Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Studencie – „podrasuj” swoje CV i poznaj wymarzoną firmę!
Studencie – „podrasuj” swoje CV i poznaj wymarzoną firmę!
Jeszcze podczas toku studiów warto na bieżąco pracować nad swoim CV. Doświadczenie i nasze miejsca zatrudnienia, praktyk, ukończone kierunki, dodatkowe umiejętności to jedna sprawa, ale druga – jak o tym wszystkim napisać, żeby zainteresować potencjalnego pracodawcę? Pomocną rękę wyciągną do Was organizatorzy tegorocznego BioForum (23-24 maja, Łódź), którzy zaplanowali specjalne warsztaty i sesje studenckie.

 

 

Pierwszego dnia BioForum zaplanowano warsztaty (12:30-13:30, 23 maja), w których zobaczycie różne typy CV i najczęściej popełniane błędy. Co więcej, wszystkie na przykładach! Warsztaty przygotuje Marcin Majczak, członek Studenckiego Biura Karier Profil, który prowadził zajęcia w Akademii Umiejętności, gdzie uczył przygotowywać „szyte na miarę” potrzeb CV, pracował w strefie doradczej Akademickich Targów Pracy, koordynował rekrutację do firmy doradczej Psycho 7 Mateusz Hauk, a prywatnie – jest studentem psychologii i prawa. Marcin będzie gotowy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które możecie mieć, więc śmiało dopytujcie. Warsztaty to nie wszystko, osoby ze Studenckiego Biura Karier Profil będą do Waszej dyspozycji do godziny 17.00. Można ich zapytać o wszelkie szczegóły lub skonsultować ich uwagi z własnym CV, więc nie zapomnijcie wydrukować i wziąć ze sobą swojego życiorysu! Poza tym może spotkacie firmę, która jest Waszym wymarzonym pracodawcą...

Drugiego dnia będzie miała miejsce sesja studencka „Ścieżki kariery dla studentów biotechnologii” (10:30-11:30, 24 maja), a w niej: Maciej Spuś, Koordynator Laboratorium Biotechnologii w Polfarmex opowie o pracy w dziale B+R firmy biotechnologicznej, Dawid Lewko, student medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi pokaże, jak szybko można rozpocząć swoją karierę naukową, a Agnieszka Kulesza z Biokinetica powie kilka słów o pracy w badaniach klinicznych. Ponadto, organizatorzy wydzielili specjalną strefę i czas na spotkania studentów z przedstawicielami firm biotechnologicznych (15:30-17:00, 24 maja), a dodatkowo równolegle do wykładów, sesji, warsztatów i konkursu dla start-upów przez całe dwa dni będą odbywać się spotkania B2B. Możecie umówić się z każdym uczestnikiem konferencji – od CEO i liderów branży do reprezentantów start-up’ów, a organizatorzy zaplanują dla Was miejsce i czas.

Nie ma na co czekać, bo to może właśnie Wasz przełomowy moment w karierze? Zarejestrujcie się na BioForum i widzimy się w Łodzi! Do zobaczenia.

KOMENTARZE
Newsletter