– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników badań klinicznych dotyczących Touchwave. Ocena parametrów potwierdza skuteczność produktu i użytych algorytmów, zarówno podczas aktywności dziennej, jak i w spoczynku nocnym. Nasze rozwiązanie, po certyfikacji, rejestracji i dopuszczeniu do obrotu, będzie stanowić zupełnie nową kategorię urządzeń w porównaniu do powszechnie dostępnych ciśnieniomierzy mankietowych. Standardowe urządzenia służą użytkownikom i personelowi medycznemu do sporadycznego pomiaru, podczas gdy nasz nowatorski system mierzy ciśnienie bez używania mankietu pompowanego w sposób ciągły i nieinwazyjny – mówi Zenon Szczepaniak, dyrektor ds. badań i rozwoju w MediSensonic. II faza badań klinicznych Touchwave została przeprowadzona w Klinice Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego (pod opieką eksperta, jakim był profesor w dziedzinie kardiologii). Co więcej, prototyp urządzenia był już testowany w trudnych warunkach na imponującej głębokości 30 m pod wodą, przy współudziale nurków.
Innym wiodącym projektem firmy jest Glucowave. Produkt będzie pierwszym na świecie bezinwazyjnym urządzeniem do pomiaru poziomu glukozy we krwi, mającym na celu powszechne zrewolucjonizowanie opieki nad pacjentami cierpiącymi na cukrzycę. – Prace nad Glucowave idą zgodnie z planem. Z ostatnich badań klinicznych otrzymaliśmy wiele obiecujących danych, co napawa naszych inżynierów optymizmem. Po zakończeniu ostatnich sesji pomiarowych na pacjentach przewidziana jest dokładna analiza wyników pod przewodnictwem głównego badacza. Z punktu widzenia biznesowego oficjalne statystyki szacują, że do 2030 r. potencjalną grupą odbiorców naszego produktu może być nawet 500 mln osób cierpiących na cukrzycę, co daje nam ogromną szansę rynkową w skali całego świata – komentuje Zenon Szczepaniak. Równolegle MediSensonic kontynuuje prace nad zaawansowanymi urządzeniami stomatologicznymi, takimi jak Microwave Pulp Vitality Tester (MPVT) oraz, w ramach spółki zależnej Deventiv, automatyczny skaner do diagnozowania jamy ustnej (DAOS).
Nowi eksperci w MediSensonic, Piotr Kozieł, który niedawno objął stanowisko pełnomocnika Zarządu ds. jakości, a także nowy członek Rady Doradczej – Riccardo Falduto, jako uznany autorytet w dziedzinie rozwoju biznesu, mają wesprzeć proces komercjalizacji produktów spółki na nowych rynkach zbytu. – Jesteśmy bardzo podekscytowani podjęciem nowych współprac. Jednym z największych sukcesów Riccardo było przeprowadzenie ekspansji amerykańskiego start-upu w Europie w latach 2014-2019. W 2019 r. firma ta została sprzedana za 70 mln dol. jednej z czołowych międzynarodowych korporacji w dziedzinie opieki zdrowotnej. Naszym celem jest pełne wykorzystanie doświadczenia naszego kolegi i przeniesienie go na płaszczyznę praktyczną – zapowiada Robert Gromada, prezes zarządu MediSensonic.
MediSensonic podjął już pierwsze kroki w kierunku rozwoju na rynkach zagranicznych, zawierając w ostatnim czasie strategiczne umowy z partnerami z Wielkiej Brytanii i USA. Wizja spółki obejmuje także dołączenie do grona spółek notowanych na rynku NewConnect, co jest kolejnym krokiem w kierunku globalnego rozwoju firmy. Prace nad dokumentem informacyjnym są na zaawansowanym etapie, a proces ten wspiera profesjonalny dom maklerski.
Kilka istotnych statystyk:
* W Polsce ok. 10 mln osób ma nadciśnienie tętnicze, wynika z raportu NFZ. [1]
* Na całym świecie 537 mln dorosłych osób cierpi na cukrzycę. [2]
* Szacuje się, że wartość globalnego rynku protetycznego i dentystycznego w 2025 r. wyniesie aż 38,8 mld dol.
KOMENTARZE