Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
MedApp wykonuje kolejne wdrożenia pilotażowe
MedApp wykonuje kolejne wdrożenia pilotażowe

MedApp S.A., polska spółka technologiczno-medyczna specjalizująca się w gromadzeniu dużych zbiorów danych, sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości kontynuuje działania mające na celu komercjalizację swoich rozwiązań. Spółka podpisała umowy z firmami Intercard z Nowego Sącza oraz z Carinart z Krakowa na pilotażowe wdrożenia aplikacji CarnaLife System w należących do nich placówkach medycznych. Pilotażowe wdrożenie ma poprawić jakość badań diagnostycznych oraz bezpieczeństwo pacjentów, szczególnie w warunkach trwającej pandemii COVID-19.

 

W ramach pilotażowego wdrożenia do aplikacji zostaną podłączone urządzenia do zdalnego pomiaru, tj. EKG, termometry, pulsoksymetry oraz opcjonalnie wagi. – Pacjenci podczas badania EKG, pulsu lub temperatury będą mieli pełny wgląd do zapisów z badania na swoim telefonie w naszej aplikacji CarnaLife System w ramach swojego prywatnego, indywidualnego konta. W aplikacji pojawi się zapis badania, a lekarze z placówki będą mieli możliwość zdalnego wykonania analizy badania i wystawienia diagnozy bez konieczności bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nasza technologia ma szansę istotnie poprawić jakość i bezpieczeństwo leczenia, szczególnie w czasach koronawirusa. Dostrzegają to również placówki medyczne, w związku z czym realizujemy kolejne projekty pilotażowe. Wierzę, że wdrożenia spełnią oczekiwania naszych klientów i będziemy mogli w pełni komercyjnie świadczyć dalsze usługi związane z wykorzystaniem aplikacji CarnaLife System – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A.

W ubiegłym miesiącu MedApp S.A. podpisał również umowę z firmą Semicon. W jej ramach specjaliści MedApp dostarczą oraz wdrożą aplikację do zdalnego gromadzenia danych z terminala mikcyjnego autorstwa Semicon, które ma być w przyszłości certyfikowane jako wyrób medyczny. Doświadczenie MedApp w pracy z urządzeniami telemedycznymi, wdrożony system ISO 13485 oraz certyfikacja systemów spółki jako wyrób medyczny klasy IIb pomoże firmie Semicon w certyfikacji swojego urządzenia. Współpraca otwiera przed MedApp perspektywę poszerzenia portfolio urządzeń, a co za tym idzie – usług z zakresu medycyny zdalnej.

Z początkiem lipca spółka zakończyła również prace rebrandingowe. Uruchomiła nową stronę internetową i odświeżyła logo. – Naszym priorytetem jest komercjalizacja aplikacji CarnaLife System i CarnaLife Holo. Staramy się więc cały czas uatrakcyjnić naszą ofertę – nie tylko od strony technologicznej czy sprzedażowej, ale też wizerunkowej. Stawiamy na użyteczność naszych rozwiązań dla pacjentów i lekarzy, podkreślając przełomowy charakter naszej technologii dla sposobu, w jaki leczy się i ratuje życie pacjentów. Nowe logo lepiej niż dotychczas oddaje tę misję – dodaje Krzysztof Mędrala.

MedApp rozpoczął przygotowania do wejścia na Rynek Główny GPW. W tym celu spółka podpisała umowę z Kancelarią SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy Sp.k., która odpowiada za przygotowanie prospektu oraz obsługę prawną całego procesu.

KOMENTARZE
Newsletter