Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowości surowcowe w Stockmeier Chemia
Konserwując z rozwagą, chcemy chronić. Czerpiąc substancje z natury, chcemy łagodzić, nawilżać, wzbogacać. Zawsze z poszanowaniem człowieka i środowiska.

 

BiosControl, włoski producent stworzył innowacyjną linię konserwantów, bazujących zarówno na pojedynczych surowcach, jak i związkach synergicznych.
Ideą firmy jest produkcja substancji najwyższej jakości, które zapewnią optymalną ochronę. Celem, który przyświecał przy tworzeniu czterech grup produktowych, było zagwarantowanie podwójnego bezpieczeństwa – dla skóry i oczu oraz dla formulacji, przy jednoczesnym obniżeniu poziomu użycia konserwantu niezbędnego do utrzymania optymalnej ochrony dla konsumenta i kosmetyku.
Niewątpliwą wartością dodaną jest zapewnienie przez BiosControl profesjonalnego wsparcia dla klientów w obszarze toksykologii, regulacji prawnych, bezpieczeństwa, efektywności, oceny mikrobiologicznej oraz możliwości tworzenia i modyfikowania formulacji.


Uwiarygodnione działanie
Testom, które są gwarancją skuteczności i efektywności, poddano wszystkie związki z listy produktowej. Wyniki badań są dostępne dla klientów w pełnej Dokumentacji (Dossier) Kosmetyku.


Cztery wizje produktu
1. BiosControl Excel – innowacyjne konserwujące układy, zapewniające bezpieczeństwo użytkownikowi i formulacji. Stworzone z myślą, aby podnieść efektywność kosmetyku, np. aby wzmocnić jego właściwości myjące bądź nawilżające.
2. BiosControl Synergy – systemy bazujące na efekcie synergii, uzyskanym dzięki przemyślanemu połączeniu najczystszych form pojedynczych związków.
3. BiosControl Element – starannie kontrolowane i przebadane pojedyncze związki konserwujące.
4. BiosControl Evolve – substancje wspomagające proces konserwacji. Pozwalające na obniżenie użycia konserwantów w formulacji, dzięki udowodnionej aktywności antymikrobiologicznej i współpracy z obecnymi w kosmetyku konserwantami.

 

Element im
Zwykle testy bezpieczeństwa oraz efektywności na pojedynczej substancji są bezcelowe, ponieważ nie jest ona w stanie zagwarantować szerokiego spektrum aktywności przeciwdrobnoustrojowej. Okazało się to nieprawdą w przypadku o-Cymen-5-olu o nazwie handlowej Element im.
Pierwszy test mtt wykazał, że substancja jest niedrażniąca, nie jest cytotoksyczna. Z kolejnych wyników testów RBC i testów płatkowych wynika, że użycie o-Cymen-5-olu na poziomie do 0,1% jest bezpieczne dla oczu i skóry (Wykres 1.).
Po przeprowadzeniu testów na skuteczność, bez wahania można stwierdzić, że Element im wykazuje szerokie spektrum aktywności antybakteryjnej. Parametr mic pokazuje, że zastosowanie substancji w maksymalnym dopuszczalnym stężeniu hamuje rozwój bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych, drożdży i pleśni (Wykres 2.). Ponadto wypada również pozytywnie w testach konserwacji według standardów ctfa (Wykres 3). Wysoka aktywność przeciwdrobnoustrojowa o-Cymen-5-olu skłoniła do dalszych badań. W rezultacie opracowano następujące układy konserwujące:


• Excel 3231: Butylene Glycol, Chlorphenesin, o-Cymen-5-ol;
• Synergy BCI: Benzyl Alcohol, Chlorphenesin, o-Cymen-5-ol;
• Synergy PGI: Phenoxyethanol, Butylene Glycol, o-Cymen-5-ol;
• Synergy PIB: Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, o-Cymen-5-ol.


 

 

Substancje aktywne z Brazylii
• Candeia Bisabolol – naturalny bisabolol pochodzi z oleju z drzewa Candeia. Odznacza się wysoką czystością. Zawiera co najmniej 95% aktywnego izomeru (-)alfa-bisabololu. Obecne na rynku syntetyczne odpowiedniki, otrzymywane na drodze reakcji chemicznej, mimo że są nazywane identycznymi z naturalnymi, zawierają od 42 do 46% aktywnego izomeru. Nasz Candeia Bisabolol nie tylko posiada certyfikat Ecocert, ale również spełnia rygorystyczne wymagania wyznaczone przez międzynarodową organizację promującą odpowiedzialne zarządzanie lasami na całym świecie – fsc (Forest Stewardship Council).
• Wawhite – jest to biały proszek uzyskiwany z mezokarpu (środkowej części owocni) orzechów z palmy Babassu. Posiada dużą zdolność absorbowania olejów oraz zapewnia efekt matowej skóry.
• Aloe vera (suchy ekstrakt) – otrzymywany poprzez suszenie rozpyłowe powoduje, że produkt jest mniej higroskopijny w porównaniu z wyciągiem otrzymywanym przez liofilizację. Jest łatwiejszy w użyciu, w magazynowaniu, w procesie produkcji kosmetyków. Kilkukrotne otwieranie opakowania nie zmienia jego właściwości.
• Baru Oil (Dipteryx alata) – ten tłoczony na zimno olej jest szybko absorbowany przez skórę, w rezultacie nawilża ją dogłębnie i redukuje transepidermalną utratę wody. Sprawia, że skóra jest gładka i jedwabista. Posiada wysoką zawartość kwasu oleinowego i linolenowego (Omega-3 i Omega-6). Ponadto posiada 25 ppm tokoferolu (Witamina E), który zmniejsza procesy oksydacyjne wywołane przez wolne rodniki.

 

 

 

Autor: Karolina Wojtaszek,
Product Manager, Stockmeier Chemia

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
VI Wigilia PTSF
2022-12-02 do 2022-12-04
5. Forum Nowoczesnej Diabetologii
2022-12-02 do 2022-12-03
3
4
5
6
Biotech Day on GPW
2022-12-06 do 2022-12-06
7
Beauty Innovations 2022
2022-12-07 do 2022-12-08
8
MEDmeetsTECH
2022-12-08 do 2022-12-08
10
11
12
POLISH TELEHEALTH ALLIANCE 2022
2022-12-12 do 2022-12-12
13
WEBINAR | Kosmetyki koszerne
2022-12-13 do 2022-12-13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Newsletter