Laboratorium Kariery to unikalny program, gdyż nie skupia się jedynie na kwestii uzyskania stażu, ale także umożliwia zdobycie doświadczenia młodym ludziom w całym procesie rekrutacyjnym. Wszyscy kandydaci uzyskują od nas informację zwrotną na temat wyników, postępów czy kwestii, nad którymi powinni popracować, aby z sukcesem odnaleźć się na rynku pracy. Dużą uwagę przykładamy do naszych stażystów, którzy będą pod ciągłą opieką dedykowanego pracownika w trakcie trwania rocznego programu, w ramach którego będą poddawani okresowej ewaluacji, ale także będą mogli skorzystać z organizowanych warsztatów oraz codziennej pomocy i opieki doświadczonych pracowników Polpharma Biologics - mówi Anna Czerniejewska, odpowiedzialna za dział PR w grupie Polpharma.
Program stażowy jest potwierdzeniem słów dr Moniki Lamparskiej-Przybysz z grupy Polpharma z opublikowanego niedawno na naszym portalu wywiadu - Warto korzystać z możliwości staży, praktyk, które się pojawiają i które my też organizujemy dla biotechnologów (...). Najważniejszy jest pomysł, umiejętność "sprzedania" go i zachęcenia innych, żeby chcieli razem z nami ten pomysł realizować. W biotechnologii wszystko opiera się na współpracy i na tworzeniu zespołów. Tu rzadko jest miejsce na indywidualne działania. Musimy mieć otwarty umysł i z determinacją dążyć do celu, a pieniądze się znajdą. Wbrew pozorom funduszy na rynku jest sporo, coraz więcej jest też inwestorów, którzy chcą inwestować w biotechnologię, tylko trzeba przyjść do nich z konkretną propozycją i wtedy będzie szansa, żeby zaistnieć - krótko mówiąc: najważniejszy jest kapitał ludzki, idea oraz starania.
Co powinniście wiedzieć przed złożeniem aplikacji?
Swoją ofertę grupa kieruje przede wszystkim do absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków: biotechnologia, biologia, chemia oraz nauk pokrewnych, z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Oprócz tego ważna jest postawa kandydata, u którego dodatkowymi atutami będą: „zaangażowanie, proaktywne podejście do postawionych zadań oraz chęć i umiejętność pracy w zespole". 12-miesięczny płatny staż rozpocznie się w lutym 2016 r. w gdańskiej placówce Polpharma Biologics przy ulicy 3 lipy 3.
Dlaczego warto?
Przede wszystkim staż to unikalna możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w najnowocześniejszym laboratorium biotechnologicznym w Polsce. Dzięki codziennej współpracy z pracownikami i indywidualnymi opiekunami, bazując na ich wiedzy i pomocy, stażysta zobaczy „od kuchni” jak działa branża farmaceutyczna. Ponadto na staż składa się mnóstwo przydatnych warsztatów. Po 12 miesiącach nic nie tracicie – albo wyjdziecie z konkretnymi wskazówkami dotyczącymi dalszego rozwoju, albo zostaniecie w grupie i będziecie kontynuować pracę w zespole.
Proces rekrutacyjny
Drzwi do składania aplikacji będą dla Was otwarte do dnia 10 grudnia 2015 r. i wtedy rozpocznie się ocena wszystkich nadesłanych kandydatur. Następnie wybrani kandydaci otrzymają zaproszenie do wypełnienia testów umiejętności w formie elektronicznej, co będzie kolejnym etapem selekcji, na mocy której ubiegający się o staż zostaną poproszeni o przygotowanie case study na zadany temat. Kolejny szczebel to już zaproszenie na osobistą rozmowę rekrutacyjną do Polpharma Biologics w Gdańsku. Proces rekrutacyjny zakończy się w lutym 2016 r., kiedy to wybrani zostaną stażyści i z kolei dla nich wszystko się wtedy rozpocznie. Informacje o zakończonym procesie rekrutacji dostaną wszyscy uczestnicy.
Za pośrednictwem strony internetowej nie tylko złożysz aplikację, ale także poznasz przepis na idealne CV i na skuteczną rozmowę rekrutacyjną. Będzie nam bardzo miło jeśli czytelnik naszego portalu zasili szeregi Polpharmy!
KOMENTARZE