Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nano PL 2014 – nanotechnologia w przemyśle
„Nanotechnologia i Zaawansowane Materiały dla Innowacyjnego Przemysłu” – to hasło tegorocznej konferencji poświęconej zastosowaniu nanotechnologii w różnorodnych dziedzinach nauki. Miała ona miejsce w Kielcach między 15 a 17 października. Konferencja pokrywa się z międzynarodowymi targami InnoTech, na których przedstawiciele parków-naukowo technicznych, firm i wielu instytucji naukowych prezentowali swoje osiągnięcia.

Konferencja Nano PL 2014 trwa od 2007 roku, a celem tego rodzaju imprezy jest propagacja nanotechnologii i zaprezentowanie najnowszych osiągnięć w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Program Konferencji przewidziano na trzy dni – 15, 16 i 17 października i obejmował wykłady, prezentacje oraz postery. W Konferencji wzięło udział liczne grono naukowców polskich jak i zagranicznych. 

Głównym nurtem była nanotechnologia – zastosowanie nanomateriałów, nanomedycyna, grafen i inne materiały przyszłości, a także nowoczesne aparatury badawcze. Wydarzeniem jakie miało miejsce równocześnie z Konferencją, były II Międzynarodowe targi InnoTech, zrzeszające wiodące firmy technologiczne z Polski jak i z Europy. Wydarzenie to było doskonałą okazją na wymianę doświadczeń naukowych, zaprezentowanie swoich osiagnięć oraz nawiązanie relacji biznesowych. 

Źródła

http://labnano.pl/NanoPL/

http://www.targikielce.pl/innotech/index.php?s=o_wydarzeniu

KOMENTARZE
Newsletter