Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Synthaverse wchodzi z Onko BCG do Serbii oraz Bośni i Hercegowiny
Synthaverse wchodzi z Onko BCG do Serbii oraz Bośni i Hercegowiny

Biotechnologiczna spółka z Lublina zawarła umowę z CoraPharm – czołową firmą farmaceutyczną działającą na Bałkanach – na rejestrację, dostawę i dystrybucję produktu leczniczego Onko BCG do Serbii oraz Bośni i Hercegowiny. Minimalna wartość kontraktu sięga blisko 20 mln zł.

 

 

 

Lubelski Synthaverse udzielił CoraPharm licencji do korzystania z dossier rejestracyjnego Onko BCG 50 i 100 w celu uzyskania rejestracji, a także prawa do sprzedaży i dystrybucji na terytorium Serbii oraz Bośni i Hercegowiny. Łączna, minimalna wartość zamówień w pierwszych pięciu latach obowiązywania umowy ma wynieść ok. 4,4 mln euro (ok. 19,6 mln zł według kursu NBP z 4 września br.). Licencja ma charakter odpłatny i CoraPharm uiści opłatę licencyjną w trzech transzach. Koszty rejestracji oraz marketingu poniesie serbska firma. Wprowadzenie na rynek nastąpi po uzyskaniu rejestracji. – Podpisaliśmy kolejną umowę z lokalnym liderem. To wpisuje się w naszą strategię wchodzenia z Onko BCG na kolejne europejskie rynki we współpracy z silnymi partnerami działającymi na tych rynkach. Wejście do kolejnych krajów nie tylko daje możliwość wzrostu sprzedaży, ale także zwiększa dywersyfikację odbiorców. Intensywnie pracujemy nad pozyskiwaniem nowych partnerów, z pomocą których chcemy prowadzić dalszą ekspansję zagraniczną – komentuje Mieczysław Starkowicz, prezes zarządu Synthaverse.

Produkty Onko BCG spółki są zarejestrowane w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, na Ukrainie i Malcie. Synthaverse sprzedaje je również do Chorwacji, Turcji, Urugwaju, Litwy, Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Lubelski producent leków systematycznie wprowadza swoje produkty na nowe rynki. W tym roku zawarł umowę z firmą farmaceutyczną Anisapharm na rejestrację, dostawę i dystrybucję produktów leczniczych Onko BCG w Rumunii za minimum 5,25 mln euro. Dużym sukcesem jest też podpisanie podobnej umowy z Laboratoires Majorelle – jednym z liderów francuskiego rynku urologii i ginekologii. Kontrakt na dostawy do Francji sięga 14,94 mln euro. Tegorocznym osiągnięciem jest także zarejestrowanie szczepionki przeciwgruźliczej BCG na terytorium Węgier. W ubiegłym roku miało miejsce wejście na rynek hiszpański z własnym produktem Onko BCG oraz do Rumunii ze szczepionką przeciwgruźliczą BCG (zamówienia o łącznej wartości 5,7 mln zł). Nawiązano też współpracę z holenderską firmą farmaceutyczną BModesto w zakresie rejestracji, dostawy i dystrybucji produktów leczniczych Onko BCG 50 oraz Onko BCG 100 (wartość umowy co najmniej 10,3 mln euro). Oprócz tego spółka zarejestrowała na terytorium Niemiec i Szwajcarii produkt leczniczy na bazie dossier rejestracyjnego Onko BCG.

Źródła

Fot. Materiały prasowe Synthaverse 

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
V Kongres BIO
2023-09-13 do 2023-09-16
14
15
16
17
18
21
22
23
24
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
Newsletter