Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
02.12.2010

http://www.medyk.edu.pl
uczelnia@medyk.edu.pl

Adres:
ul. Piotrkowska 278, 90-361 Łódź
Tel. (042) 683 44 08, Fax (042) 683 44 22

 

 
O Uczelni
 

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi - pierwsza na terenie Łodzi uczelnia prywatna o charakterze medycznym

Została utworzona Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21.09.2006 roku. Uczelnia powstała na bazie i doświadczeniu Centrum Nauki i Biznesu Żak, działającym na rynku edukacyjnym w Polsce od kilkunastu lat. Zainteresowanie jakim obdarzyli nas słuchacze dowodzi, że nauki medyczne są bardzo popularne, a kierunki na których kształcimy pozwalają uzyskać wykształcenie w poszukiwanych na rynku zawodach. „Medyk” to także nowoczesne zaplecze dydaktyczne. Uczelnia dysponuje kompleksem edukacyjnym, powstałym w zaadaptowanym do potrzeb szkoły XIX wiecznym budynku pofabrycznym.

Kształcimy na kierunkach kosmetologia i zdrowie publiczne, jesteśmy też w trakcie przygotowywania nowych kierunków. Nasi absolwenci będą mieli możliwość kontynuacji nauki na uczelniach państwowych, na uzupełniających studiach drugiego stopnia (magisterskich). Stawiamy na jakość nauczania, gdyż naszym celem jest wykształcenie prawdziwych specjalistów o umiejętnościach maksymalnie zwiększających ich atrakcyjność na rynku pracy. „Medyk” - uczelnia XXI wieku, to m. in.:

  • atrakcyjne kierunki i specjalizacje, pozwalające uzyskać wykształcenie w pożądanych na rynkach zawodach;
  • wyspecjalizowana kadra dydaktyczna posiadająca wieloletnie doświadczenie i osiągnięcia naukowe w zakresie tematyki studiów;
  • dogodne warunki płatności;
  • nauka w nowoczesnym kompleksie edukacyjnym – odrestaurowanym budynku pofabrycznym (klimatyzowane pomieszczenia, bezprzewodowy Internet, pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią);
  • aula wykładowa z wysokiej klasy sprzętem akustycznym i multimedialnym;
  • własne zaplecze gastronomiczno-rekreacyjne (quik-bar z aneksem jadalnym, akwarium morskie 2 500 litrów z żywą rafą koralową i egzotycznymi gatunkami ryb).
Podstawy prawne działalności uczelni:
  1. wpis do Rejestru Niepublicznych Szkół Wyższych pod nr 187
  2. uzyskanie pozytywnej opinii programu nauczania Państwowej Komisji Akredytacyjnej Szkolnictwa Wyższego (uchwała PKA nr 475/2006)r.
  3. Uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia nadane Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa z dnia 21.09.2006 roku

 

Oferta 

Studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu mogą kształcić się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunkach:

  1. Kosmetologia (poziom licencjacki) tryb stacjonarny i niestacjonarny Specjalności:
    • SPA i odnowa biologiczna
    • Podologia
    • Wizaż i stylizacja
    • Technologia kosmetyków i produktów chemii gospodarczej
  2. Zdrowie Publiczne (poziom licencjacki) tryb stacjonarny i niestacjonarny Specjalności:
    • Ubezpieczenia zdrowotne
    • Bezpieczeństwo i higiena pracy w systemie ochrony zdrowia
    • Organizacja i zarządzanie w systemie ochrony zdrowia
  3. Dietetyka(poziom licencjacki) tryb stacjonarny i niestacjonarny

 

Kosmetologia

Na kierunku Kosmetologia studenci mogą wybrać jedną z trzech specjalności:

Podologia

Podologia jest nauką zajmująca się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp. Zaliczana do nauk medycznych obejmuje swym zakresem pogranicze nauk dermatologicznych, kosmetologicznych (pedicure), ortopedycznych i fizjoterapeutycznych. W Polsce wiedza podologiczna jest jeszcze mało rozpowszechniona, natomiast w niektórych krajach Europy Zachodniej, szczególnie we Francji i Niemczech funkcjonuje od początków bieżącego stulecia jako ściśle określony dział nauk medycznych a zawód podologa jest usankcjonowany prawnie i uzyskuje się go po skończeniu dwuletnich specjalistycznych szkół i zdaniu egzaminu państwowego.

