Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie. Zgłoś się!
Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie. Zgłoś się!

Działasz w środowisku studenckim, świecie nauki, sektorze B+R, na rynku edukacji lub w biznesie? W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce! Dołącz do międzynarodowej sieci złożonej z ponad tysiąca przedsiębiorczych, pełnych energii i inwencji specjalistów z 75 krajów. Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina.

 

 

Ruszył nabór do prestiżowego konkursu dla studentów, doktorantów, naukowców i autorów pomysłów, które są szansą na pokonanie istniejących ograniczeń – w nauce, społeczeństwie, gospodarce czy branży technologicznej. Zwycięzca warszawskiego konkursu wygra m.in. podróż do Berlina i udział w kilkudniowej prestiżowej konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), która jest organizowana już po raz czternasty. Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie:

 

– Falling Walls to obecnie jedna z największych sieci integrujących ambitnych i myślących przyszłościowo specjalistów z sektora akademickiego, pozarządowego i biznesu z całego świata. To możliwość poznania międzynarodowych autorytetów zarówno ze środowiska naukowego, jak i firm technologicznych. Są tam przedstawiciele z Harvardu, Stanforda, Cambridge czy Oxfordu – tłumaczy Natalia Osica, inicjatorka tegorocznej warszawskiej edycji Falling Walls Lab i założycielka firmy pro science, której celem jest zburzenie murów między biznesem i społeczeństwem a sektorem akademickim. – Od 10 lat marzę o tym, aby ściągnąć namiastkę tego niezwykłego wydarzenia do Polski. I bardzo się cieszę, że w tym roku wspólnie z moim zespołem robimy to! Falling Walls jest znane w Europie, ale w Polsce mało kto słyszał o tej platformie wymiany myśli i kontaktów. W rezultacie udział naszego środowiska akademickiego i B+R jest w niej niewielki. Wierzę, że dzięki Falling Walls Lab Warsaw zmienimy ten stan rzeczy – dodaje. Warto wspomnieć, że choć marka Falling Walls nie jest jeszcze w Polsce rozpoznawalna, konkurs przyciągnął już niemal 20 partnerów merytorycznych.

 

Nie musisz być naukowcem czy studentem, aby się zgłosić

Liczy się pomysł na zburzenie istniejącego muru i umiejętność przedstawienia swojej koncepcji w trzy minuty, w języku angielskim, przed międzynarodowym jury. Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, ale i z obszaru art and science. Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

* doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 1 stycznia 2017 r.),

* mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 1 stycznia 2015 r.),

* mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 1 stycznia 2012 r.),

* mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

 

Zgłoś się do 30 czerwca, a weźmiesz udział w szkoleniu z autoprezentacji

Jeśli zarejestrujesz się w terminie do 30 czerwca 2022 r., otrzymasz książkę Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych. Szkolenie organizuje pro science – firma, która specjalizuje się w budowaniu widoczności naukowców i innowatorów. To będzie dla Ciebie również możliwość uzyskania indywidualnej konsultacji dotyczącej budowania profesjonalnego wizerunku. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat. Zgłoszenie możesz przesłać również w trybie późniejszym – do 15 sierpnia 2022 r., jednak książka i udział w szkoleniu są zarezerwowane dla tych, którzy zrobią to do 30 czerwca.

 

Finał 15 września na Politechnice Warszawskiej

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut. Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury. Falling Walls Lab Warsaw odbędzie się w gmachu Politechniki Warszawskiej.

 

Zwycięzca lub zwyciężczyni dołączy do międzynarodowej sieci i w listopadzie wystąpi w Berlinie

Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu „Breakthrough Winner of the Year” w kategorii „Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.) i warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

 

Falling Walls Lab w Warszawie

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest pro science, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska. Na świecie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami niemieckiego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha oraz licznych instytucji akademickich, fundacji i przedsiębiorstw.

ZapisyWWW I Facebook

Patronat honorowy:

* Urząd Patentowy RP,

* Ambasada Niemiec w Polsce.

Partnerzy merytoryczni:

* Konsorcjum ENHANCE: Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH), Politechnika Chalmersa w Göteborgu (CTH), Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Politechnika w Mediolanie, Politechnika w Walencji, Politechnika Warszawska,

* Stowarzyszenie Top 500 Innovators,

* Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT,

* Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej,

* Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce,

* Komisja Fulbrighta,

* Polska Sieć Kobiet Nauki,

* Stowarzyszenie ML in PL,

* Szkoła Pionierów PFR,

* Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy,

* Fundacja pro science,

* Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc,

* Fundacja Marsz dla Nauki,

* Fundacja Polonium.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
Packaging [R]evolution
2022-05-31 do 2022-05-31
Packaging Innovations
2022-05-31 do 2022-06-01
1
2
3
4
5
6
8
Beauty Innovations 2022
2022-06-08 do 2022-06-09
10
11
12
14
16
17
18
19
24
25
26
27
28
30
2
3
Newsletter