W zgromadzeniu uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia – zarówno przedstawiciele firm globalnych, jak i właściciele rdzennie polskich firm kosmetycznych i detergentowych. Zgromadzenie przyjęło uchwały zatwierdzające sprawozdanie Zarządu, bilans oraz rachunek zysków i strat, a także program działalności oraz preliminarz dochodów i wydatków Stowarzyszenia w roku 2015. Udzieliło także Zarządowi absolutorium.
Uczestnicy obrad poznali firmy które do ich grona przystąpiły w ciągu ostatniego roku. Są to: Aerosol Service, Bio-galen, Colyfine, Dekspol, Dramers, Jars, Laboratorium Chemiczne Badania podstawowe i stosowane Hanna Kurcińska, Lakma Strefa, Libella, Marba, Nicols Poland Orbico, Pharmacy Laboratories, Siam SL, Tesco Polska, Verco oraz WSP Społem. Nowi członkowie to zarówno firmy z sektora kosmetycznego oraz detergentowego, jak i firmy z branży aerozolowej. I to jest nowa, intensywnie rozwijana w Stowarzyszeniu kategoria, dla której w strukturach powołana została odrębna grupa robocza.
- Stowarzyszenie rośnie, bo coraz więcej firm rozumie, że działanie w grupie branżowej jest bardziej skuteczne niż w pojedynkę – mówi dr Anna Oborska Dyrektor Generalny – Działając jako silna reprezentacja sektorów kosmetycznego i detergentowego oferujemy naszym członkom natychmiastową i skuteczną pomoc w sytuacjach kryzysowych, które mogą narażać firmy na dodatkowe koszty. Udzielamy im ochrony i wsparcia. Służymy wiedzą ekspercką. Trzymamy rękę na pulsie zmian legislacyjnych, a przy tym staramy się w nich uczestniczyć, a także przygotować do nich naszych członków, zapraszając do udziału w organizowanych przez Stowarzyszenie konferencjach i szkoleniach.
Ostatnie takie spotkania w gronie ekspertów odbyło się właśnie w dniu obrad Zgromadzenia Ogólnego. Gośćmi specjalnymi i prelegentami konferencji „Czy jesteś przygotowany do zmian CLP?” byli Sophie Mathieu - Menedżer ds. Technicznych I Naukowych Europejskiego Stowarzyszenia Detergentowego (AISE) oraz Alain D’haese – Dyrektor Generalny Europejskiej Federacji Aerozolowej (FEA). Następnego dnia Stowarzyszenie zaprosiło swoich członków do udziału w seminarium „Rozporządzenie biobójcze – wybrane aspekty: art. 95, rodzina produktów biobójczych”. Poprowadziła je Pani Katarzyna Szymankiewicz - pełniąca rolę doradcy w Europejskiej Agencji ds. Chemikaliów w Helsinkach (ECHA).
Anna Szulc
KOMENTARZE