynosi 200 zł brutto, jednak przygotowanie referatu zwalnia z jakichkolwiek kosztów. Przedsiębiorcy mogą za to zaaranżować swoje stoisko, by przedstawić własną linię produktową. Jeżeli pomysł Ci się podoba, zapoznaj się z informacjami na temat wydarzenia, a następnie zarejestruj się.

 

http://images.freeimages.com/images/previews/345/power-outlet-twins-1168758.jpgRównież 8. października odbędzie się wydarzenie bardzo konkurencyjne. Na konferencję „Optymalizacja zużycia energii i kosztów działalności przedsiębiorstwa produkcyjnego” do Wrocławia organizatorzy zapraszają przede wszystkim kadry kierownicze firm produkcyjnych i specjalistów do spraw technicznych w przedsiębiorstwie. Prelegenci doradzą w jaki sposób można, wdrażając nowe produkty i zwiększając przy tym zużycie energii, zmniejszyć wydatki w innych obszarach działalności. Na stronie internetowej dowiesz się czy obejmuje Cię możliwość bezpłatnego udziału w konferencji i będziesz mógł wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Jeżeli jednak znacznie bardziej interesują Cię tematy związane z kosmetologią i farmaceutyką i reprezentujesz firmy z tej branży, zdecyduj się 9. października na wycieczkę do Gdyni. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny organizuje bezpłatne szkolenie pt. „Analiza mikrobiologiczna produktów kosmetycznych i farmaceutycznych”. Kurs poprowadzi dr Agnieszka Konopacka, specjalistka z bogatym doświadczeniem w zakresie mikrobiologii kosmetyków. Spotkanie odbędzie się w godzinach 9-15, ale po nim będzie możliwość indywidualnych konsultacji i rozmów w kuluarach. Osoby zainteresowane udziałem muszą się uprzednią zarejestrować poprzez link.

 

11. października, Warszawa - to czas i miejsce IV. Edukacyjnego Kongresu Kosmetycznego. Oprócz licznych wykładów, uczestnicy będą mogli indywidualnie konsultować się z ekspertami, wymieniać poglądy na temat branży kosmetycznej oraz zyskają teoretyczną i praktyczną wiedzę o najnowszych trendach w kosmetologii, którą będą mogli przełożyć na prowadzenie własnego biznesu w tym zakresie. Uczestnictwo w całodziennej konferencji wynosi 70 zł (50 zł dla studentów). Ostatnim punktem imprezy będzie loteria z nagrodami. Uprzednio należy się zarejestrować poprzez stronę.

 

Pozostajemy jeszcze w Warszawie, gdyż w dniach 14.-16. października odbędzie się tam XIX. Konferencja Naukowa Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej. Odbywa się ona cyklicznie co dwa lata i podsumowuje najnowsze osiągnięcia związane z szeroko pojętą biotechnologią. Organizatorzy starają się integrować ludzi, którzy chcą rozwijać ów dyscyplinę naukową w Polsce. Wszelkie informacje, włącznie z warunkami rejestracji, kosztami oraz zakresem merytorycznym znajdziecie pod adresem.

 

15. października przenosimy się do Gliwic, gdzie Politechnika Śląska organizuje seminarium „Dzień Projektożerców”. Jest ono jednak skierowane stricte do naukowców i przedsiębiorców ze Śląska i Opolszczyzny, którzy starają się pozyskać fundusze z różnych źródeł m.in. z programów krajowych, europejskich i strukturalnych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać wszelkie wymogi i zasady stawiane im przed jednostki finansujące. Rejestracja jest otwarta tylko do 2. października poprzez stronę. Liczba miejsc jest ograniczona, a po rejestracji otrzymacie maila z potwierdzeniem udziału.

 

17. października w Białymstoku swój zjazd będzie miała Podyplomowa Szkoła PTA. Udział w http://images.freeimages.com/images/previews/4a6/asthma-inhaler-1419833.jpgspotkaniach jest bezpłatny, a ich propozycja powstała z myślą o specjalistach medycyny rodzinnej, pediatrii, chorób wewnętrznych, alergologii oraz lekarzach zainteresowanych chorobami i zaburzeniami alergicznymi. Organizatorzy zawsze zwracają uwagę na najważniejsze aktualnie problemy w alergologii m. in. astmę oskrzelową, alergiczny nieżyt nosa, kaszel poinfekcyjny, alergię nosa, czy wstrząs anafilaktyczny, konsultują nowe możliwości leczenia oraz wszelkie aspekty prawne funkcjonowania lekarzy i jednostek organizacyjnych służby zdrowia. Furmularz rejestracyjny znajdziecie tutaj.

 

20. października wracamy do Warszawy na szkolenie pt. „Osoba odpowiedzialna w hurtowni farmaceutycznej”. Jest ono przede wszystkim skierowane do pracowników hurtowni, w tym kierowników i osób odpowiedzialnych i będzie skupiało się na nowelizacjach prawnych w zakresie działania hurtowni. Ponadto prowadzący przekażą przydatne informacje na temat opracowania i wprowadzania Systemu Zarządzania Jakością. Szkolenie organizuje firma Elpharma, która dodatkowo zaprasza na inne swoje szkolenia z zakresu działania w hurtowni farmaceutycznej. Zapoznaj się z ich programem, specjalną ofertą cenową oraz formularzem zgłoszeniowym poprzez naszą stronę internetową. Tam znajdują się wszelkie przydatne linki.

