Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Naukowiec z UJ na liscie Forbesa „30 under 30 Europe”
Joanna Rusecka, 14.02.2019 , Tagi: uj, heart, Forbes
W tym roku po raz czwarty magazyn Forbes wyróżnił wybitne osoby, które nie ukończyły 30. roku życia, a dzięki swoim osiągnięciom stają się liderami w swoich branżach. W kategorii "Science Healthcare" wyróżniono jednego naukowca z Polski. Dr Mateusz Hołda jest współzałożycielem i kierownikiem działającego przy Katedrze Anatomii Collegium Medicum UJ zespołu naukowego HEART – Heart Embryology and Anatomy Research Team.

 

 

Wyróżnienie przyznane przez magazyn Forbes podkreśla, jak duży potencjał biznesowy mają badania prowadzone przez dr. Mateusza Hołdę. Kierowany przez dr. Hołdę zespół HEART prowadzi badania nad strukturą układu sercowo-naczyniowego, poznaniem i zrozumieniem architektury ludzkiego serca od poziomu molekularnego do anatomicznego oraz różnymi jednostkami chorobowymi. 

Dr Hołda w czasie studiów uzyskał Diamentowy Grant, który zakończył otrzymaniem tytułu doktora w 2017 roku. Jest autorem licznych publikacji, grantów naukowych (indywidualnie oraz razem z zespołem HEART). Wielokrotnie prezentował wyniki badań na konferencjach naukowych.

Źródła

Fot. Materiały prasowe UJ

KOMENTARZE
Newsletter