Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Komory laminarne Thermo Scientific – ochrona, która nie bierze dnia wolnego
Prezentujemy komory laminarne klasy II oraz komorę do prac sterylnych z innowacyjną technologią przepływu powietrza, która zapewnia zwiększoną ochronę pracy. Komory Thermo Scientific to wysoka jakość i optymalna ergonomia, które zapewnią najwyższy standard prac laboratoryjnych.

 

 

 

Thermo Scientific prezentuje najnowsze modele komór laminarnych Herasafe KS i MSC Advantage Series A2 oraz komorę do prac sterylnych Heraguard ECO. Wszystkie modele wyposażone są w innowacyjny system przepływu powietrza, zapewniany przez dwa bezszczotkowe silniki zasilane prądem stałym (ang. brushless DC motor). Jeden z nich odpowiada za odprowadzanie powietrza wylotowego, drugi zaś za przepływ pionowy. Oba wiatraki wyposażone są w osobne filtry. Zapewniony w ten sposób zrównoważony przepływ powietrza pozwala na jego regulacje w czasie rzeczywistym w odpowiedzi na pojawiające się zaburzenia. Takie rozwiązanie, w przeciwieństwie do tradycyjnego zastosowania silników prądu zmiennego (ang. AC motors), umożliwia oszczędność 75% energii. Jest również bardziej wydajne od pojedynczego silnika, zapewniając ponad 11 lat niezaburzonej pracy.


Komory laminarne klasy II

Komory Herasafe KS i MSC Advantage Series A2 klasy II typu A2 przystosowane są zarówno do hodowli komórkowych, jak i do pracy z patogenami klas bezpieczeństwa biologicznego 1-3. Podczas pracy zapewniają ochronę zarówno próbek, jak i operatora, ochronę otaczającego środowiska, a także zapobiegają krzyżowej kontaminacji. Komory wyposażone są w filtry HEPA z kontrolą wydajności w czasie rzeczywistym (SmartFlow indicator). Ujemne ciśnienie panujące w przestrzeni przy bocznych ścianach komór zapobiega wydostawaniu się zanieczyszczeń. Komory zaprogramowane są w taki sposób, aby oszczędzać energię: Night Set-Back Mode to inteligentny system kontroli, który redukuje przepływ powietrza przez filtry w czasie spoczynku. Komora Herasafe KS posiada dodatkowe uszczelnienie przedniej szyby, zapobiegające przenikaniu aerozoli, gdy szyba pozostaje zamknięta. Model ten zaprojektowany został w sposób ułatwiający czyszczenie przedniej szyby od wewnątrz, dzięki systemowi SmartClean Plus. Umożliwia on pełne otwarcie uchylne przedniej szyby, ułatwiając jej dezynfekcję od środka oraz zapewniając swobodny dostęp do całego wnętrza komory w czasie prac serwisowych. Komora Herasafe KS wyposażona jest także w system dekontaminacji z użyciem lamp UV, które umieszczone są na ścianach bocznych. Umożliwia to krzyżowanie promieni UV i zapewnia pełną dezynfekcję całego wnętrza komory. W komorze MSC Advantage series A2 dodatkowa ochrona wnętrza zapewniona jest przez specjalny zaciskowy system otworów, pozwalający na szczelne doprowadzenie różnego rodzaju przewodów. Model ten także wyposażony jest w system SmartClean, który umożliwia opuszczenie przedniej szyby i pozwala na dezynfekcję jej wewnętrznej strony od góry. Podczas tego typu prac użytkownik wciąż jest chroniony przez zapewniony przepływ powietrza. Komory laminarne Thermo Scientific to także ergonomia wykonania i wygoda pracy. Posiadają regulację wysokości dzięki dopasowanemu stelażowi. Przednia ściana komory jest nachylona pod kątem 10°, co zwiększa wygodę pracy i ułatwia dostęp do głębszych partii komory. Do obu modeli dołączone są stalowe podesty, nakładane na przednią kratkę odpływu powietrza, które służą do podparcia przedramion w trakcie pracy. Takie rozwiązanie zwiększa wygodę oraz zapewnia niezaburzony przepływ laminarny powietrza od strony operatora.

 


Komora do prac sterylnych Heraguard ECO

Komory do prac sterylnych zapewniają przepływ powietrza od strony blatu roboczego w kierunku operatora, wskutek czego nie są przeznaczone do pracy z materiałem zakaźnym, lecz zapewniają optymalną ochronę badanych próbek. Komora Heraguard ECO wyposażona jest w dodatkowy filtr pre-filtrujący pobierane powietrze, co wydłuża żywotność filtrów HEPA. Komora może być wyposażona dodatkowo w ekran zabezpieczający operatora przed strumieniem suchego powietrza. Heraguard ECO, dzięki zastosowaniu podwójnych silników regulujących przepływ powietrza, to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić ponad 60% energii, w stosunku do starszych modeli, oraz ograniczyć ciepło emitowane do otoczenia. Komory Thermo Scientific to wysokie bezpieczeństwo pracy, oszczędność energii i redukcja hałasu. Innowacyjne rozwiązania w regulacji przepływu powietrza i systemy stałej kontroli parametrów zapewniają wyrównaną pracę urządzeń, nie tylko w pierwszym dniu użytkowania, ale o wiele dłużej. Zapewnij sobie komfort i niezawodność pracy, dzięki ochronie, która nigdy nie bierze dnia wolnego.

 

 

 

 
KOMENTARZE
Newsletter