Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Infoscan oraz mLeasing wprowadzają na rynek zdrowia nową usługę

Firma telemedyczna Infoscan S.A. rozpoczyna współpracę z mLeasing, czołową polską firmą leasingową nalężącą do grupy mBank oraz wprowadza na polski rynek zdrowia nową usługę. W ramach współpracy mLeasing będzie oferować finansowanie zakupu urządzenia MED Recorder oraz licencji na dostęp do systemu telemedycznego Osascan dla lekarzy i placówek medycznych, które zdecydują się na korzystanie z rozwiązania. Jest to pierwsza oferta leasingu na urządzenie do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego w Polsce. Zdaniem zarządu spółki współpraca z firmą leasingową powinna bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój działalności spółki na rynku polskim.

– Oprócz intensywnych działań nad wejściem na kolejne rynki w dalszym ciągu zamierzamy rozwinąć działalność komercyjną również w naszym kraju. Bezdech senny to zaburzenie, na które może cierpieć nawet 1,5 mln Polaków, więc bardzo ważne jest, aby placówki medyczne korzystały z najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych. Rejestrator MED oraz system telemedyczny Osascan bez wątpienia do nich należą – komentuje Piotr Sobiś, Prezes Zarządu Infoscan S.A. – Wielu specjalistów z tej dziedziny jest pod wrażeniem naszego rozwiązania, jednak zwracali oni uwagę na trudności związane z pozyskaniem środków na zakup urządzenia i licencji na dostęp do systemu. Poprzez umowę z mLeasing chcemy wyjść im na przeciw oraz umożliwić Polakom wykonanie badań przez najnowocześniejszy sprzęt. Nasza oferta obejmuje również pełny opis medyczny z konkretnymi rozwiązaniami terapeutycznymi, dzięki czemu proponujemy lekarzom kompleksowe rozwiązanie – dodaje Piotr Sobiś.

mLeasing to jedna z czołowych polskich firm oferujących rozwiązania leasingowe. Według raportu Związku Polskiego Leasingu z 2018 roku znalazła się ona w gronie 5 największych leasingodawców w Polsce. W ramach swojej oferty mLeasing oferuje m.in. urządzenia medyczne służące do diagnostyki i leczenia chorób różnego rodzaju. W najbliższym czasie firma leasingowa będzie oferowała swoim klientom również rozwiązanie do diagnostyki bezdechu sennego spółki Infoscan. Lekarze będą mogli skorzystać z finansowania w formie klasycznego leasingu lub pożyczki lekarskiej.

– Współpraca z mLeasing to nie tylko możliwość zapewnienia atrakcyjnych warunków finansowania dla lekarzy. Wspomniana firma leasingowa poprzez szeroką ofertę urządzeń medycznych oraz wiele lat działalności na rynku zbudowała bardzo dużą grupę klientów, w skład której wchodzą największe podmioty medyczne w Polsce. Jako dostawca urządzenia będziemy mogli dotrzeć do tych placówek i zaoferować im najwyższej jakości rozwiązanie diagnostyczne, co w połączeniu z atrakcyjnymi warunkami finansowania powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na wzrost sprzedaży w Polsce – komentuje Maciej Nowak, Wiceprezes Zarządu Infoscan S.A. – Warto również podkreślić, że jest to pierwsza tego typu usługa na rynku. Żaden z polskich leasingodawców dotychczas nie oferował lekarzom urządzeń do diagnostyki bezdechu sennego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przecierać nowe ścieżki w tym zakresie – dodaje Maciej Nowak.

Spółka pracuje aktualnie nad zaktualizowaną strategią rozwoju. Oprócz celów związanych z ekspansją zagraniczną strategia będzie obejmowała również plany Infoscanu związane z rozwojem działalności na rynku polskim.

KOMENTARZE
Newsletter