Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BioTec Network, czyli biotechnologiczny networking już niedługo w Poznaniu!
BioTec Network, czyli biotechnologiczny networking już niedługo w Poznaniu!
Wymiana idei i informacji, zdobycie nowych kontaktów biznesowych, poznanie specyfiki branży. To wszystko czeka na uczestników pierwszego w Polsce, biotechnologicznego wydarzenia networkingowego – BioTec Network.

 

Czym jest networking? To pojęcie powszechnie kojarzone jest z sieciami społecznościowymi. Polega na tworzeniu grup tematycznych, których członkowie starają się utrzymywać z sobą bliskie relacje. Organizatorzy BioTec Network postanowili przenieść tą koncepcję do świata wyspecjalizowanego biznesu. Postawili sobie za cel, zintegrowanie polskich firm, naukowców i inwestorów związanych z tematyką biotechnologii, life science i chemii.

– Jest to małe środowisko, które nie utrzymuje ze sobą ścisłych relacji. Pogłębienie partnerstwa pozytywnie wpłynie na rozwój polskiej myśli technologicznej i pozwoli naszym firmom zaistnieć w Europie i na świecie - uważa Leszek Broniarek, jeden ze współorganizatorów wydarzenia oraz członek zarządu jednej z poznańskich firm biotechnologicznych.

W ramach imprezy, odbędą się między innymi prelekcje i panel dyskusyjny z ekspertami. Pośród zaproszonych prelegentów znajdują się André Hofmann, prezes klastra biotechnologicznego biosaxony e.V., Piotr Staniszewski, dyrektor polskiego biura funduszu inwestycyjnego International Technology Ventures LLC, Justyna Cięgotura, ekspert ds. ochrony własności intelektualnej z Działu Transferu Technologii Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Andrzej Białkowski, prezes biotechnologicznej firmy doradczej BM Consulting.

Opowiedzą zgromadzonym o korzyściach wynikających z rozwijania relacji biznesowych w branży biotechnologicznej, o oczekiwaniach amerykańskich inwestorów oraz przybliżą tematykę ochrony patentowej. Zostaną także poruszone kwestie dotyczące oceny wartości know-how w biotechnologii. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach oraz zaprezentować swój pomysł na biznes.

BioTec Network odbędzie się 5 października w Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower przy ul. Dąbrowskiego 77A w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły dotyczące rejestracji jak i program wydarzenia są dostępne na www.biotec-network.com

 

 

KOMENTARZE
Newsletter