Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku
02.12.2010

http://wskioz.edu.pl/
biuro@wskosm.pl

Adres:
ul. Krakowska 9, 15-875 Białystok
Tel. 085 749 94 30, Fax 085 749 94 31

 

Założycielem WSKiOZ w Białymstoku jest
Mikołaj Tomulewicz



I. Kierunki studiów (3–letnie studia licencjackie):

  1. Biotechnologia
    • specjalność: biotechnologia kosmetologiczna
  2. Fizjoterapia
    • specjalność: „fizjoterapia z odnową biologiczną”
  3. Kosmetologia
    • specjalność: „kosmetologia stosowana”
    • specjalność: „kosmetologia w stylizacji i pielęgnacji włosów”
    • specjalność: „produkty kosmetyczne”
  4. Pielęgniarstwo
  5. Ratownictwo medyczne

II. Kosmetologia – studia II stopnia (magisterskie) w organizacji

III. Studia podyplomowe (3–semestralne):

  • Kosmetologia stosowana
Ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: technik usług kosmetycznych.

Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U.Nr 207,poz. 2110)
  • Kosmetologia w stylizacji i pielęgnacji włosów 
Ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: technik usług fryzjerskich.

Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U.Nr 207,poz. 2110)

Studia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.


Rekrutacja na studia:


Rekrutacja na studia:

O przyjęciu na trzyletnie studia licencjackie decyduje kolejność zgłoszeń (do wyczerpania limitu miejsc). W przypadku przekroczenia ilości miejsc (powyżej 10%), o przyjęciu decyduje pozycja na liście sporządzonej na podstawie sumy najwyższych ocen ze świadectwa dojrzałości z następujących przedmiotów: biologia, chemia oraz język obcy. Natomiast na kierunku studiów fizjoterapia: biologia, fizyka lub matematyka oraz język obcy. Na studiach niestacjonarnych decyduje kolejność zgłoszeń.

złowiek jako istota rozumna, od początku swojego istnienia zdawał sobie sprawę z faktu, że nie tylko szata zdobi, wzbogaca jego wizerunek, ale również, a może nawet przede wszystkim jego wygląd, na który znaczący wpływ mają zabiegi mające na celu zachowanie i podkreślenie urody. Stąd też wynikała ciągła pogoń za poszukiwaniem nowych środków do pielęgnacji urody, sposobów ich stosowania oraz doskonalenia metod.

Współczesny świat potrzebuje ludzi mądrych, ale także eleganckich, zadbanych i dlatego zainteresowanie pielęgnacja ciała wzrasta gwałtownie.
Powołanie Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w dniu 16 kwietnia 2003r. wynika z zapotrzebowania społeczeństwa i chęci kształcenia się młodzieży w tym kierunku. Nasza Uczelnia - Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia została wpisana do rejestru Ministerstwa pod numerem 123 w grupie niepaństwowych uczelni zawodowych. Jesteśmy jedyną tego typu Uczelnią w naszym regionie, która kształci na najwyższym poziomie specjalistów branży kosmetycznej i służb medycznych.

Współpracujemy z Uczelniami europejskimi. Prowadzimy badania naukowe na skalę międzynarodową.
Dyplom naszej Uczelni jest honorowany w krajach europejskich.
 

Uczelnia nasza postawiła sobie za cel wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu kosmetologii, którzy po ukończeniu studiów i uzyskaniu licencjatu powinni bez problemu znaleźć zatrudnienie w zakładach kosmetycznych, laboratoriach, zakładach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, w dziedzinach takich, jak: dystrybucja i sprzedaż kosmetyków, badania aplikacyjne czy też w szkolnictwie o profilu kosmetycznym.Bogato wyposażone pracownie dydaktyczne i nauczyciele akademiccy o najwyższych kwalifikacjach rekrutujący się z trzech największych białostockich uczelni, dają gwarancję realizowania ambitnego programu studiów, na który składają się między innymi takie przedmioty, jak: anatomia, fizjologia, dietetyka, dermatologia, chemia ogólna, fizykoterapia, surowce kosmetyczne, kosmetyka profesjonalna, podstawy estetyki i makijażu, języki obce, podstawy ekonomii i finansów, wyposażenie naszych absolwentów w niezbędną w ich pracy zawodowej wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne.

Kierunek pielęgniarstwo przygotowuje teoretycznie i praktycznie wysoko wykwalifikowaną kadrę pielęgniarską w ochronie zdrowia. Studenci zdobywają wykształcenie konieczne do podjęcia pracy klinicznej, samodzielnego pełnienia zadań w ramach funkcji pielęgniarskich w różnych placówkach służby zdrowia.

