Jak podkreśla Merck, partnerstwo umożliwi stworzenie nowatorskiego, uproszczonego klinicznego rozwoju leków. Druk 3D umożliwia skalowalność formulacji przy jednoczesnym uniknięciu kosztownych reformulacji w procesie rozwoju farmaceutycznego i produkcji komercyjnej. W efekcie tak wyprodukowana tabletka może stać się tańsza.
Isabel de Paoli, CSO w Mercku, mówi – Partnerstwo z AMCM ma potencjał rewolucjonizacji sposobu produkcji tabletek. To może być znaczący krok w stronę digitalizacji branży farmaceutycznej. Naszym celem jest rozwój przemysłowego zastosowania tej technologii. Najpierw udostępnimy ją do badań klinicznych, a następnie przejdziemy do rozwiązań w pełni cyfrowych na skalę komercyjną.
Marie Langer, CEO EOS, dodaje – Cieszymy się, że możemy wesprzeć Mercka w jego innowacyjnym przedsięwzięciu. Ta współpraca łączy kompetencje naszego partnera w dziedzinie ochrony zdrowia z naszym wieloletnim know-how w zakresie produkcji addytywnej. Razem sprawimy, że rozwój leków stanie się bardziej elastyczny i szybszy.
Merck deklaruje, że wizja, którą się kieruje, to umożliwienie elastycznej i zrównoważonej lokalnej produkcji tabletek zgodnie ze specyficznymi wymaganiami rynku, jak również dostosowanie tych wyrobów do potrzeb pacjentów. Produkcja tabletek poprzez druk 3D to projekt realizowany w siedzibie Mercka w Darmstadt w Niemczech.
KOMENTARZE