Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wzrost sprzedaży innowacyjnych urządzeń terapeutycznych z oferty Synektik
Redakcja portalu, 29.12.2017 , Tagi: Synektik
Wzrost sprzedaży innowacyjnych urządzeń terapeutycznych z oferty Synektik
Zgodnie z założeniami przedstawionej na początku 2017 r. strategii Synektik – notowany na głównym rynku GPW wiodący w regionie Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjny producent i dostawca inteligentnych produktów stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii – cały czas rozszerza portfolio oferowanych medycznych urządzeń medycznych o kolejne innowacyjne produkty służące do terapii. W ostatnich miesiącach Spółka podpisała kilka ciekawych kontraktów i liczy na kolejne zamówienia.

 

Tylko na przestrzeni ostatnich kilku tygodni Synektik podpisał dwie ciekawe umowy o łącznej wartości 2,2 mln zł. W obu przypadkach przedmiotem zamówienia były urządzenia służące do leczenia w onkologii.

– Obserwujemy coraz większe zainteresowanie ośrodków medycznych zakupem innowacyjnych urządzeń służących terapii. Oczekujemy, że będą one z każdym kolejnym rokiem stanowiły coraz większy udział w przychodach. Zarówno w wyniku wzrostu sprzedaży produktów z obecnej oferty, jak i rozszerzania naszego portfolio – zapowiada Cezary Kozanecki, założyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Synektik.

Sprzedane w ostatnich tygodniach specjalistyczne urządzenia służą do terapii onkologicznej. Pod koniec listopada Centrum Onkologii w Kielcach nabyło za 2,0 mln zł system Echopulse – innowacyjne urządzenie wykorzystujące ogniskowaną wysokoenergetyczną terapię ultradźwiękową (HIFU) do leczenia gruczołowłókniaków piersi oraz guzków tarczycy. Kilka tygodni wcześniej Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka z siedzibą w Bydgoszczy zakupiła system PIPAC, stosowany do dootrzewnownej chemioterapii podciśnieniowej aerozolem. Z jego wykorzystaniem leczy się nowotwory żołądka i jelita grubego. W obu przypadkach są to pierwsze tego typu systemy w Polsce.

W połowie grudnia Synektik podpisał również nową umowę obejmującą dystrybucję urządzeń do brachyterapii HDR niemieckiej firmy Eckert & Ziegler BEBIG, jednego z największych na świecie dostawców technologii izotopowych dla medycyny nuklearnej. Brachyterapia to radioterapeutyczna technika leczenia polegająca na bezpośrednim napromienianiu zmian chorobowych, głównie nowotworowych, przez umieszczenie źródła promieniowania bezpośrednio w guzie lub jego sąsiedztwie. Główną cechą wyróżniająca tę technikę jest jej precyzja umożliwiająca zwiększenie dawki promieniowania, która trafia w zmianę, przy jednoczesnym zmniejszeniu narażenia zdrowych organów na radiację. Ma to szczególnie wielkie znaczenie przy leczeniu nowotworów w okolicy narządów wysoce wrażliwych na promieniowanie jonizujące.

Jednym z kluczowych założeń opublikowanej w styczniu 2017 r. Strategii Rozwoju Grupy Synektik na lata 2017-2021 była dywersyfikacja dostawców i poszerzenie portfolio oraz listy dostawców urządzeń medycznych. W wyniku implementacji strategii Synektik nawiązał współpracę z kilkunastoma dostawcami sprzętu medycznego, w tym z takimi globalnymi graczami jak Philips, Toshiba, Agfa, Samsung, Carl Zeiss, Eckret & Ziegler, Shimadzu czy Loccioni.

KOMENTARZE
Newsletter