Absolwent studiów pielęgniarskich po ukończeniu studiów powinien posiadać wiedzę obejmującą świadczenie opieki zdrowotnej oraz zarządzanie nią: ocena stanu zdrowia pacjenta i rozpoznanie czynników zagrażających zdrowiu, rozpoznawanie potrzeb zdrowotnych w podstawowej i specjalistycznej opiece zdrowotnej oraz określenie zasobów niezbędnych do ich zaspokojenia, organizowanie i nadzorowanie opieki pielęgniarskiej z uwzględnieniem aktualnej wiedzy, wykonywanie świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych rehabilitacyjnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ocena wydolności psychofizycznej chorego i jego rodziny w zakresie samoopieki, podejmowanie działań opiekuńczo-wychowawczych w instytucjach opieki zdrowotnej, oświatowych i społecznych, dokumentowanie procesu pielęgnowania i wykorzystanie informacji do oceny świadczonej opieki, przestrzeganie zasad etyki zawodowej, uznanych norm kulturowych i praw człowieka.

Absolwent studiów z zakresu Ratownictwa Medycznego powinien wykorzystywać wiedzę medyczną w rozwiązywaniu problemów ratowniczych, umieć zaplanować i wykonywać czynności i zabiegi ratownicze w stanach zagrożenia życia uwzględniając ich specyfikę i właściwą kolejność postępowania, rozpoznawać czynniki zagrożenia, ich mechanizmy i zasięg działania w katastrofach oraz w wypadkach wszystkich typów, by wdrażać właściwe postępowania ratownicze, umieć organizować i prowadzić powszechne nauczanie ratownictwa przedmedycznego, współpracować w zespole ratowniczym i medycznym zespole terapeutycznym, organizować prace na zajmowanym stanowisku, rozwiązywać problemy w sytuacjach trudnych, pracować zgodnie z zasadami etyki, umieć ocenić własne możliwości zawodowe.

Absolwent, który kończy studia na kierunku Fizjoterapii powinien być przygotowany do samodzielnego pełnienia roli zawodowej, powinien posiadać wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne niezbędne do:

  1. kształtowania i podtrzymywania sprawności i kondycji fizycznej osób w każdym wieku w celu zapobiegania niepełnosprawności,
  2. przywracania sprawności i kondycji fizycznej osób w każdym wieku, utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, a w ciężkich przypadkach - kształtowanie tych cech na poziomie optymalnym dla danej osoby,
  3. kształtowania i podtrzymywania sprawności oraz wydolności osób niepełnosprawnych, aby miały możliwość brania aktywnego udziału w życiu społecznym,
  4. umiejętności rozwiązywania problemów związanych z planowaniem, przeprowadzaniem i kontrolowaniem efektywności procesu rehabilitacji medycznej,
  5. dostosowania swoich działań do nadrzędnych celów rehabilitacji poszczególnych osób, w ramach funkcjonowania zespołów rehabilitacyjnych.


Absolwent kierunku biotechnologia otrzyma szeroką wiedzę ogólna z zakresu nauk podstawowych: fizyki, biofizyki, chemii ogólnej, organicznej, analitycznej i fizycznej, matematyki, biologii z genetyką anatomii i fizjologii człowieka, farmakologii z toksykologią, dermatologii, podstawy endokrynologii, biologii komórki, mikrobiologii, biochemii, informatyki i statystyki.

Z przedmiotów kierunkowych absolwent uzyska wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie: biologii molekularnej, enzymologii, inżynierii genetycznej, immunologii, kultur komórkowych i tkankowych, biotechnologii mikroorganizmów, roślin, farmaceutyczno – medycznej i kosmetologicznej, inżynierii bioprocesowej, aparatury i projektów biotechnologicznych oraz techniki biologii molekularnej stosowanych w biotechnologii. Ponadto w ramach specjalności biotechnologia kosmetologiczna studenci otrzymają podstawową wiedze w problematyce dotyczącej kosmetologii z takich przedmiotów jak: składniki i surowce kosmetyczne, sensoryka i substancje zapachowe, chemia kosmetyków, ich aktywność farmakologiczna i toksyczna, receptura i technologia kosmetyków, analiza chemiczna i ocena jakości kosmetyków. Absolwent posiadać będzie także wiedzę z zakresu higieny i organizacji pracy oraz z zakresu biotechnologii spożywczej.

Po ukończeniu studiów na kierunku biotechnologia w specjalności biotechnologia kosmetologiczna absolwent będzie przygotowany organizacyjnie, praktycznie i teoretycznie do pracy w biotechnologii zajmującej się produkcją kosmetyków, przy wykorzystaniu metod i technik z dziedziny: biochemii, biologii molekularnej, mikrobiologii, materiałoznawstwa biotechnologicznego, inżynierii genetycznej współczesnych metod z biologii eksperymentalnej, zwłaszcza kultur komórkowych i tkankowych. Ponadto absolwenci mając dobre przygotowanie chemiczne i kosmetologiczne będą przygotowani do pracy w laboratoriach: analitycznych, badawczych, diagnostycznych i kontrolnych zajmujących się analizą chemiczną materiału biologicznego, zwłaszcza składników i surowców kosmetycznych, a szczególnie produktów kosmetycznych i ocena jakości.

Pełna Prezentacja Uczelni

KOMENTARZE
Newsletter