Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
TOP 10, czyli co czytaliście w 2015 r.?
Adam Zalewski, 10.01.2016
Styczeń to czas podsumowań, analiz, plebiscytów, sprawdzania co najbardziej przypadło odbiorcom do gustu w minionym roku. My także mamy dla Was takie zestawienie, a mianowicie TOP 10 najczęściej czytanych przez Was artykułów w 2015 r. Przypomnijcie sobie w co klikaliście przeglądając nasz portal.

 

10 artykułów najczęściej czytanych w okresie 1.01.2015 r.-31.12.2015 r. na portalu Biotechnologia.pl:

 

Real Money„Co przemawia za zmianą poziomu mocznika we krwi?” - bardzo wielu z Was szukało odpowiedzi na to pytanie. Dzięki wnikliwej analizie źródeł naszej dziennikarki, wiemy już, że głównymi czynnikami są tutaj: dieta, wiek, farmakoterapia, zachorowalność na nowotwory, a nawet zwykła gorączka. Dlaczego akurat takie parametry mają wpływ na zmiany i co zrobić, aby utrzymać prawidłowy poziom mocznika we krwi? - odpowiada Agnieszka Długosz.

 

Number 9„Budowa komórki w pigułce – powtórka przed sesją” – o 9. miejscu zdecydowali studenci. Dzięki Edycie Bańcyr zagadnienie budowy komórki nie jest już Wam straszne począwszy od sesji zimowej 2014 r. Nasza dziennikarka ochoczo przeprowadziła Was przez najważniejsze organelle komórkowe, przypominając miejsca ich występowania, pełnione funkcje oraz ogólną charakterystykę. Jeśli w najbliższej sesji któryś z Waszych wykładowców szczególnie lubuje się w tej tematyce, przeczytajcie raz jeszcze tekst, a na twarzy profesora zagości szeroki uśmiech i satysfakcja. P.S. Nie mówcie mu, że ta 5 z egzaminu to dzięki Nam, niech się cieszy, że skutecznie przekazał Wam wiedzę.

 

„Budowa i funkcje skóry” – czyli poszperaliście nam trochę w naszych nietajnych archiwach! Jakie funkcje pełni skóra człowieka, czym różni się od skóry innych ssaków, z jakich warstw składa się naskórek i skóra właściwa, jakie wyróżniamy komórki łącznotkankowe, czym są gruczoły łojowe i komórki Langerhansa? Tak wiele pytań, a  po odpowiedzi na nie wystarczy sięgnąć do jednego artykułu. 

 

number 7„Ibuprofen i paracetamol – razem czy osobno?” – odpowiedzi na to pytanie szukała dla Was Małgorzata Woźniak. Zagadnienie o tyle ważne, że te dwa rodzaje leków są najczęściej kładzione przez farmaceutów na ladę. Nasza dziennikarka skonfrontowała ze sobą ich działanie w różnych sytuacjach, natomiast o tym czy warto je łączyć opowiedziała dr n. farm. Wanda Pakulska-Marchewka z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zapraszamy do lektury.

 

Die„Nowoczesne metody usuwania owłosienia – laser czy IPL?” – tekst, który wywołał prawdziwą burzę komentarzy i mimo, iż pochodzi z roku 2013, w minionym także chętnie dzieliliście się swoim doświadczeniem lub wątpliwościami. Na podstawie własnej wiedzy praktycznej Monika Krzyżostan przekonywała Was o długotrwałych efektach i względnym bezpieczeństwie zabiegów laserowych, uczulając przy tym, że nie można lekceważyć zaleceń lekarskich, spodziewać się 100% redukcji włosów i w pełni bezbolesnego zabiegu.

 

Wooden numbers„Radiofrekwencja (fale radiowe) w kosmetologii” – znów kosmetologia i znów wiele Waszych komentarzy. Arleta Stanek opowiedziała Wam czym jest radiofrekwencja na przykładzie zabiegów nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Potrzeba tych informacji sklasyfikowała artykuł w środku naszej stawki.

 

Four„Metabolizm węglowodanów” – kolejny dowód na to jak wnikliwie przeglądacie nasze archiwum. Tekst napisany w 2007 r., wciąż bardzo popularny w 2015! Dr Beata Olas, bardzo dokładnie i w pełni wyczerpując temat, ukazała Wam najważniejsze szlaki metabolizmu węglowodanów – glikolizę, glukoneogenezę, tor pentozofosforanowy, rozkład i syntezę glikogenu, cykl kwasu cytrynowego, transport elektronów, fosforylację oksydacyjną. Warto przeczytać tekst, ponieważ dr Olas to niekwestionowany autorytet w omawianym temacie.

 

Hand & Fingers 3„Zaburzenie gojenia ran i ich leczenie” – najniższy stopień podium dla dermatologii. W artykule przeczytacie m. in. o bliznach, zakażeniach ran, ich rozejściach, sposobach wspomagających oraz przyspieszających gojenie ran, wpływie odżywiania na korygowanie zaburzeń tego procesu, fizjoterapii, farmakoterapii, terapii uciskowej, krioterapii i laseroterapii. Temat niezwykle praktyczny i życiowy, bo któż z nas nie ma problemów z ciężko gojącymi się ranami i bliznami?

 

Green Nr. 2„Lakiery hybrydowe – wywiad z ekspertem, Panią Iwoną Konowalczyk” – dwa najlepsze miejsca są ponad wszelką konkurencją. Temat typowo kobiecy – rozmowa dwóch pań, naszej dziennikarki Michaliny Adaszyńskiej z kosmetolog ze szczecińskiego Laser-Studio i czytelniczki niewątpliwie także płci pięknej. Co to jest manicure hybrydowy, jakie są jego walory, jak wygląda zabieg i trwałość efektów, no i czy to aby na pewno bezpieczne? Wywiad nie pozostawia wątpliwości.

 

number one„Czynnik INR – istotny czynnik wpływający na ludzkie zdrowie? Opowiada nam dr Grażyna Woźniak” – to nasze number 1! To także sygnał dla nas jak bardzo cenicie sobie rozmowy z uznanymi w konkretnej dziedzinie autorytetami. W 2015 r. najwięcej z Was szukało rozwinięcia skrótu INR. Nic dziwnego, wielu czytelników na pewno słyszało go od swojego lekarza, stąd właśnie szereg wnikliwych pytań na ten temat przygotowała Małgorzata Woźniak. Jeśli nie czytaliście jeszcze tekstu, a słyszeliście gdzieś ten skrót lub w przyszłości chcecie zabłysnąć przed swoim lekarzem – koniecznie odwiedźcie nasz numer 1.

 

Dziękujemy za zaufanie w 2015 r. i w tym rozpoczynającym się 2016 dalej postaramy się być pomocą przed sesją, doradcą przed wizytą lekarską lub zabiegiem kosmetycznym, a przede wszystkim źródłem ciekawych i sprawdzonych informacji z zakresu biotechnologii, farmacji, life science, kosmetologii, biznesu i zdrowia.    

Źródła

Analiza czytelnictwa na podstawie Google Analytics

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2025>

pnwtśrczptsbnd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Newsletter