Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Miejsce, w którym spotyka się europejska społeczność life science
Miejsce, w którym spotyka się europejska społeczność life science
BioForum 2014 przyciąga naukowców i przedsiębiorców związanych z innowacyjnym biobiznesem regionu Europy Środkowo-Wschodniej (EŚW). Jest to już trzynasta edycja tego wydarzenia. Pokazujemy, co uczestnicy wcześniejszych edycji mają do powiedzenia na jego temat.

 

Podczas BioForum jego uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach i seminariach, prowadzonych przez światowej klasy ekspertów, w tym laureatkę Nagrody Nobla. Oprócz tego będą mieli okazję uczestniczenia w BioPartneringu - zaplanowanych spotkaniach biznesowych (B2B), organizowanych w sposób zapewniający zaspokojenie specyficznych wymagań uczestników. Strefa wystawiennicza zapewnia gościom BioForum możliwość zaprezentowania nowości z portfolio swoich firm, a także poznania nowych ludzi, którzy mogą być zainteresowani ich produktami czy usługami.

 

Dlaczego EŚW?

Środkowoeuropejski sektor life science ma duży potencjał. Obecnie w samej Polsce - kraju, z którego wywodzi się BioForum - działa ponad 450 firm farmaceutycznych i 70 biotechnologicznych. Na Węgrzech, gdzie ta impreza odbyła się w 2013 r., znajduje się około 60 firm biotechnologiczne typu core biotech i 70 non-core biotech, a także 50 związanych z technologiami medycznymi. Czechy - sąsiad obu wyżej wymienionych krajów i gospodarz BioForum w 2012 r. - mogą pochwalić się ponad 100 przedsiębiorstwami zorientowanymi na biotechnologię. Ta lista jest długa... Można powiedzieć, że sektor life science regionu EŚW koncentruje się na innowacjach, przez co często jest powiązany z rewolucyjnymi pracami badawczymi. Dominują małe, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa.

 

Ernő Duda (prezes Węgierskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego) i Tadeusz Pietrucha (prezes Polskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego) podpisujący umowę o współpracy podczas BioForum 2013

Unikalne możliwości

Pomimo faktu, że BioForum koncentruje się na przedsiębiorstwach wywodzących się z EŚW, także podmioty z innych regionów są tam obecne każdego roku. Jest to spowodowane tym, że wiele firm oraz pracowników naukowych z EŚW może skorzystać na współpracy z nimi. Ich obecność sprawia, że BioForum staje się miejscem kreującym nowe możliwości biznesowe. Specjalnie na potrzeby tegorocznej edycji organizatorzy nawiązali współpracę dużą brazylijską organizacją Bio Rio. Obecność południowoamerykańskich firm na tym wydarzeniu otworzy unikalne możliwości współpracy dla przedsiębiorstw z EŚW.

Jednym z prelegentów podczas BioForum 2014 będzie prof Ada Yonath z Instytutu Nauki Weizmanna w Izraelu. Pani profesor została uhonorowana Nagrodą Nobla w 2009 roku za swoją pracę nad strukturą rybosomu. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania tej niezwykłej kobiety osobiście.

 

Co sprawia, że BioForum jest wyjątkowe?

Światowej klasy prelegenci, BioPartnering dostosowany indywidualnie do każdego uczestnika, znani wystawcy, oraz obecność przedsiębiorstw i indywidualnych osób aktywnie poszukujących możliwości współpracy biznesowej - to jest to, co sprawia, że BioForum jest wyjątkowym wydarzeniem.

 

Uczestnicy o BioForum

Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi: "BioForum jest wyjątkową i jedyną imprezą w Europie Środkowej, mającą na celu promowanie osiągnięć dynamicznie rozwijających się przemysłów biotechnologicznego i farmaceutycznego. Jest to wyjątkowa okazja dla innowacyjnych firm i zespołów badawczych do zaprezentowania swoich działań i projektów, których klientami mogą być przedstawiciele wielu sektorów, w tym opieki zdrowotnej, kosmetologii, produkcji żywności oraz biopaliw. Łódzka impreza jest forum umożliwiającym poznanie szerokiej gamy specjalistów, oraz doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych."

Ernő Duda, prezes Węgierskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego: "Sukces tego wydarzenia sygnalizuje istnienie dużego potencjału drzemiącego w regionie, który jest coraz chętniej wykorzystywany przez szybko rozwijający się przemysł biotechnologiczny w krajach EŚW. Pomimo kryzysu gospodarczego, przemysł odpowiedział wolniej rosnącymi, ale jednak stale rosnącymi liczbami. Zawsze są nowe osiągnięcia i odkrycia, które utrzymują biobiznes w ruchu."

Jiří Hudeček, prezes Południowomorawskiego Centrum Innowacji (Czechy): "BioForum jest zdecydowanie jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowej w dziedzinie biotechnologii i całej branży life science, prezentującym potencjał tych obszarów. Oba te sektory zostały zidentyfikowane, jako jeden z czterech priorytetowych obszarów badawczych i sektorów przemysłowych w rejonie południowych Moraw. (...) Jest to wielka szansa, aby uwypuklić ten dynamicznie rozwijający się sektor i przyciągnąć zarówno środowiska akademickie, jak i przemysłowe."

 

BioForum odbędzie się 28 i 29 maja w Łodzi. Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia znajduje się na jego oficjalnej stronie internetowej: http://cebioforum.com/

KOMENTARZE
Newsletter