Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
CEBioForum 2023 – wielkie spotkanie branży biotech
CEBioForum 2023 – wielkie spotkanie branży biotech

Blisko 200 uczestników z kilkunastu krajów potwierdziło dotychczas udział w 21. edycji CEBioForum 2023, które w dniach 18-19 kwietnia br. odbędzie się w Warszawie. Wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte przez dwóch ministrów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej – Aušrinė Armonaitė, minister gospodarki i innowacji Republiki Litwy oraz Waldemara Budę, ministra rozwoju i technologii Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

CEBioForum to wydarzenie, które od ponad 20 lat łączy przedstawicieli różnych środowisk, dla których wspólnym pierwiastkiem jest sektor biotechnologii. Już w najbliższych dniach w Cambridge Innovation Center w Warszawie, przy ul. Chmielnej 73, odbędzie się 21. edycja największej tego typu konferencji branży biotech w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczny event będzie miał szczególny akcent międzynarodowy – jak dotychczas udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele firm i instytucji z takich państw, jak: Szwecja, Litwa, Węgry, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i innych. Co więcej, wśród gości honorowych znajdzie się kierująca litewskim Ministerstwem Gospodarki i Innowacji Aušrinė Armonaitė oraz szef polskiego resortu rozwoju i technologii – minister Waldemar Buda. – Udział tak wysokich rangą przedstawicieli administracji publicznej z Polski i Litwy w naszym wydarzeniu potwierdza siłę marki CEBioForum. Od lat tworzymy przestrzeń do dyskusji zarówno na bieżące, jak i strategiczne tematy w obszarze biotechnologii. Rozwój tego sektora ma istotne znaczenie dla całej gospodarki i cieszymy się, że dostrzegają to również przedstawiciele instytucji rządowych państw Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie CEBioForum eksperci świata biznesu, nauki i administracji publicznej mają okazję wymienić się doświadczeniem, spostrzeżeniami i przemyśleniami, by wspólnie wyznaczać kierunki rozwoju sektora biotech – mówi dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.

W odniesieniu do świata biznesu również należy podkreślić rosnące zainteresowanie udziałem w CEBioForum wśród przedstawicieli międzynarodowych firm sektora biotechnologii. W dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center można będzie spotkać przedstawicieli takich przedsiębiorstw, jak np. Polpharma Biologics, A4Bee, JJP, Unico, Constructive.bio czy Lunaphore. – Naszym celem, obok dyskusji o wyzwaniach stojących przed sektorem biotechnologicznym w naszym regionie i całej Unii Europejskiej, jest również prezentacja niezwykle interesujących pod kątem technologicznym spółek czy start-upów. Wiele z nich pracuje nad fascynującymi rozwiązaniami, które, nie waham się użyć tak mocnych słów, mogą odmienić życie społeczeństw w przyszłości. Co więcej, staramy się stworzyć im możliwość znalezienia partnerów biznesowych do dalszego rozwoju. Dlatego cieszy mnie liczna reprezentacja w gronie zainteresowanych uczestników przedstawicieli podmiotów specjalizujących się w inwestycjach w przedsięwzięcia biotechnologiczne, jak: Pareto, McDermott Will & Emery, Crido, N50, TWITI Investments, i&i Biotech Fund czy mBank – podkreśla dr Magdalena Kulczycka.

Wydarzenia w ramach CEBioForum 2023 podzielone zostały na dwa dni. Pierwszego dnia, oprócz oficjalnego otwarcia z udziałem ministrów Aušrinė Armonaitė i Waldemara Budy, odbędzie się KeyNote Speech dr. Michaela Soldana, CEO Polpharma Biologics Group, a także pięć paneli dyskusyjnych poświęconych m.in. inwestycjom, potencjałowi i rozwojowi branży biotech w Polsce i Europie, nowym technologiom czy wpływowi ESG na sektor biotechnologiczny. Jednocześnie na drugiej scenie odbywać się będą prezentacje rozwiązań i firm z branży biotech i spotkania inwestorskie. Wieczorem pierwszego dnia wydarzenia podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody CEBioForum Awards 2023. Drugi dzień wydarzenia został poświęcony wykładom i prelekcjom prowadzonym przez przedstawicieli wybranych firm biorących udział w wydarzeniu. CEBioForum 2023 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2023 r. w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej.

Źródła

Fot. CEBioForum

KOMENTARZE
Newsletter