Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Pregnabit rusza na podbój rynków zagranicznych
Pregnabit rusza na podbój rynków zagranicznych
Polska spółka Nestmedic otrzymała pół miliona złotych na promocję Pregnabit – innowacyjnego urządzenia telemedycznego KTG (kardiotokograf) wykorzystywanego do monitorowania stanu zdrowia płodu w dowolnym miejscu i czasie.

Spółka Nestmedic podpisała umowę grantową "Go To Brand" z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Pozyskanie grantu to szansa na komercjalizację urządzenia Pregnabit na rynkach zagranicznych. Nestmedic będzie promować swój produkt na międzynarodowych targach oraz wydarzeniach gospodarczych w Europie, Azji, Ameryce Południowej oraz na Bliskim Wschodzie.

Nestmedic jest spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health. Stworzony przez nich produkt Pregnabit jest urządzeniem KTG do monitorowania stanu kobiety w ciąży. Specjalnie dobrany zespół czujników (sensorów) pozwana na badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są do Medycznego Centrum Telemonitoringu, które analizowane są przez wykwalifikowany personel medyczny. W razie wystąpienia problemów od razu podejmowane są odpowiednie działania.

Telemedycyna, określana także mianem medycyny na odległość, jest dynamicznie rozwijającym się segmentem medycyny, łączy w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny. Jej zadaniem jest wsparcie lekarzy i pielęgniarek w pracy z pacjentem.

Oferowane przez Nestmedic mobilne KTG jest idealnym przykładem urządzenia wykorzystywanego w telemedycynie. Jego skuteczność oraz przydatność potwierdzają pozytywne opinie lekarzy, położnych i pielęgniarek. Pregnabit przechodzi testy w polskich placówkach służby zdrowia oraz za granicą.

--

Nestmedic S.A. została założona przez dr Patrycję Wizińską-Sochę i dr Annę Skotny. W czerwcu 2017 roku zadebiutowała na NewConnect. "Go To Brand" to nie jedyne wyróżnienie i źródło finansowania spółki. Pregnabit został doceniony także w: Orange Fab Polska, New Europe 100, Warsaw International Healthcare Exhibition (WIHE) oraz Go_GLOBAL.PL, konkursie organizowanym przez NCBiR. Prezes firmy Nestmedic została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016. Ponadto spółka otrzymała grant z unijnego programu Horyzont 2020.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2021>

pnwtśrczptsbnd
29
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17
18
20
NutraFood Poland
2021-04-20 do 2021-04-22
22
24
27
Podstawy oznaczania wilgotności
2021-04-27 do 2021-04-27
28
29
1
2
Newsletter