Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Obecne tempo życia i ogrom obowiązków sprawiają, że wiele kobiet jest zbyt zabieganych i bez czasu na odpowiednią pielęgnację skóry. Co zrobić kiedy zbliża się ważna uroczystość, wydarzenie kiedy trzeba wyglądać olśniewająco a nasza skóra jest szara, matowa? Inwazyjne zabiegi kosmetyczne nie wchodzą w grę, gdyż skóra nie zdąży dojść do siebie. Rozwiązaniem są tzw. zabiegi bankietowe

 

 

Co to są zabiegi bankietowe?

Zabiegi bankietowe to zabiegi przeprowadzane na skórze szyi, twarzy i dekoltu. Ich cechą szczególną jest efekt widoczny bezpośrednio po ich zakończeniu, stąd mogą być wykonywane przed bankietem, balem, a nawet ślubem. Zabiegi te stają się coraz bardziej popularne.

Do zabiegów bankietowych zaliczyć można: regenerujące, nawilżające maseczki, masaże twarzy i oczyszczające peelingi, po wykonaniu których nakładany jest na skórę specjalny krem lub serum. Całość poprawia wygląd cery, sprawia, że makijaż wieczorowy prezentuje się doskonale.

Zabiegi bankietowe są przede wszystkim nieinwazyjne i bezpieczne. W przeciwieństwie do mikrodermabrazji czy chemicznego peelingu nie powodują zaczerwienienia skóry, podrażnień ani opuchlizny.

W grupie zabiegów bankietowych znalazły się także powiększenie i odświeżenie koloru ust, cryolift i przedłużenie rzęs.

Aby powiększyć usta ostrzykuje się je kwasem hialuronowym. Nadaje to im pożądany kształt, ale także odżywia i rewitalizuje. Po zabiegu konieczne jest kilka dni aby usta nabrały ostatecznego wyglądu i aby zniknęły ewentualne siniaki po wkłuciach. Chcąc odświeżyć kolor ust klientki wykonują makijaż permamenty. Wskazane jest wykonanie zabiegi do 2 tygodni przed uroczystością.

Cryolift to inaczej lifting na zimno. W tym zabiegu temperaturę naskórka obniża się do -15°C. Następnie nakłada na skórę substancje aktywne takie jak witaminy, antyoksydanty, kolagen, aminokwasy. Penetrują one w głąb skóry powodując jej widoczne odmłodzenie. Zabieg jest komfortowy, a sam efekt długotrwały.

Długie, gęste rzęsy można uzyskać przedłużając je. W tym celu przykleja się syntetyczne włoski 1:1 do naturalnych, w efekcie czego uzyskuje się wachlarz gęstych, pięknych i podkręconych rzęs. Sztuczne rzęsy stopniowo wypadają razem z naturalnymi. Należy je uzupełnić po ok. 4-6 tygodniach. Przedłużenie rzęs można połączyć z makijażem permamentnym oczu.  

 

Jak wyglądają zabiegi bankietowe?

Pierwszym etapem zabiegu bankietowego jest dokładne oczyszczenie skóry. Następnie wykonanie delikatnego peelingu. Kolejno za pomocą ultradźwięków aplikowane są na skórę ampułki lub serum z witaminami, wyciągami roślinnymi. Wprowadzone substancje nawilżają i odżywiają skórę. Na zakończenie zabiegu nakłada się maskę.

 

Zalety i wady zabiegów bankietowych

Zabiegi bankietowe są bezpieczne i skuteczne. Poprawiają kondycję skóry, dostarczając jej cennych składników odżywczych. Pozwalają dbać o urodę w błyskawicznym tempie. Usuwają oznaki zmęczenia i stresu. Zabiegi te stanowią także formę relaksu. Cera jest oczyszczona, rozjaśniona, a zmarszczki mniej widoczne.

Niewątpliwą wadą zabiegów bankietowych jest ich cena. Niektóre zabiegi kosztują nawet kilkaset złotych.

Źródła

1. Czym są zabiegi bankietowe? dostępne on line: 27.04.2017

http://polki.pl/moda-i-uroda/pielegnacja-ciala,czym-sa-zabiegi-bankietowe,10407565,artykul.html

2. Zabiegi bankietowe – na czym polegają, dostępne on line: 27.04.2017 http://www.kobiety.pl/uroda/zabiegi-bankietowe-na-czym-polegaja

3.Najlepsze zabiegi bankietowe, dostępne on line: 27.04.2017

 https://wirtualnaklinika.pl/najlepsze-zabiegi-bankietowe/

KOMENTARZE
Newsletter