Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Selvita pod wodzą Magellana
Już po raz szósty przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz życia publicznego zostali uhonorowani Laurami Magellana. Wśród Laureatów konkursu organizowanego przez Korporację Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie znalazł się reprezentant polskiego świata biotechnologii.

Laury Magellana to coroczny konkurs nagradzający ludzi, którzy – podobnie jak Magellan – łącząc wizję i wyobraźnię z wytrwałością i talentem zarządczym, osiągają wybitne efekty i zmieniają świat. Jury konkursu Laury Magellana składa się z osobowości reprezentujących różne doświadczenie i spojrzenie na rzeczywistość gospodarczą. Różnorodność osób i ich ocen ma wpłynąć na wybranie najciekawszych kandydatur do otrzymania nagród.

Podczas uroczystej gali wręczenia Laurów Magellana Roku 2013, która odbyła się 14 marca w Krakowie, wyróżnienie w kategorii Menedżer Roku otrzymał Paweł Przwięźlikowski, prezes Zarządu Selvita SA. Jury doceniło go za nawiązanie współpracy i podpisanie w 2013 roku umowy na prace badawczo-rozwojowe w obszarze onkologii z globalnym koncernem farmaceutycznym Merck Serono oraz z amerykańską firmą H3 Biomedicine.

–  Pracownikom stworzyliśmy dobre, inteligentne, przyszłościowe miejsca pracy, inwestorom daliśmy zwrot z inwestycji, a dla naszych klientów zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Pozostała nam jedna, najważniejsza dla spółki biotechnologicznej grupa, której marzenia będziemy starali się spełniać  -  pacjenci chorzy na nowotwory. Chciałbym aby co najmniej jeden z realizowanych przez nas projektów już w przyszłym roku trafił do polskich szpitali i szpitali na całym świecie. Tak aby substancje nad którymi pracujemy, przeszły w fazę badań klinicznych. To będzie prawdziwy sukces Selvity. – powiedział odbierając nagrodę prezes Selvity.

Nagrodę główną w kategorii "Magellan Roku" otrzymał Rafał Brzoska, prezes grupy InPost / Integer.

 

Co takie wyróżnienie oznacza dla polskiej branży biotechnologicznej?

–  Wyróżnienie dla mnie pokazuje po raz kolejny, po zeszłorocznej nagrodzie Menadżera Roku dla Pawła Błachny, Prezesa Jagiellońskiego Centrum Innowacji, że biotechnologia jest traktowana priorytetowo nie tylko w środowisku naukowym. Firmy realizujące projekty innowacyjnych leków cieszą się zatem uznaniem nie tylko badaczy i lekarzy ale także kilkuset ekonomistów, członków Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy przyznają nagrodę Magellana na bazie rekomendacji Jury doceniającego odwagę, upór i wizjonerstwo menadżerów  – komentuje specjalnie dla portalu Biotechnologia.pl Paweł Przewięźlikowski.

W talent i zdolności zarządcze prezesa Przewięźlikowskiego (także naszego blogera) wierzą też inwestorzy giełdowi. W wyniku kwartalnej rewizji składu indeksu, po zakończeniu sesji w dniu 21 marca Selvita znajdzie się w gronie 30 najbardziej płynnych spółek rynku NewConnect. Oznacza to, że będzie piątą najbardziej istotną spółką wchodzącą w skład portfela indeksu.

Indeks NCIndex30 obejmuje swoim portfelem 30 najbardziej płynnych spółek notowanych
na alternatywnym rynku warszawskiej Giełdy. Rewizja składu indeksu następuje co 3 miesiące,
w oparciu o dane z ostatniej sesji giełdowej w lutym, maju, sierpniu i listopadzie. W ciągu trzech miesięcy od poprzedniej rewizji, wartość akcji spółki wzrosła o blisko 28 proc. W tym czasie właściciela zmieniło 272,9 tys. akcji o łącznej wartości 2,4 mln zł, a średni dzienny wolumen wyniósł
4590 akcji. -  czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do redakcji portalu Biotechnologia.pl.

W ciągu kilku kolejnych miesięcy sporo może się jeszcze zmienić. W tym roku spodziewamy się podpisania dwóch kolejnych umów partneringowych, z których jedna powinna być dużo większa od poprzednich. Bieżące potrzeby kapitałowe Spółki będziemy wobec tego w stanie określić dopiero za kilka miesięcy. Szanse na emisję wciąż oceniamy na 50 proc. komentuje Bogusław Sieczkowski, Wiceprezes Zarządu Selvita S.A. i jeden z głównych akcjonariuszy Spółki.

 

KOMENTARZE
Newsletter