Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Braster rozszerza obszar dystrybucji o Węgry
Braster rozszerza obszar dystrybucji o Węgry
Notowana na warszawskiej GPW spółka Braster S.A. podpisała umowę dystrybucyjną z węgierską firmą Gysgy Reha. Węgry są drugim po Holandii krajem, gdzie sprzedawane będą urządzenia Braster oraz pakiety badań oferowane przez spółkę. Umowa z Gysgy Reha została podpisana na trzy lata i reguluje zasady importu oraz sprzedaży urządzenia Braster oraz pakietów badań. Sprzedaż prowadzona będzie przez sklepy dystrybutora oraz stronę internetową.

 

 

W kwietniu w Holandii spółka uruchomiła swój własny sklep online przygotowany pod kątem zagranicznych odbiorców. Spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi dystrybutorami urządzeń Braster w innych krajach, m.in. Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Włoszech, Portugalii, Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Indiach, Brazylii, Argentynie, Izraelu, Malezji, RPA czy Arabii Saudyjskiej. W każdym kraju rozmowy znajdują się na innym etapie – od rozmów wstępnych, poprzez etapy związane z procesami rejestracyjnymi, niezbędnymi do wprowadzenia urządzenia na lokalne rynki, m.in. w Brazylii, RPA, USA czy Meksyku, po przygotowywanie umów dystrybucyjnych. Rozszerzenie obszaru dystrybucji oferty spółki Braster jest szansą na szybszy rozwój firmy oraz polepszenie relacji inwestorskich. 

Urządzenie Braster pozwala na samodzielne, łatwe i komfortowe badanie piersi. Braster mierzy rozkład temperatury w piersiach, rejestruje wszystkie obszary o podwyższonej temperaturze, które mogą świadczyć o zmianach nowotworowych. Zasada działania urządzenia opiera się o termografię kontaktową – zastosowana matryca pozwala na detekcję już 3 milimetrowego obszaru o podwyższonej temperaturze. Badanie trwa około 15 minut i można je wykonywać w domu. Dane uzyskane podczas badania rejestrowane są przez aplikację Braster Care i wysyłane do analizy do Centrum Telemedycznego Braster. Skuteczność systemu Braster została potwierdzona badaniami klinicznymi. Stosowanie urządzenia Braster jest idealnym uzupełnieniem standardowych metod diagnostyki oraz badań przesiewowych w kierunku nowotworu piersi, który jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Wczesne wykrycie zmian znacząco zwiększa szansę na całkowite wyleczenie.

Spółka Braster została założona 2008 roku. Liderami projektu są dr inż. Henryk Jaremka oraz dr Jacek Stępień. Wraz z zespołem opracowali innowacyjny sposób zastosowania ciekłych kryształów i termografii kontaktowej do diagnostyki raka piersi. W plebiscycie Pulsu Biznesu firma Braster otrzymała pierwsze miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2017 roku w kategorii „Innowacyjność Produktów i Usług”.

KOMENTARZE
Newsletter