Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BioForum 2013 - Partnerstwo w biotechnologii
10.04.2013

Region Europy Środkowej i Wschodniej jest dziś prawdopodobnie jednym z najbardziej obiecujących rynków dla sektora Life-Science. Coraz więcej firm biotechnologicznych i instytucji je wspomagających rozpoczyna tu swoją działalność, aby osiągnąć efektywność biznesową i technologiczną oraz zbudować zaawansowane struktury organizacyjne. BioForum to specjalnie dedykowane spotkanie tych firm, nastawione na szeroko pojęte partnerstwo. Tegoroczne BioForum odbędzie się w dniach 22-23 maja 2013 r. w Budapeszcie, na Węgrzech.

Głównym celem BioForum 2013 jest wspieranie małych  i średnich firm sektora Life-Science w budowaniu nowoczesnego i dynamicznego biobiznesu, a w konsekwencji rozwój całego bio-regionu CEE (Central and Eastern Europe). Oczywiście nie jest możliwe osiągnięcie tego celu bez oparcia się na szeroko rozumianym partnerstwie. Rozumieją to także przedstawiciele polskich władz – patronat nad tegorocznym BioForum objął m.in. wicepremier i Minister Gospodarki, Pan Janusz Piechociński.

Partnerstwo jest słowem kluczem dla organizatorów BioForum 2013, a także wszystkich poprzednich edycji wydarzenia.  Dzięki tej filozofii wszyscy uczestnicy tegorocznego spotkania  dostają możliwość realnego rozwoju swojego biznesu w oparciu o wysoce wyspecjalizowane firmy z krajów CEE. Szczególnie poprzez BioPartnering, czyli spotkania b2b przedstawicieli poszczególnych podmiotów, zaplanowane podług potrzeb każdego z nich.

- BioPartnering oferowany podczas BioForum jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych małych i średnich firm sektora Life-Science – mówi prof. Tadeusz Pietrucha, CEO BioTechConsulting S.A., głównego organizatora BioForum. Dokładamy jako organizatorzy wszelkich starań, aby zaaranżować możliwie najbardziej optymalną ilość spotkań dla każdego podmiotu i aby spotkania z potencjalnymi kooperantami dawały szansę współpracy korzystnej dla obu stron. ‑ dodaje.

Stałym elementem BioForum jest również część wystawiennicza targów. Zarówno uczestnicy, jak i partnerzy wydarzenia prezentują tutaj profile swoich przedsiębiorstw. Od tego roku jest to także dodatkowa możliwość do spotkań BioPartneringowych. Spotkania biznesowe odbywają się bowiem zarówno tradycyjnie, w specjalnie przygotowanych boksach, jak i właśnie przy stoiskach wystawienniczych. Realnie więc spotkania B2B odbywają się przez cały czas trwania wydarzenia.

Na tym nie kończy się jednak budowanie partnerstwa podczas BioForum. Jest to bowiem jedna z części całego wydarzenia. Równie ważne są również panele i dyskusje odbywające się zarówno 22 i 23 maja. W tym roku wykłady i debaty dotyczyć będą, między innymi: zmian w ochronie patentowej na terenie Unii Europejskiej, badań klinicznych w Europie Środkowej i Wschodniej, czy leków biopodobnych. W sumie, podczas BioForum 2013, będzie można wziąć udział w dziesięciu panelach tematycznych, których prowadzącymi będą eksperci w poszczególnych tematach. Wszyscy w swoich wystąpieniach odwołają się do przykładów z praktyki rynkowej.

- Tak naprawdę każdy biznes, a zwłaszcza biobiznes potrzebuje osiągnięć naukowych, aby się rozwijać. Bez wiedzy nie ma bowiem najmniejszej możliwości rozwoju i wzrostu – mówi Justyna Grzelak, Project Manager BioForum 2013. My oferujemy niepowtarzalną możliwości pozyskania nie tylko nowych partnerów biznesowych, ale także zdobycia nowego know-how, dzięki udziałowi w panelach i wykładach, a także poprzez możliwość osobistego spotkania i rozmowy z fachowcami  i to w często bardzo wąsko wyspecjalizowanych dziedzinach ‑ kontynuuje.

Nie może więc dziwić fakt, że BioForum nie jest wydarzeniem ukierunkowanym jedynie na przedstawicieli biobiznesu. Do udziału zaproszeni są także przedstawiciele społeczności naukowców z krajów regionu. Jest to więc okazja do stworzenia forum wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy środowiskiem naukowców a przedstawicielami sektora.  Dzięki temu, w szerszej perspektywie czasowej, możliwe będzie stworzenie lepiej przystosowanych do rynku pracy kierunków na uczelniach wyższych.

- Wysoki poziom edukacji determinuje sukces inwestycji w tym sektorze – mówi prof. Pietrucha. Warto więc, abyśmy szukali porozumienia na linii środowisko akademickie – biobiznes, tak aby absolwenci uczelni wyższych wchodzili na rynek pracy wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne dla sprawnej realizacji, często długofalowych, inwestycji w biotechnologię – dodaje. Jest to inwestycja nie na lata, a na dekady i zarówno naukowcy, jak i przedstawiciele biznesu muszą być tego świadomi.

BioPartnering, wystawy, panel dyskusyjne, wykłady oraz nieoficjalne, osobiste spotkania – to części składowe BioForum 2013. Wszystkie razem tworzą platformę do budowania nowoczesnego biznesu w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Wszystkie są przygotowywane, tak aby budować partnerstwo - słowo klucz dla rozwoju sektora Life- Science w całym regionie.

Więcej szczegółów: www.cebioforum.com
Śledź nas na Twitterze: twitter.com/CE_BioForum
Polub nas na Facebooku : facebook.com/cebioforum

Tomasz Jachimek
PR Coordinator
email: pr@cebioforum.com
mobile: +48 782 408 411

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2025>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter