Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Mabion rozpocznie rozwój trzech nowych leków biopodobnych w II półroczu 2019 roku
Redakcja portalu, 06.04.2019 , Tagi: leki biopodobne, mabion
Zarząd Mabion S.A., największej notowanej na GPW polskiej spółki biotechnologicznej, zaktualizował strategię rozwoju produktów leczniczych. Obecnie zakłada ona rozpoczęcie prac badawczo-rozwojowych nad trzema nowymi lekami biopodobnymi jeszcze w II połowie br. Nowe projekty dotyczą leków w obszarach autoimmunologii, chorób metabolicznych i onkologii.

 

 

– Mamy silny i doświadczony zespół, który ma wszelkie niezbędne kompetencje, by rozwijać nowe produkty. Po przeanalizowaniu kluczowych czynników doszliśmy do wniosku, iż jesteśmy gotowi operacyjnie, finansowo i kadrowo na zainicjowanie kolejnych projektów jeszcze w tym roku. O zastosowaniach leków będziemy informować w momencie rozpoczęcia prac nad nimi – mówi dr inż. Sławomir Jaros, Członek Zarządu Mabion S.A.

W ramach aktualizacji strategii, Mabion dokonał kwalifikacji projektów naukowo-badawczych do trzech grup. Spółka podzieliła projekty na aktywne, czyli obecnie realizowane: MabionCD20, MabionMS i MabionEGFR, nowe projekty, nad którymi prace rozpoczną się w tym roku, oraz projekty partnerskie.

– W trakcie wewnętrznych prac Zarządu stworzyliśmy pipeline leków, które chcielibyśmy zacząć rozwijać w średnim i długim okresie. To projekty dotyczące m.in. chorób autoimmunologicznych i onkologicznych, których rozpoczęcie – jak wynika z naszych założeń – nastąpiłoby dopiero po podpisaniu umowy partneringowej na rozwój danego leku. Nie wykluczamy jednak, że w niektórych przypadkach rozwój projektów z tej grupy rozpoczniemy samodzielnie – komentuje Artur Chabowski, Prezes Zarządu Mabion S.A.

W poniedziałek Mabion poinformował o zrealizowaniu pierwszego kamienia milowego na drodze do rejestracji w Turcji leku MabionCD20, flagowego projektu spółki. Otrzymała ona pismo z tureckiego Ministerstwa Zdrowia dotyczące zakończonej inspekcji w zakresie Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) przeprowadzonej w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej w Konstantynowie Łódzkim. Zgodnie z otrzymanym pismem, w toku inspekcji nie stwierdzono niezgodności krytycznych, co pozwala spółce na kontynuację procedury rejestracji leku w Turcji.

KOMENTARZE
news

<Luty 2025>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Newsletter