Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medinice z dotacjami na kolejne produkty medyczne
Medinice z dotacjami na kolejne produkty medyczne
Medinice otrzymała dotację na rozwój kolejnych innowacyjnych technologii w dziedzinie kardiologii: krioaplikatora kardiochirurgicznego, urządzenia do diagnostyki arytmii serca oraz kaniuli do zastosowań podczas operacji łuku aorty piersiowej. Łączna wartość dofinansowania trzech projektów wyniosła 851 tys. zł, a całkowita ich wartość to koszt rzędu 1,7 mln zł.

 

 

Jednym z projektów, na które Medinice otrzymało dofinansowanie jest urządzenie medyczne - krioaplikator do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej (z możliwością zmiany jego kształtu). Migotanie przedsionków to najczęściej diagnozowane zaburzenie rytmu pracy serca. Krioablacja jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia tego schorzenia. Pozwala na małoinwazyjne wykonanie zabiegu krioablacji, polegającego na zastosowaniu niskich temperatur (kriotermii) w miejscach odpowiedzialnych za powstawanie arytmii. Opracowany przez specjalistów innowacyjny krioaplikator pozwala w precyzyjny, szybki i bezpieczny sposób wykonać zabieg krioablacji. Koszt zabiegu jest niższy w porównaniu do tradycyjnie stosowanych metod. Ponadto, zmniejszenie inwazyjności zabiegu wpływa na skrócenie czasu pobytu pacjenta w szpitalu oraz jego rehabilitacji. Przewidywany czas wejścia urządzenia na rynek to rok 2021.

Medinice to polska firma zajmująca się opracowywaniem i komercjalizacją nowych rozwiązań w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. Oferowane przez Medinice rozwiązania i wyroby medyczne znajdują zastosowanie na każdym etapie procesu leczenia pacjentów kardiologicznych, od momentu diagnozy, poprzez etap leczenia, aż do rekonwalescencji.

Obecnie Medinice pracuje nad 10 projektami, każdy z nich odpowiada na potrzebę rynkową sygnalizowaną przez specjalistów. Medinice dysponuje 7 patentami, 4 kolejne wnioski patentowe są w fazie przygotowywania. Model biznesowy zaproponowany przez zespół Medinice opiera się na opracowywaniu nowych technologii i urządzeń, patentowaniu i sprzedawaniu projektów i rozwiązań kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych producentom wyrobów medycznych.

Otrzymane dofinansowanie przyspieszy pracę nad niektórymi projektami. Medinice szykuje się do wejścia na giełdę, debiut na New Connect planowany jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Celem wejścia na giełdę jest pozyskanie 10-20 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozwój firmy oraz wdrożenie produktów do sprzedaży.

KOMENTARZE
Newsletter