Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
CharmLash to pierwsze polskie serum do rzęs o tak innowacyjnym składzie
Formuła, która daje 99,36 % skuteczności to owoc pracy laboratorium Charmine Rose, we współpracy z lekarzami dermatologii, oraz naukowcami (min. Ze Stanów Zjednoczonych). Od początku wiedzieliśmy, że stoi przed nami duże wyzwanie. Zaczęliśmy poszukiwać rozwiązań w składnikach pochodzenia naturalnego. Szybko doszliśmy do wniosku, że jedynie naturalnie występujące substancje, pozyskiwane za pomocą najnowszych technologii chemicznych i biochemicznych będą w stanie zagwarantować oczekiwany efekt i bezpieczeństwo stosowania.

Opracowana przez nas formuła zapewnia stabilność substancjom aktywnym i nie pozwala na ich dezaktywację w czasie produkcji, magazynowania i użytkowania.  Nasi koledzy zza oceanu potwierdzili wyniki badań przeprowadzonych w laboratorium Charmine Rose. Mając pewność, że bioaktywne komponenty są skuteczne dobraliśmy składniki pomocnicze, tak aby uzyskać maksimum wydajności i bezpieczeństwa.  Gdy już wszystkie substancje aktywne zostały pomyślnie dobrane, ponownie potwierdziliśmy laboratoryjnie ich skuteczność i bezpieczeństwo. W testach aplikacyjnych osiągnęliśmy pożądany efekt przy braku jakichkolwiek działań niepożądanych. Tak oto do Państwa rąk trafił CharmLash.

Chciałbym jeszcze wyjaśnić mechanizm działania naszego serum. Aby zrozumieć jak działa CharmLash należy po krótce omówić cykl życiowy włosa. Cykl ten składa się z trzech faz: anagenu, telogenu i katagenu. Anagen to faza, w której następuje wzrost włosa. Rozpoczyna się przez zainicjowanie komórek macierzystych, które zaczynają się namnażać i różnicować. Zróżnicowane komórki tworzą swoistą matrycę wspierającą wzrost włosa. Komórki matrycy szybko się namnażają tworząc trzon włosa. Koniec fazy anagenowej następuje poprzez inhibitowanie komórek macierzystych, a włos przechodzi do fazy katagenu, towarzyszy temu apoptoza (smierć) komórek matrycy. Następuje całkowite zatrzymanie wzrostu i pigmentacji włosa.

{page_break}

Katagen to najkrótsza faza cyklu, po niej następuje faza telogenu, w której włos całkowicie dojrzewa i rogowacieje a następnie wypada. Telogen jest fazą najdłuższą.  CharmLash Serum, działa na wszystkie trzy fazy cyklu życiowego włosa. Skraca fazę telogenu poprzez wcześniejszą aktywację komórek macierzystych dzięki czemu anagen- faza wzrostu jest maksymalnie wydłużona. Spowalnia apoptozę komórek matrycy, przez co opóźnia fazę katagenu, oraz stymuluje ich namnażanie i wzrost. Reguluje pracę melanocytów  zapewniając odpowiednią pigmentację włosa, wpływa na wzrost komórek macieżystych. CharmLash zapobiega przedwczesnemu wystąpieniu fazy katagenu (spowodowanej  stresem oksydacyjnym i psychologicznym), ochrania mitochondrialne DNA przed mutacjami mogącymi negatywnie wpłynąć na rozwój i strukturę włosa, zapewnia energię do rozwoju i namnażania komórek poprzez dostarczenie składników odżywczych i elementów strukturalnych enzymów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w procesu oddychania komórkowego.

Na skutek tego, że wzrost włosa jest procesem cyklicznym efekt stosowania kuracji (aplikacja raz dziennie) może być widoczny już w 2 tygodniu stosowania, ale nie później niż w 6 tygodniu.

Substancje stosowane w preparacie nie powodują skutków ubocznych, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami i nie występuje u osoby stosującej kurację indywidualna nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Jak widać CharmLash to nie tylko sposób na wymarzone „rzęsy do nieba”.

CharmLash oprócz efektu spektakularnej długości powoduje, że rzęsy stają się bardziej elastyczne, odporne i wyraziste.

 

mgr inż. Przemysław Czajka

technolog marki Charmine Rose ®

KOMENTARZE
Newsletter