Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Setki tysięcy dolarów na wyciągnięcie ręki. Zobacz, jak je zdobyć
Redakcja _, 08.05.2019 , Tagi: cebioforum
Setki tysięcy dolarów na wyciągnięcie ręki. Zobacz, jak je zdobyć
Polska to doskonałe miejsce na rozpoczynanie innowacyjnych projektów. Oni to wiedzą i chcą inwestować. Amerykanie przyjadą do Polski na forum biotechnologiczne, by spotkać się z polskimi przedstawicielami branży. Umów się na prywatne spotkanie i sprawdź, jak możesz zdobyć pieniądze na rozwój swojego start-upu.

Amerykanie to zdecydowanie jedni ze światowych liderów w sektorze biotechnologii. Doskonale wiedzą, jak zarabiać na innowacyjnych projektach. Naszym rodzimym firmom, wciąż tej umiejętności brakuje, przez co masa start-upów upada.

– W Polsce jest to sektor, który ciągle jest w początkowych fazach rozwoju. W gospodarce krajowej, nie mówiąc o międzynarodowej, jest raczej słabo widoczny – tłumaczy prof. Tadeusz Pietrucha, współzałożycieli spółki Mabion S.A, grupy Bio-Tech, członek Narodowej Rady Rozwoju.

Do niedawna była to przeszkoda w nawiązywaniu współpracy biznesowej między Polską a bardziej rozwiniętymi biotechnologicznie krajami. Inwestorzy z USA zauważyli jednak, że partycypowanie w innowacyjnych projektach tworzonych w naszym kraju może im się opłacić. To wszystko za sprawą idei Biotech Bridge. Profesor Pietrucha w ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizował amerykańską edycję znanego już w Polsce i Europie wydarzenia – Central European BioForum.

– To był pierwszy krok do nawiązania bezpośredniej współpracy z zagranicznymi inwestorami, ale też z przedstawicielami Polonii, których zachęcamy do zakładania innowacyjnych start-upów w Polsce – mówił po wydarzeniu. – Nasze obserwacje wskazują, że po drugiej stronie oceanu istnieje zainteresowanie prowadzeniem działalności innowacyjnej w Polsce.

Kolejnym krokiem w zacieśnianiu polsko-amerykańskiej współpracy jest wizyta zagranicznych inwestorów w naszym kraju. Już 15 i 16 maja przyjadą do Łodzi. Wezmą udział w 19. edycji Central European BioForum. Z kim spotkają się uczestnicy? Zagraniczne firmy i instytucje będą reprezentowali m.in.:

* Walter V. Klemp (USA) – współzałożyciel i prezes Moleculin Biotech, posiadający 29-letnie doświadczenie w prowadzeniu start-upów;

* Sid Senroy (USA) – uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie Pepperdine. Przez ostatnie dwie dekady kierował kilkoma globalnymi działami jakości i zgodności jako dyrektor wykonawczy lub starszy konsultant (Biogen jako Vice President R&D Compliance, OREXIGEN jako Head of Quality, OXIGENE jako Vice President – Quality, Compliance and IT, Elan jako Senior Director – Clinical Quality, ICOS jako Senior Director Manager, ALLERGAN i MSD), doprowadzając do rejestracji kluczowych leków;

* Melina Davis (USA)  jest ekspertem ds. innowacji i strategii oraz przedstawicielem społeczności z Wirginii. Jest członkiem sieci współpracowników Hyperloop Transportation Technology, Inc. i służy jako HyperLeader jako część zespołu HTT ds. publicznych w USA;

* Michael Czekajlo (USA) – CO-Chairman of Alliance for Innovation Polish American Foundation USA, od 2014 r. związany z podpisanym między Polską i USA projektem innowacji Departamentu Stanu USA i Rządu Polski;

* Marcin Hańczaruk (PL-USA) – CO-Chairman of AFI Poland, prowadził różnorodne zespoły i całe oddziały w wiodących międzynarodowych firmach: Bristol-Myers Squibb (USA), Schering Plough (USA), Ferring (Szwajcaria), Amgen (USA);

* Waldemar Priebe (USA) – MD Anderson USA, znany z udanego rozwoju nowych jednostek terapeutycznych w leczeniu raka;

* Juris Vanags (LV) – Prezes zarządu łotewskiej spółki akcyjnej Biotehniskais centrs, która produkuje bioreaktory. Profesor Politechniki w Rydze, Członek zarządu jednostki biotechnologicznej w klastrze Cleantech Łotwa; 

* José M. Morey (USA) – absolwent MD University of South Florida. Adiukt w Katedrze Radiologii i Obrazowania Medycznego Uniwersytetu w Wirginii oraz adiunkt na Wydziale Gościnnym Wykładowcy Uniwersytetu Singularity, Konsultant ds. informatyki w służbie zdrowia Expert Connect i sztucznej inteligencji NASA iTech;

* Mikołaj Gurdała (PL-UE) – ekspert z dużym doświadczeniem w zakresie funduszy unijnych, transferu technologii oraz badań i rozwoju.

Ze wszystkimi uczestnikami CEBioForum można umówić się na prywatne spotkanie B2B. Do jego umówienia służy specjalna aplikacja, do której ma dostęp każdy zarejestrowany użytkownik. Rejestracja dostępna pod tym linkiem.

Dlaczego Amerykanie mają być zainteresowani inwestowaniem w kraju zza oceanu? Przede wszystkim taka działalność w Polsce jest dużo tańsza. To stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju branży biotech i wdrażania nowych technologii.

– Na współpracy zyskają obie strony. W Polsce dysponujemy stosunkowo nowoczesną infrastrukturą, wykwalifikowaną kadrą, która jest w stanie przy dobrym zarządzaniu realizować projekty start-upowe w amerykańskim tempie, możliwością pozyskiwania grantów współfinansujących najbardziej ryzykowne, początkowe etapy rozwoju innowacyjnego projektu biotechnologicznego – tłumaczy prof. Tadeusz Pietrucha.

Rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw i pozyskanie zagranicznych inwestorów to jedne z podstawowych założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego. Polski rząd stawia przed sobą zadanie stworzenia przyjaznych warunków dla powstawania nowych firm. To wszystko daje bardzo sprzyjający klimat i nadzieję na pozytywny efekt spotkania i w wyniku tego, uruchamianie polsko-amerykańskich projektów biotechnologicznych w naszym kraju.

KOMENTARZE
news

<Listopad 2019>

pnwtśrczptsbnd
28
30
31
1
2
3
4
7
MEDmeetsTECH
2019-11-07 do 2019-11-07
9
40. Kongres i Targi LNE
2019-11-09 do 2019-11-10
10
11
15
16
17
22
23
24
27
28
29
30
1
Newsletter