Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
MedStream Designer – analiza danych medycznych kluczem do poprawy jakości leczenia
MedStream Designer – analiza danych medycznych kluczem do poprawy jakości leczenia
Znany na rynku z naukowych korzeni Transition Technologies, lider polskiego rynku IT w energetyce rozwija skrzydła w sektorze medycznym. W wyniku doświadczeń zebranych z międzynarodowych rynków i prac na dużych zbiorach danych, Transition Technologies stworzyło rozwiązanie klasy Business Intelligence dla rynku ochrony zdrowia. MedStream Designer (MSD) daje możliwość tworzenia analiz skuteczności leczenia i jego kosztów – wdrożone w kilku placówkach rozwiązanie budzi zainteresowanie środowiska i administracji centralnej.

 

Świat spodziewa się technologicznego przełomu w medycynie, a tymczasem rewolucja dzieje się już dziś. Doświadczenia zebrane przez Transition Technologies, przy współpracy z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz Centrum Onkologii – Instytutem M.C. Skłodowskiej nad dużymi zbiorami danych medycznych, posłużyły za punkt wyjściowy do stworzenia systemu MedStream Designer.

– Nasze rozwiązanie pozwala na łatwe zarządzanie danymi medycznymi na poziomie dużych zbiorów danych. Umożliwia to analizowanie ścieżek leczenia, skuteczności terapii, profilaktyki w zakresie efektywności i skuteczności szczepień czy wsparcia w analizie danych z badań przesiewowych, a jest to możliwe nawet dla całej populacji. Narzędzie jest całkowicie integrowalne z systemami szpitalnymi i umożliwia tworzenie dowolnych kryteriów wyszukiwania dzięki prostemu interfejsowi graficznemu – mówi Piotr Pecko, dyrektor rozwoju biznesu w Transition Technologies.

 

Wsparcie dla administratora, bezpieczeństwo dla lekarza, ulga dla pacjenta

Diagnozy, recepty, wyniki laboratoryjne, notatki lekarskie – takie dane i jeszcze więcej trafia już do systemów informatycznych poszczególnych szpitali. Dzięki rozwiązaniu MedStream Designer, personel i urzędnicy związani z ochroną zdrowia mogą mieć dostęp do dowolnych analiz danych medycznych, których potrzebują. Tworzone raporty mogą uwzględniać zarówno stronę kosztową opieki zdrowotnej, o którą rozbijają się niedobory w ochronie zdrowia w Polsce, jak również optymalne ścieżki leczenia gwarantujące lekarzom najlepsze i bezpieczne efekty rekonwalescencji pacjentów. Rozwiązanie klasy Medical Intelligence stanowi także optymalne narzędzie w planowaniu i analizowaniu leczenia obywateli.

– Ludzie szukają nieśmiertelności, mówi się o przenoszeniu świadomości do elektronicznych systemów w przyszłości. Tymczasem to, co znajduje się w zasięgu naszych rąk – znacząco lepsza jakość życia obywateli w obliczu starzenia się społeczeństwa – dzieje się już dziś. Społeczeństwo już teraz jest gigantycznym zbiorem danych medycznych. Dzięki technologii już dziś można z tych danych wyjąć dowolną informację o najskuteczniejszych metodach leczenia. Dostępna jest też analiza ścieżki finansowania i wielkości środków finansowych potrzebnych do obsługi zdarzeń medycznych na poziomie makro, która jest niezbędna do podniesienia poziomu efektywności ochrony zdrowia. Zwrot
z inwestycji to zwiększenie szans na zdrowsze życie społeczeństwa, takie najwyższej jakości i… tańsze – mówi Konrad Świrski, prezes zarządu Transition Technologies.

KOMENTARZE
Newsletter