Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Praca w polskim biosektorze - oczekiwania pracodawców - Mabion
07.01.2013

Często jednym z priorytetów określanych na Nowy Rok jest znalezienie, bądź zmiana dotychczasowej pracy. Z racji wielu czynników podjęcie satysfakcjonującej pracy w branży life science nie jest jednak proste. Portal Biotechnologia.pl serią artykułów "Praca w polskim biosektorze" stara się pomóc wszystkim poszukującym zatrudnienia w biobranży, pokazać perspektywy i możliwości. Zapraszamy do lektury trzeciego z serii tekstu. 


Przeczytaj również:

Praca w polskim biosektorze - perspektywy i możliwości

Praca w polskim biosektorze - oczekiwania pracodawców - Celon Pharma

Biotechnologia nie ma dostatecznego miejsca w polskiej gospodarce - wywiad z prezesem Mabionu, Panem Maciejem Wieczorkiem.


Jedną z częściej opisywanych na naszym portalu polskich spółek biotechnologicznych jest Mabion. Naszym stałym Czytelnikom Mabionu przedstawiać chyba nie trzeba. Spółka utworzona w 2007 ma zamiar wprowadzić na rynek leki biotechnologiczne najnowszej generacji oparte na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Od 2010 roku spółka notowana jest na NewConnect, a niebawem przejdzie na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych. Świetne opinie analityków, przeróżne wyróżnienia w konkursach, zdobywanie coraz to nowych rynków, czy doniesienia o nowościach technologicznych wykorzystywanych w firmie świadczą o dynamicznym rozwoju spółki i siłą rzeczy pozycjonują jako lidera w polskiej biotechnologii.

Wśród doniesień poświęconych spółce Mabion, które można znaleźć na naszym portalu dominują przede wszystkim informacje dotyczące nowych rynków dystrybucji, czy innowacyjnych technologii wykorzystywanych w firmie. Jednak należy pamiętać, że kluczem do sukcesu wszelkich przedsięwzięć są zasoby ludzkie. Mając na uwadze to stwierdzenie postanowiliśmy zapytać dra Sławomira Jarosa, Członka Zarządu w spółce Mabion, na co w szczególności zwraca się uwagę podczas rekrutacji nowych pracowników.

Trzonem firmy są wysoko wykwalifikowani specjaliści, absolwenci kierunków biotechnologicznych i biomedycznych z uczelni polskich i zagranicznych. W związku z ciągłym i dynamicznym rozwojem spółki oraz realizacją nowych długoterminowych projektów, stale prowadzimy rekrutację na stanowiska specjalistyczne. Ze względu na wysokie wymagania merytoryczne stawiane kandydatom, rekrutacja zazwyczaj jest kilkuetapowa. Od kandydatów wymagamy przede wszystkim kierunkowego wykształcenia, wysokich kompetencji naukowych i predyspozycji do pracy z projektami bardzo wymagającymi pod względem intelektualnym. Ważny jest dla nas również warsztat umiejętności np.: odporność na stres, asertywność, motywacja do pracy, umiejętność pracy zespołowej oraz konsekwencja w działaniach. Idealny kandydat do pracy w Mabion musi być człowiekiem pełnym inwencji, o niestereotypowym sposobie myślenia, nastawionym na innowacje. Należy również pamiętać, że praca badawcza wymaga zdolności do logicznego i twórczego myślenia oraz wyobraźni. Biotechnologia to stosunkowo młoda, ale bardzo dynamicznie rozwijająca się i wymagająca dyscyplina. Procedura opracowywania leków biopodobnych i wymaga dużego doświadczenia oraz know-how. Dlatego, w trakcie pracy biotechnolog powinien stale pogłębiać swoją wiedzę z wielu dziedzin pokrewnych, np. inżynierii genetycznej, materiałoznawstwa, elektroniki, zarządzania i innych. Jeśli ktoś poważnie myśli o karierze w firmie biotechnologicznej, powinien być ambitny i poszerzać swoje kompetencje podczas studiów doktoranckich.

Obecnie Mabion prowadzi rekrutację na dwa stanowiska: Specjalisty Biochemika oraz Specjalisty Biologa Molekularnego. Obydwie oferty pracy zawierają się w biofarmaceutycznym obszarze działania firmy. Osoby poszukujące pracy, z wykształceniem wyższym związanym z biotechnologią, biochemią, bądź chemią i doświadczone w prowadzeniu chromatografii białek lub kultur komórkowych, powinny zapoznać się dokładniej z ofertami spółki Mabion. Portal Biotechnologia.pl trzyma kciuki za wszystkich kandydatów!

 

W kolejnych artykułach z serii „Praca w polskim biosektorze” zaprezentujemy oczekiwania takich pracodawców jak spółka Celther Polska, oraz Grupa Adamed. W ramach zachęty do podjęcia własnej działalności gospodarczej, opublikujemy wywiad z panią Anną Kardasz Jóźwicką, Dyrektor Łódzkiego Inkubatora Technologicznego.  Już niebawem ukaże się także artykuł, w którym opowiemy o tym, na co w szczególności zwracają uwagę osoby rekrutujące podczas przeglądania CV kandydatów, jakich błędów należy się ustrzegać w dokumentach aplikacyjnych, oraz nad czym warto się skupić.

 

Tomasz Sznerch

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2026>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Newsletter