Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czy nowe technologie medyczne przetrwają COVID? Ruszają zapisy na MEDmeetsTECH!

W jaki sposób COVID-19 wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego oraz nastawienie do nowych technologii? Jak radzi sobie z koronawirusem krajowy i światowy rynek telemedycyny? Co się zmieni w branży Healthcare – MEDTECH? Między innymi na te pytania odpowiedzą uczestnicy konferencji MEDmeetsTECH, która odbędzie się 15 grudnia br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

 

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, start-upów i biznesu. Właśnie ruszyły zapisy do jubileuszowej 10. odsłony tej konferencji. Tym razem hasłem przewodnim spotkania jest #postCovidDigitalTrend. 15 grudnia odbędą się cztery sesje tematyczne, w trakcie których prelegenci – biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną oraz wynikające z niej zagrożenia – przedstawią aktualne trendy w branży MEDTECH. Nie zabraknie tutaj licznych przykładów dobrych praktyk rynkowych. Uznani eksperci branżowi postarają się odpowiedzieć na pytania, które dziś nurtują wielu przedsiębiorców. W trakcie wykładów dowiemy się m.in., w jaki sposób pandemia COVID-19 wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego i nastawienie do nowych technologii oraz praktykę telemedyczną w Polsce i na świecie? Pojawią się również zagadnienia związane z przyszłością branży Healthcare – MEDTECH oraz blockchain w medycynie. Na tym jednak nie koniec. Tego dnia organizatorzy zaplanowali również debatę poświęconą trendom i finansowaniu start-upów. Pierwszy dzień konferencji zakończą prezentacje najciekawszych start-upów z obszaru MEDTECH.

Z kolei 16 grudnia odbędzie się wydarzenie towarzyszące pod nazwą Akademia MEDmeetsTECH online powered by TUV Nord. Tego dnia będą miały miejsce dyskusje ekspertów poświęcone zagadnieniom związanym z wyrobami medycznymi. Poruszone kwestie dotyczyć będą m.in. realizacji badań klinicznych, oceny dokumentacji klinicznej, dokumentacji w procesie certyfikacji, cyberbezpieczeństwa, analizy ryzyka oraz inżynierii użyteczności wyrobów medycznych.

– Zakładamy, że ta konferencja będzie inna niż wszystkie nasze dotychczasowe wydarzenia – nie tylko z uwagi na swój okrągły jubileusz, lecz przede wszystkim z uwagi na sytuację epidemiologiczną. Musimy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo każdego uczestnika, dlatego spotykamy się w formule hybrydowej. Na sali dostępnych będzie 50 miejsc stacjonarnych. Sam przebieg wydarzenia będzie można śledzić online, dzięki transmisji live stream – mówi Janusz Kowalski, organizator wydarzenia.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

KOMENTARZE
Newsletter