 

http://images.freeimages.com/images/previews/fc0/boy-jumping-1559741.jpg21. października z okazji Tygodnia Świadomości ADHD, Polskie Towarzystwo ADHD zaprasza do Krakowa na bezpłatną konferencję szkoleniowo-warsztatową dla nauczycieli pt. „ADHD – kiedy pozwolić, kiedy zabronić?”. Będzie to przydatna lekcja dla pedagogów na każdym szczeblu szkolnictwa, od szkoły podstawowej po szkołę średnią i oprócz nauki postępowania z chorym dzieckiem, wykładowcy położą nacisk na konieczność pracy z rodzicami tych dzieci. Głos zabiorą najlepsi polscy specjaliści, którzy od września spotykają się z zainteresowanymi słuchaczami i przekazują swoja wiedzę na temat terapii, profilaktyki i postępowania z chorymi. Obecnie trwa rejestracja na szkolenie za pośrednictwem strony.  

 

Kraków life science stoi chciałoby się powiedzieć, ponieważ w dniach 22.-23. października zachęcamy do pozostania w tym mieście ze względu na odbywającą się tam „Fifth Central European Life Science Investment Conference”. Na konferencji, oprócz specjalistów z kraju, pojawi się wiele ważnych nazwisk z zagranicy. Uczestnicy poznają nowe kierunki inwestowania w branży, możliwości współpracy z  prywatnymi i państwowymi podmiotami, a także zachodnimi firmami oraz perspektywy prowadzenia biznesu w rolnictwie ekologicznym. Osoby zainteresowane mogą rejestrować się za pośrednictwem strony. Jeżeli jeszcze nie zgłosiliście chęci uczestnictwa, obecna cena udziału wynosi 1600 zł (lub 450 euro) + VAT.

 

Trwają zapisy na specjalistyczny kurs laboratoryjny „Chromatografia gazowa z detektorem spektrometrii mas (MS)”, który odbędzie się w dniach 23.-25. października w Katowicach. Cena podstawowa za szkolenie wynosi 1450 zł (1249 zł dla studentów do 25. roku życia z ważną legitymacją studencką). Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz przede wszystkim praktykę, przygotowując próbki matryc, wykonując ich analizy chromatograficzne, a na koniec analizując wyniki swoich badań. Przed przystąpieniem do pracy, wykładowcy wyposażą Cię w niezbędną wiedzę teoretyczną. Atutem jest także praca w małych grupach (5-8 osób). Termin zgłoszeń upływa 15. października, a rejestrujecie się wypełniając formularz.

 

24. października zachęcamy do przyjazdu do Warszawy na Warsaw Skin Cancer Conference 2015http://images.freeimages.com/images/previews/c2a/chemo-1550480.jpg organizowaną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz jego sekcji – Akademii Czerniaka. Opłata podstawowa wynosi 150 zł, a dla członków Towarzystwa – 100 zł. Poprzez udział w konferencji uzyskasz wiedzę o najnowszych problemach z zakresu diagnostyki, profilaktyki i terapii nowotworów skóry. Wykładowcy dodatkowo przedstawią ostatnie doniesienia w tym zakresie, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Będzie to również forum wymiany poglądów i przypadków klinicznych między lekarzami tej specjalizacji oraz wszelkimi osobami związanymi z tematyką nowotworów skóry. Jeżeli jesteś zainteresowanyt udziałem - wypełnij formularz rejestracyjny.  

 

Trwają zapisy na szkolenie „Zasady i Procedury Dobrej Praktyki Laboratoryjnej. Wymagania dotyczące personelu w Laboratorium Akredytowanym wg normy PN-EN ISO 17025”. Od ceny podstawowej 550 zł, studenci do 25. roku życia mogą odjąć sobie 100 zł. Szkolenie odbędzie się 28. października w Katowicach. Kurs będzie szczególnie przydatny dla osób, które już pracują lub zamierzają podjąć pracę w laboratorium i poznać wymogi, jakie postawi im pracodawca. Wszelkie szkolenia organizowane przez portal bioszkolenia.pl znajdziecie na ich stronie internetowej. http://images.freeimages.com/images/previews/014/cosmetics-set-1415039.jpgRównież 28. października macie do wyboru wyjazd do Łodzi na szkolenie pt. „Opakowanie i oznakowanie produktów kosmetycznych – nowe trendy, wymiary prawne, aspekty marketingowe”. Kurs rekomendujemy szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych i dystrybuujących, importerów preparatów kosmetycznych oraz kadry zarządzającej. Ponadto dużo przydatnych informacji uzyskają przedstawiciele działu marketingu, działu badawczo-rozwojowego i badawczo-wdrożeniowego, a także technolodzy, przedstawiciele agencji reklamowych i PR. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do szybkiego zgłaszania się, gdyż do 16. października od ceny podstawowej (650 zł netto) odejmujemy 5%, a za dodatkową zgłoszona osobę – kolejne 5%.

Serdecznie zachęcamy do udziału w powyższych wydarzeniach.

KOMENTARZE
Newsletter