Podolog samodzielnie diagnozuje zmiany patologiczne na stopach i przeprowadza odpowiednie zabiegi lub kieruje pacjenta do lekarza specjalisty, jeśli zdiagnozowane zmiany wymagają interwencji chirurgicznej. Ukończenie specjalności „podologia”, wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające na rozpoznanie choroby stóp, udzielenie pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych, wykonywanie zabiegów korekcyjnych i pielęgnacyjnych odciążających szczególnie zagrożone miejsca. Biorąc pod uwagę rozwój podologii, deficyt na rynku, na specjalistów z tej dziedziny, oraz zapotrzebowanie na leczenie chorób stóp, ukończenie tej specjalności znacznie zwiększy atrakcyjność absolwenta na rynku pracy i ułatwi znalezienie satysfakcjonującej pracy.

Zakres treści programowych tej specjalności obejmuje wykłady i zajęcia praktycznez zakresu dermatologii, flebologii, diabetologii, ortopedii, fizjoterapii, a także refleksologii. Studenci nabywają kompetencji do wykonywania zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg. W obszarze refleksologii, specjalność obejmuje zajęcia praktyczne z refleksoterapii.

Spa i odnowa biologiczna

Współczesne tempo życia, intensywność pracy, i ciągły brak czasu na relaks i odpoczynek, naraża nas na codzienny stres. Taki tryb życia wpływa negatywnie na naszą sferę psychiczną, budując dyskomfort związany z niezadowoleniem z kondycji organizmu i estetyki własnego ciała oraz skutkuje dolegliwościami fizycznymi. Celem działania ośrodków SPA, jest właśnie przywrócenie równowagi psychicznej, a także harmonii między ciałem a duchem. Dobre samopoczucie, zadowolenie z swojego wyglądu i sprawnie funkcjonujący organizm, podwyższają samoocenę, pozwalają każdemu z nas, czuć się wyjątkowym, pewnym swojej wartości, optymalizują sposób funkcjonowania w środowisku rodzinnym i zawodowym.

Termin SPA, pochodzi od łacińskiego „Sanitas Per Aquam”, czyli po polsku - „zdrowie przez wodę". Pierwotnie stosowany był wyłącznie dla ośrodków rekreacyjno-leczniczych, stosujących, dzięki posiadaniu własnych złóż leczniczych wód mineralnych, kuracje uzdrowiskowe z obszaru hydroterapii. Obecnie ośrodki SPA proponują swoim pacjentom daleko bogatszą gamę usług zdrowotnych i leczniczych, poszerzoną najczęściej o usługi z zakresu medycyny fizykalnej, aromaterapii, kosmetologii, relaksacji a nawet dietetyki. Sama hydroterapia w ostatnich dziesięcioleciach dokonała znacznego rozwoju, wychodząc poza granice obszaru medycyny alternatywnej, dzięki temu, że jej praktyczne zastosowanie, znalazło teoretyczne podstawy w ekspansywnie rozwijającej się nauce – balneologii.

SPA i odnowa biologiczna, to specjalność, która przygotowuje absolwenta do profesjonalnego, opartego na holistycznej filozofii zdrowia, podejścia do pacjenta odczuwającego potrzebę poprawy własnej kondycji i zdrowia w gabinetach SPA. Specjalista z tej dziedziny, oprócz wykształcenia kosmetologicznego zdobywa wiedzę na temat specjalistycznych zabiegów na ciało, pielęgnacji urody, a także zdrowego trybu życia. Program tej specjalności przygotowuje do prowadzenia ośrodków SPA, bezpośredniej pracy z pacjentem, a także zarządzania ośrodkami Spa. W trakcie studiów student zostanie wyposażony w wiedze teoretyczna i praktyczną z zakresu: wykorzystania i obsługi aparatury kosmetycznej Spa, medycyny fizykalnej - laseroterapia, krioterapia, ultradźwięki, balneologii i balneoterapii, aromaterapii, fitoterapii, dietetyki, alternatywnych technik masażu i technik fitness – jako zdrowie poprzez ruch – oraz zarządzania firmą i marketingu.

