Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Novartis i Microsoft chcą zmieniać medycynę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
Novartis i Microsoft chcą zmieniać medycynę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Novartis uruchamia innowacyjne laboratorium sztucznej inteligencji, które – jak deklaruje firma – ma zmienić oblicze medycyny. Strategicznym partnerem tego przedsięwzięcia jest Microsoft. Novartis chce wzmocnić swoje możliwości związane ze sztuczną inteligencją, zaczynając od badań naukowych przez komercjalizację, aż po przyspieszenie odkrywania i opracowywania leków dla pacjentów na całym świecie.

 

 

W ramach strategicznej współpracy Novartisu i Microsoftu firmy zobowiązały się do podjęcia wieloletnich działań badawczo-rozwojowych. Mają one skupić się na:

- połączeniu ogromnych zbiorów danych Novartisu z zaawansowanymi rozwiązaniami Microsoftu w zakresie sztucznej inteligencji. W efekcie powstaną nowe modele sztucznej inteligencji i aplikacje, które przyczynią się do kolejnej fali zmian w medycynie,

- wykorzystaniu sztucznej inteligencji do poradzenia sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami w segmencie LifeScience, związanymi m.in. z chemią generatywną, segmentacją obrazu i analizą w celu inteligentnego i spersonalizowanego dostarczania rozwiązań terapeutycznych, optymalizacją terapii komórkowych i genowych.

Vas Narasimhan, CEO Novartis, mówi – Novartis wciąż przekształca się w firmę medyczną opartą na zaawansowanych platformach terapeutycznych i nauce o danych. Taka współpraca jak ta z Microsoftem pomoże nam w osiągnięciu celu, jakim jest wydłużenie życia pacjentów. Połączenie naszej rozległej wiedzy z zakresu biologii człowieka i medycyny z wiedzą Microsoftu w dziedzinie sztucznej inteligencji może zmienić sposób odkrywania i opracowywania leków.

Źródła

www.novartis.com

KOMENTARZE
Newsletter