Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska największym eksporterem kosmetyków w Europie?
Polska największym eksporterem kosmetyków w Europie?
Cosmoprof w Bolonii to największe targi kosmetyczne na świecie. W tym roku oficjalny Polski Pawilon Narodowy składał się z ponad 100 firm. Był też zarazem ostatnim, organizowanym w ramach właśnie kończącego się rządowego programu promocji polskiej branży kosmetycznej na świecie. To międzynarodowe wydarzenie jest daje możliwość na rozszerzenie kontaktów B2B oraz na pozyskanie nowych klientów.

Branżowy Program Promocji, realizowany przez SPC House of Media na zlecenie Ministerstwa Gospodarki, był pierwszym programem promocji polskiej branży kosmetycznej za granicą. Polscy przedsiębiorcy, wspierani finansowo funduszami unijnymi oraz organizacyjnie przez wykonawcę poszczególnych branżowych programów, mieli szansę skupić się na wdrażaniu nowych strategii eksportowych i rozwijaniu sprzedaży.
W branży kosmetycznej Program przyniósł duże zmiany. Polska jest dziś szóstym największym eksporterem kosmetyków w Europie.  W ostatnim czasie, lokalni producenci w znacznym stopniu  przyczynili się do wzrostu sprzedaży zagranicznej.

Targi Cosmoprof  to impreza, która od 48 lat umożliwia spotkania całej branży kosmetycznej. O jej popularności i skali świadczą poniższe fakty:

w 2014 roku na targach zaprezentowało się 2450 wystawców z 69 krajów

liczba zwiedzających z całego świata przekroczyła 200 tysięcy

Niemal 70 tysięcy zwiedzających to handlowcy – importerzy, dystrybutorzy, hurtownicy


Wydarzenie, które cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, jest dla producentów doskonałą okazją do pozyskania nowych klientów i wejścia na nowe rynki. Stanowi jednak także spore wyzwanie – przebicie się ze swoją ofertą w tak licznym gronie innych producentów wymaga przemyślanej strategii i nowatorskich rozwiązań.

Źródła

https://beijing.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,50992,Eksporterzy_kosmetykow_do_Chin_zaniepokojeni_planowanymi_regulacjami.html

http://www.polishcosmetics.pl/images/informacje-o-programie.pdf

http://www.mg.gov.pl/

 

KOMENTARZE
Newsletter