Wizaż i stylizacja

Wizaż i stylizacja to specjalność będąca sztuką kreowania wizerunku. Absolwenci, dysponując wiedzą i umiejętnościami z pogranicza kosmetologii, sztuk pięknych i estetyki, zmuszeni to stałego śledzenia zmian trendów mody i sposobu kreowania wizerunku i autoprezentacji wizualnej, potrafią poprzez optymalizację doboru stroju, dodatków, makijażu, koloru włosów i fryzury stworzyć indywidualny wizerunek klienta, dopasowany do aktualnej pozycji zawodowej, społecznej, stylu życia, typu urody, osobowości, niepowtarzalności i kompetencji.

Specjalność obejmuje autorski program nauczania, którego konstrukcja zapewnia najpełniejszy i najwszechstronniejszy sposób przekazania wiedzy i wykształcenia wrażliwości estetycznej przy zachowaniu obiektywnego piękna i wymaganej elegancji. Duży nacisk położony jest na zajęcia praktyczne z wykonywania makijażu, elementów charakteryzacji oraz makijażu fantazyjnego.

Student, nabywa także, w trakcie zajęć programowych, wiedzy z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typu urody, korekcji defektów, kamuflażu i technik makijażu.

Z racji tego, że Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu podjęła współpracę z profesjonalną agencją reklamową, zajmująca się obsługą sesji zdjęciowych i kampanii reklamowych w dziedzinie mody, w programie znajdą się również zajęcia ze stylizacji i makijażu na planie zdjęciowym sesji reklamowej gdzie zadaniem studentek będzie przygotowanie makijażu i stylizacji zawodowych modelek do sesji zdjęciowych.

Technologia kosmetyków i produktów chemii gospodarczej

Kosmetyki i produkty chemii gospodarczej stanowią zazwyczaj kompozycję wielu składników. Pełnią one różne funkcje, między innymi wykazują działanie myjące, kondycjonujące, pianotwórcze. Inne składniki odpowiadają za formę produktu, jego wygląd i stabilność. Nie bez znaczenia są też komponenty posiadające walory marketingowe. Opracowanie receptur i wykonanie preparatów jest trudne i wymaga dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Ważnym jest właściwy dobór składu preparatu, uwzględniający preferencje konsumentów i wymogi np. ochrony środowiska. Dosyć często zdarza się, że wprowadzony do kosmetyku, wydawało by się efektywny składnik, nie spełnia swoich funkcji, ponieważ źle jest dobrana forma produktu lub np. składnik użyty jest w nieodpowiednim stężeniu. W ramach specjalności Technologia Kosmetyków i Produktów Chemii Gospodarczej studenci zostają zapoznani z zasadami projektowania, wytwarzania i oceny jakości kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. W trakcie zajęć każdy ze studentów samodzielnie wykonuje preparaty kosmetyczne (toniki, żele pod prysznic, płyny do kąpieli, kremy, mleczka i balsamy pielęgnacyjne, żele do stylizacji włosów, antyperspiranty, dezodoranty i deodoranty, kosmetyki kolorowe, itp.) i produkty chemii gospodarczej (środki przeznaczone do mycia, czyszczenia, prania, płyny do płukania tkanin, itp.). W trakcie wykonywania preparatów szczególna uwaga jest zwracana na wpływ składu, formy, warunków wytwarzania na właściwości użytkowe. Zdobyta w ten sposób wiedza, poszerzona o podstawy teoretyczne, umożliwia projektowanie nowoczesnych, funkcjonalnych wyrobów, a także prawidłowe zaplanowanie i dobór metod oceny działania preparatów.

Absolwenci specjalności mogą kontynuować naukę na studiach II-go stopnia (studia magisterskie) w Politechnice Radomskiej. Okres studiów wynosi 2 lata. Studia prowadzone są w systemie dziennym i zaocznym. Absolwenci uzyskują tytuł magistra Technologii Chemicznej o specjalności Technologia Kosmetyków i Produktów Chemii Gospodarczej

Dokumenty

Wymagane dokumenty:

  • oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • formularz rekrutacyjny (wypełniany w momencie składania dokumentów)
  • podanie o przyjęcie na studia (wypełniane w momencie składania dokumentów)
  • 4 jednakowe kolorowe fotografie (o wymiarach 35/45mm), lewy półprofil na jasnym tle bez nakrycia głowy
  • kserokopia dowodu osobistego (dokument do wglądu)
  • aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na danym kierunku (ważne 6 miesięcy od daty wystawienia)
  • dowód wpłaty wpisowego, opłaty rekrutacyjnej

 

Pełna Prezentacja Uczelni 

 

KOMENTARZE
Newsletter