Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Trwała jako sposób na piękne i podkręcone rzęsy
Najczęstszym sposobem podkręcania rzęs stosowanym przez panie jest tusz do rzęs z odpowiednio zaprojektowaną do tego szczoteczką. Różnorodność i bogatość oferty akcesoriów i kosmetyków ułatwia osiągnięcie takiego efektu. Innym rozwiązaniem jest zabieg trwałego podkręcania rzęs, czyli tzw. trwała na rzęsy. Na czym polega ten zabieg i czy jest bezpieczny?

Pojęcie trwałej ondulacji kojarzy się w głównej mierze z klasyczną trwałą na włosach wykonywaną przez fryzjera. Trwała na rzęsy wykonywana jest na tej samej zasadzie. Jednak w tym przypadku udajemy się do kosmetyczki, a nie do fryzjera. Zabieg trwałej na rzęsy jest  popularny na całym świecie.

 

Jak przebiega ten zabieg?

Sam zabieg jest dość prosty do przeprowadzenia i trwa około 40-60 minut. W pierwszym etapie dokładnie oczyszcza się rzęsy, powieki i okolice oczu ze wszelkich zanieczyszczeń czy resztek makijażu. Kolejno na rzęsy aplikuje się specjalny klej i nawija je na wałeczek. Wielkość wałka wpływa na końcowy efekt. I tak odpowiednio większe podwinięcie wymaga mniejszego wałka, większy wałek daje mniejsze podwinięcie. Wałek powinien być odpowiednio dopasowany do długości rzęs i kształtu powieki. Gdy wałek umieszczony jest na rzęsach nakłada się na nie płyn do trwałej. Jest on delikatniejszy niż ten do włosów. Zaaplikowany płyn nie działa natychmiast, trzeba odczekać kilka minut, aby mógł zadziałać. Po tym czasie usuwa się wszystkie preparaty. Po tym etapie rzęsy powinny być podkręcone, a sam efekt utrzymywać się nawet do dwóch miesięcy. Efekt uzyskany dzięki trwałej porównywalny jest do tego, jaki można uzyskać za pomocą zalotki. W celu podkreślenia efektu zabieg ten łączy się z henną, która nadaje spojrzeniu tzw. głębi. Hennę kładzie się zarówno na rzęsy, jak i na brwi, jednak nie wcześniej niż 2 dni po wykonaniu trwałej.

 

Czy zabieg ten jest bezpieczny i odpowiedni dla każdego?

Ideą zabiegu jest poprawienie wyglądu oczu sprawienie żeby wyglądały na gęstsze i dłuższe. Szczególnie korzystne jest do dla osób, których rzęsy są naturalnie proste, ale dość gęste i zdrowe. W tym przypadku można uzyskać najlepsze efekty. Zabiegu trwałej ondulacji rzęs powinny unikać osoby o szczególnie wrażliwych okolicach oczu. Obecne w płynach do ondulacji związki chemiczne podrażniają oczy. Zabieg ten mocno osłabia rzęsy, stąd nie powinien być stosowany u osób z wypadającymi, słabymi, delikatnymi czy też rzadkimi rzęsami. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia trwałej na rzęsach jest zapalenie spojówek czy inne stany zapalne oczu. Nie wykonuje się go także po przeprowadzonych operacjach okulistycznych.

 

Zalety i wady trwałej na rzęsy

Rzęsy są ładnie podwinięte, a efekt utrzymuje się kilka tygodni. Do osiągnięcia efektu nie potrzeba zalotki, tuszu do rzęs. Nie ma konieczności powtarzania go codziennie. Zabieg jest stosunkowo tani. Niestety osłabia rzęsy. Jego skutkiem ubocznym jest ich szybsze wypadanie.

 

Gdzie wykonać zabieg trwałej?

Zabieg powinien wykonywać profesjonalista w sprawdzonym gabinecie, stosując wysokiej jakości kosmetyki. Gwarantuje to nam spektakularny efekt, ale także bezpieczeństwo i zdrowie.

Źródła

1. K. Błasik, Czym jest trwała na rzęsy? dostępne on line: 28.02.2017, http://www.spa24.pl/czym-jest-trwala-na-rzesy.html

2. M. Machnicka, Trwała na rzęsy, dostępne on line: 02.03.2017.

http://polki.pl/moda-i-uroda/twarz-i-makijaz,trwala-na-rzesy-opinie-i-cena,10417487,artykul.html

3. Trwałe podkręcenie rzęs u kosmetyczki, dostępne on line: 02.03.2017

http://www.wizazonline.pl/trwale-podkrecenie-rzes-u-kosmetyczki-trwala-ondulacja/

 

KOMENTARZE
Newsletter