Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
CEBioForum 2023 – spotkanie świata bio-innowacji już w kwietniu w Warszawie
CEBioForum 2023 – spotkanie świata bio-innowacji już w kwietniu w Warszawie

W dniach 18-19 kwietnia br. w Warszawie odbędą się targi biotechnologiczne CEBioForum 2023. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedstawiciele świata biotechnologii, biznesu, innowacji, a także administracji publicznej spotkają się w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73. W tym roku CEBioForum odbędzie się już po raz 21.

 

 

CEBioForum to platforma spotkań przedstawicieli start-upów i firm biotechnologicznych z inwestorami i reprezentantami administracji publicznej, zwłaszcza agend rządowych związanych z sektorem biotechnologii, rozwoju nauki czy badań medycznych. Wydarzenie ma prestiżowy i ugruntowany charakter – w 2023 r. odbędzie się już 21. edycja targów. Po raz kolejny gospodarzem CEBioForum będzie Warszawa. Oprócz stolicy Polski poprzednie edycje odbywały się m.in. w Brnie, Łodzi, Budapeszcie, a nawet Nowym Jorku.

W ramach CEBioForum organizowane są nie tylko targi biotechnologiczne, ale również panele dyskusyjne, warsztaty, prezentacje firm i ich innowacyjnych technologii oraz niezliczona liczba spotkań biznesowych. Stałym punktem wydarzenia jest także uroczyste wręczenie nagród CEBioForum Awards dla najciekawszych projektów z obszaru połączenia światów nauki i biznesu, najbardziej innowacyjnych start-upów czy też osób, które wywarły szczególnie istotny wpływ na sektor biotechnologii w Polsce. Zgłoszenia do CEBioForum Awards trwają do 31 marca 2023 r. na stronie internetowej organizatora.

– Nasze wydarzenie jest kierowane w szczególności do przedstawicieli branży biotechnologicznej, ale również inwestorów, reprezentantów administracji rządowej i samorządowej, start-upów czy też naukowców poszukujących opcji współpracy z biznesem. To właśnie możliwość odbycia spotkań na żywo i wymiany doświadczeń, także na poziomie międzynarodowym, z ekspertami z różnych dziedzin przyciąga corocznie na nasz event wszystkich twórców innowacji. Każda osoba zainteresowana branżą LifeScience powinna już zarezerwować sobie terminy 18 i 19 kwietnia 2023 r. w swoim kalendarzu – mówi dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum, instytucji organizującej CEBioForum 2023.

W programie tegorocznej edycji wydarzenia zaplanowano m.in. pięć dyskusji panelowych. Będą one poświęcone takim zagadnieniom, jak: rozwój branży biotech w Europie, inwestycje i nowe technologie w biotechnologii, potencjał polskiego rynku biotechnologicznego czy wpływ ESG na firmy biotechnologiczne. Uczestnicy dyskusji odpowiedzą na wiele pytań dotyczących możliwych kierunku rozwoju całego sektora, a także wskażą kierunki zmian, które umożliwią wykorzystanie pełni jego potencjału. Oprócz tego w programie przewidziano m.in. warsztaty dla studentów, naukowców i przedstawicieli start-upów czy uroczysty bankiet z wręczeniem nagród CEBioForum Awards.

CEBioForum 2023 otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, będzie gościem honorowym wydarzenia. Oprócz MRiT targi zostały objęte patronatem honorowym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W trakcie CEBioForum 2023 w charakterze KeyNote Speakera wystąpi dr Michael Soldan, CEO Polpharma Biologics Group. Ponadto partnerami wydarzenia są: europejskie stowarzyszenie firm i organizacji branży biotech EuropaBio, litewski związek firm biotechnologicznych LBTA, Cambridge Innovation Center, Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępne są na stronie internetowej

Źródła

Fot. Materiały prasowe

KOMENTARZE
Newsletter