Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Proteon Pharmaceuticals rozbudowuje zespół
Proteon Pharmaceuticals S.A., polska firma biotechnologiczna, która należy do światowej czołówki firm wykorzystujących bakteriofagi w przemysłowej hodowli zwierząt, rozbudowuje swój zespół specjalistów. Do grona pracowników firmy dołączył Stanisław Franczak, który posiada blisko 25-letnie doświadczenie w sektorze szeroko rozumianej produkcji żywności, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów w branży na polskim rynku.

 

 

Stanisław Franczak objął w Proteon Pharmaceuticals nowo utworzone stanowisko Dyrektora Komercyjnego i jest odpowiedzialny za obsługę klientów, marketing, wsparcie sprzedaży i logistykę. Doświadczenie zawodowe zdobywał w znaczących światowych firmach w branży produkcji żywności, takich jak: Dossche Group, z którą związany był od 1994 r. do 2016 r. oraz Cargill Poland, gdzie pracował w latach 2016-2017. W swojej karierze zajmował stanowiska Commercial Director oraz Strategic Marketing Manager. Stanisław Franczak posiada tytuł MBA Uniwersytetu Preston Lancashire zdobyty na Lublin Business School oraz jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

– Jest nam miło powitać Stanisława w Proteon Pharmaceuticals. Stanisław ma wieloletnie doświadczenie, które zdobywał w znaczących organizacjach z sektora produkcji żywności na świecie. Jestem przekonany, że zarówno jego bardzo duże doświadczenie zawodowe, umiejętności marketingowe oraz sprzedażowe, jak i predyspozycje osobowe, znacząco przyczynią się do dalszego rozwoju Proteon Pharmaceuticals – powiedział Jarosław Dastych, Prezes Zarządu Proteon Pharmaceuticals S.A.

– Proteon Pharmaceuticals jest obecnie w fazie globalnego wzrostu. Rozwiązania spółki to bardzo nowatorskie, naturalne i skuteczne preparaty antybakteryjne, które rozwiążą znaczące problemy w światowym sektorze produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego. Bardzo się cieszę z możliwości wspierania rozwoju naturalnych antybakteryjnych rozwiązań w Polsce i na świecie. Dodatkowo, potrzeba wspierania poprawy wydajności gospodarstw rolnych i bezpieczeństwa żywności jest ważna dla mnie zarówno osobiście, jak i zawodowo – powiedział Stanisław Franczak, Dyrektor Komercyjny w Proteon Pharmaceuticals S.A.

KOMENTARZE
Newsletter